Skocz do zawartości

Wanna czy prysznic? Wady i zalety obu rozwiązań


Recommended Posts

Najlepiej mieć i jedno, i drugie, w każdej łazience, albo prysznic w mniejszej gościnnej na parterze, a wannę w dużej – blisko sypialni domowników. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Nie w każdym domu oba sprzęty są też potrzebne. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/11235-wanna-czy-prysznic-wady-i-zalety-obu-rozwiazan

Link do komentarza
Gość cilus
Wanna jest fajniejsza, bo można się wykąpać, a jak się zamontuje zasłonę to można też w niej brać prysznic od biedy. Znalazłem w internecie taki przykład nietypowej wanny Jak tak na nią patrzę, to wolę prysznic:D..
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Fakt, wanny wielofunkcyjne to dobre rozwiązanie, bo mamy dwa w jednym. Ja mam u siebie tylko prysznic i nie brakuje mi wanny. W wannie można spędzić bardzo dużo czasu, położy się w ciepłej wodzie i rozleniwia :P A tak, mam duży prysznic i kąpiel zajmuje pare minut :P no i mniej mycia. Ja tam, uważam, że prysznic jest lepszy, ale każdy ma swoje zdanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

[...]
chyba zakupie normalna wanne z zaslona (kotara) niz ze szklem ... (wydaje sie praktyczniej i taniej icon_wink.gif)
[...]


Na pewno będzie taniej, ale nie wiem, czy kiedyś próbowałaś kąpać się w brodziku, czy wannie z plastikową kotarą w zimny dzień - puszczasz dobrze ciepłą, gorącą wodę, moczysz się, wytwarza się "kominowy ciąg", zimna kotara przykleja Ci się do mokrego ciała -brrrr, koszmarne odczucie icon_eek.gif
Jak chcesz zaoszczędzić sobie takich wrażeń - załóż na wannę parawanik szklany, może być jednoskrzydłowy, nie za drogi, ale skuteczny icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość Lina
Mieliśmy podobny dylemat, aż w końcu stanęło na prysznicu bez brodzika. Znaleźliśmy płytę prysznicową marki Steigner, którą montuję się pod płytkami. Jest całkowicie wodoszczelna i dodatkowo wzmocniona, dlatego nie ma obawy przed zalaniem sąsiada :) Całość i tak zabezpieczyliśmy matą uszczelniającą i folią w płynie.
Warto zajrzeć na www.steigner-uszczelki.pl Mają naprawdę bogaty asortyment.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Internauta
Wg mnie prysznic jest podstawą. Pozwala szybko sie schlodzic latem lub po prostu umyc i zdecydowanie mniej wody zuzywa sie niz w wannie. Widze jednak ze wiele osob celuje w wanne, szukamy teraz mieszkania i niestety spora większość ma wanne, czyli lazienka do remontu. Prysznic jest bardziej praktyczny niz wanna.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Wanna. Bez dwóch zdań. A jeżeli ktoś chce i prysznic to niech wybierze wannę z parawanem i problem z głowy :) Nie można tu myślec o funkcjonalności - chyba że ma się na prawdę bardzo mało miejsca. Wcześniej czy później człowiek doceni to, że po całym dniu podróży albo robót fizycznych, może wygodnie rozłożyć się wannie, wywalić nogi do góry i wymoczyć się w gorącej wodzie. A wybór jest teraz na prawde ogromny i można bez problemu dobrać produkt do potrzeb - czy to wannę narożną, czy zwykłą prostokątną, a może wolnostojącą...

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość apkola
Po remoncie zdecydowaliśmy się na kabinę walk in, i to była na prawdę dobra decyzja. Mamy w łazience więcej miejsca, kabina jest bardzo wygodna i pasuje do naszego nowoczesnego wnętrza.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 22.11.2019 o 12:40, Gość napisał:

Dopóki dasz radę sam wejść i SAM WYJŚĆ z wanny, to może i wanna... chociaż szybciej i taniej pod prysznicem... szybciej nawet we dwoje :icon_mrgreen:

 

Dokładnie tak. Podejmując decyzje nie należy zapominać, że lat przybywa i życie jest zmienne. Co z tego, że dzisiaj wanna lepsza, bo można poleżeć. Ale jutro możesz do niej nie wejść i zaś wydatki na remont. Usuwanie wanny i prysznic z niskim brodzikiem albo wcale.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, Gość werka napisał:

Do wanny można zamontować parawan i wtedy możemy mieć dwa w jednym ale kabiny walk in tez są fajne, wygodne z tym, łazienka dzieki nim jest większa i bardziej przestrzenna.

 

Nie jest to takie aj waj. Montując parawan na wannie masz zaledwie 70 cm przestrzeni, czyli ciasno. No i w wannie łatwiej się pośliznąć, Kabiny przeważnie są większe i bezpieczniejsze. 

I żeby była jasność. W mieście mam kabinę, a na wsi wannę z parawanem. A więc wypowiadam się na podstawie doświadczeń.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...