Skocz do zawartości

Jakie są wskaźniki badania jakości wody?


Recommended Posts

Gość basia
przekroczenie wskaźników mikrobiologicznych nie powoduje pogorszenia cech organoleptycznych. sądzę, iż pani doktor zastosowała tu skrót myślowy nie dla wszystkich zrozumiały. wzrost mętności powoduje pogorszenie organoleptyczne, a miktobiologia we wszystkich możliwych przekroczeniach wskaźników jakości wody wodociągowej nie jest wstanie pogorszyć organoleptyki. moim zdaniem...
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

przekroczenie wskaźników mikrobiologicznych nie powoduje pogorszenia cech organoleptycznych. sądzę, iż pani doktor zastosowała tu skrót myślowy nie dla wszystkich zrozumiały. wzrost mętności powoduje pogorszenie organoleptyczne, a miktobiologia we wszystkich możliwych przekroczeniach wskaźników jakości wody wodociągowej nie jest wstanie pogorszyć organoleptyki. moim zdaniem...



Sądzę, że chodzi tu o fragment:
"Mętność ma znaczenie dla jakości wody pod względem mikrobiologicznym – często podwyższonej mętności towarzyszą przekroczone wskaźniki mikrobiologiczne, powoduje pogorszenie cech organoleptycznych wody."

Może nie jest to jasno napisane. Pewno powinno być raczej wypunktowane:

Mętność ma znaczenie dla jakości wody:
1. pod względem mikrobiologicznym – często podwyższonej mętności towarzyszą przekroczone wskaźniki mikrobiologiczne,
2. powoduje pogorszenie cech organoleptycznych wody.

Trochę więcej na ten temat w krótkim artykule:

Niebezpieczna mętność wody?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Proszę Państwa woda twarda spełniająca normy ( z wodociągu) jest doskonała dla zdrowie. Tak pisze Sanepidy odpowiadające za nasze zdrowie, a jej zmiękczanie to najlepsza droga do poważnych chorób serca, stawów i polipów na jelitach. Stosujcie dobre magnetyzery, tak jak ja. Woda ma wszystkie minerały, które nie tworzą kamienia. Twarda woda = zdrowie.
Takich używam w domu pod Warszawą
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Dominika
Zawiozłam wodę do badania,chciałabym wiedzieć czy jest dobra do picia.Normy jej to;azotany 0,94;azotyny 0,260;mangan 209;żelazo 1720;jon amonowy 0,83;pH 7,4;przewodnośc elektryczna 471;barwa 10.chciałabym wiedzieć czy woda jest dobra .Czy woda jest dobra do picia.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dominika wszędzie przydałyby się jednostki, ale jon amonowy i stężenie manganu przewyższa wartość podaną w Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Joanna
Dominiko woda nie jest dobra ze względu na przekroczone wartości żelaza, manganu i jonu amonowego. Poza tym, aby określić przydatność wody do spożycia musisz jeszcze zrobić badanie mikrobiologiczne: na obecność bakterii grupy coli, obecność Escherichi coli oraz Enterokoków kałowych. Nie mogą być obecne.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Anna
Liczba bakterii grupy co|i w l 00 mI 97 Liczba bakterii grupy coli typu kałowego w l00 ml 10 Liczba enterokoków (paciorkowców kałowych) w ]00 ml 11 Liczba mikroorganizmów w l ml > 300. Co to oznacza?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Gość Mike
Anna, to oznacza, że woda nie nadaje się do spożycia. Najlepiej przeprowadzić dezynfekcję studni i wtedy zrobić badania. U mnie w takiej kolejności i przy zastosowaniu odżelaziacza, wszelkie bakterie dały wartość "0".
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Woda używana do spożycia wymaga przynajmniej przegotowania. W przypadku własnego ujęcia wskazane jest ustalenie przyczyny skażenia i ewentualna dezynfekcja instalacji. Możliwe wtórne zanieczyszczenie niekałowymi bakteriami coli.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...