Skocz do zawartości

Wanna czy prysznic? Wady i zalety obu rozwiązań


Recommended Posts

Najlepiej mieć i jedno, i drugie, w każdej łazience, albo prysznic w mniejszej gościnnej na parterze, a wannę w dużej – blisko sypialni domowników. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Nie w każdym domu oba sprzęty są też potrzebne. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/11235-wanna-czy-prysznic-wady-i-zalety-obu-rozwiazan

Link do komentarza
Gość cilus
Wanna jest fajniejsza, bo można się wykąpać, a jak się zamontuje zasłonę to można też w niej brać prysznic od biedy. Znalazłem w internecie taki przykład nietypowej wanny Jak tak na nią patrzę, to wolę prysznic:D..
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Fakt, wanny wielofunkcyjne to dobre rozwiązanie, bo mamy dwa w jednym. Ja mam u siebie tylko prysznic i nie brakuje mi wanny. W wannie można spędzić bardzo dużo czasu, położy się w ciepłej wodzie i rozleniwia :P A tak, mam duży prysznic i kąpiel zajmuje pare minut :P no i mniej mycia. Ja tam, uważam, że prysznic jest lepszy, ale każdy ma swoje zdanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

[...]
chyba zakupie normalna wanne z zaslona (kotara) niz ze szklem ... (wydaje sie praktyczniej i taniej icon_wink.gif)
[...]


Na pewno będzie taniej, ale nie wiem, czy kiedyś próbowałaś kąpać się w brodziku, czy wannie z plastikową kotarą w zimny dzień - puszczasz dobrze ciepłą, gorącą wodę, moczysz się, wytwarza się "kominowy ciąg", zimna kotara przykleja Ci się do mokrego ciała -brrrr, koszmarne odczucie icon_eek.gif
Jak chcesz zaoszczędzić sobie takich wrażeń - załóż na wannę parawanik szklany, może być jednoskrzydłowy, nie za drogi, ale skuteczny icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość Lina
Mieliśmy podobny dylemat, aż w końcu stanęło na prysznicu bez brodzika. Znaleźliśmy płytę prysznicową marki Steigner, którą montuję się pod płytkami. Jest całkowicie wodoszczelna i dodatkowo wzmocniona, dlatego nie ma obawy przed zalaniem sąsiada :) Całość i tak zabezpieczyliśmy matą uszczelniającą i folią w płynie.
Warto zajrzeć na www.steigner-uszczelki.pl Mają naprawdę bogaty asortyment.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Internauta
Wg mnie prysznic jest podstawą. Pozwala szybko sie schlodzic latem lub po prostu umyc i zdecydowanie mniej wody zuzywa sie niz w wannie. Widze jednak ze wiele osob celuje w wanne, szukamy teraz mieszkania i niestety spora większość ma wanne, czyli lazienka do remontu. Prysznic jest bardziej praktyczny niz wanna.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Wanna. Bez dwóch zdań. A jeżeli ktoś chce i prysznic to niech wybierze wannę z parawanem i problem z głowy :) Nie można tu myślec o funkcjonalności - chyba że ma się na prawdę bardzo mało miejsca. Wcześniej czy później człowiek doceni to, że po całym dniu podróży albo robót fizycznych, może wygodnie rozłożyć się wannie, wywalić nogi do góry i wymoczyć się w gorącej wodzie. A wybór jest teraz na prawde ogromny i można bez problemu dobrać produkt do potrzeb - czy to wannę narożną, czy zwykłą prostokątną, a może wolnostojącą...

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość apkola
Po remoncie zdecydowaliśmy się na kabinę walk in, i to była na prawdę dobra decyzja. Mamy w łazience więcej miejsca, kabina jest bardzo wygodna i pasuje do naszego nowoczesnego wnętrza.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 22.11.2019 o 12:40, Gość napisał:

Dopóki dasz radę sam wejść i SAM WYJŚĆ z wanny, to może i wanna... chociaż szybciej i taniej pod prysznicem... szybciej nawet we dwoje :icon_mrgreen:

 

Dokładnie tak. Podejmując decyzje nie należy zapominać, że lat przybywa i życie jest zmienne. Co z tego, że dzisiaj wanna lepsza, bo można poleżeć. Ale jutro możesz do niej nie wejść i zaś wydatki na remont. Usuwanie wanny i prysznic z niskim brodzikiem albo wcale.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, Gość werka napisał:

Do wanny można zamontować parawan i wtedy możemy mieć dwa w jednym ale kabiny walk in tez są fajne, wygodne z tym, łazienka dzieki nim jest większa i bardziej przestrzenna.

 

Nie jest to takie aj waj. Montując parawan na wannie masz zaledwie 70 cm przestrzeni, czyli ciasno. No i w wannie łatwiej się pośliznąć, Kabiny przeważnie są większe i bezpieczniejsze. 

I żeby była jasność. W mieście mam kabinę, a na wsi wannę z parawanem. A więc wypowiadam się na podstawie doświadczeń.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • 8 kratek wentylacyjnych na dwóch przeciwległych ścianach zewnętrznych. Dodaje szkic poglądowy czerwone prostokąty to kratki wentylacyjne. Ściany od północy oraz południa. Kratki są tak umiejscowione że daje to wrażenie niezłego komina przez który przepływa powietrze.   Tak pierwotnie nie było warstwy styropianu dom wybudowany w technologi mur/pustka/mur bez wentylacji zewnętrznej. Posadzki wylewka betonowa, dach płaski nieocieplony na dachu jeszcze żużel na tym jakaś wylewka i papa (planowane ocieplenie stropodachu)
    • Nie ma większej różnicy przy nachyleniu połaci dachowej większym od minimalnego. Chociaż zwrócić uwagę należy również na kierunek układania arkuszy, bo w Polsce przeważają wiatry zachodnie i południowo - zachodnie, więc usytuowanie połaci w tych widełkach i takież układanie arkuszy, przy silnym wietrze będzie skutkowało wtłaczaniem deszczu pod arkusze. Ale dekarze o tym wiedzą i sprawdzają dokładność przylegania, więc to najczęściej tylko teoretyczna możliwość.
    • Witam jest starą w tamtym roku tylko wystarczylo odpowietrzyc małymi odpowietrznikami i było oki. Naczynie zbiorcze jest zamknięte. Układ też. Pompa jest przy piecu zaraz za zaworem.odpowietrzniki manulane  Dodam że 3 piony działają bez zarzutu wszystkie grzejniki chulaja.tylko na ostatnim tam gdzie naczynie zbiorcze wszystkie grzejniki stoją 
    • Potrzebne są zdjęcia i opis.  Jakie to puszki wentylacyjne? Gdzie dokładnie są umieszczone? Jak gęsto są rozmieszczone?  Czy są tylko nisko umieszczone kratki wlotowe, czy także wyżej położone wylotowe? Czy prawidłowo wnioskuje, że pierwotnie nie było tej warstwy styropianu na elewacji, a szczelina powietrzna w ścianie nie była wentylowana?  Natomiast co do pomysłów z głupim układem warstwy ocieplenia i wentylowaną szczeliną powietrzną to nie jest to wyjątek. Niedawno miałem w ręku świeży projekt domu szkieletowego z dodatkową warstwą styropianu na elewacji. Projektant przewidział szczelinę powietrzną pod styropianem, ale nawet nie określił czy ma być ona wentylowana, czy nie.  Oczywiście, zrobienie intensywnie wentylowanej szczeliny pod izolacją powoduje, że ma ona znikomy wpływ na ostateczną izolacyjność ściany. Nie robi już różnicy, czy będzie to 10 czy 2 cm styropianu.
    • Przede wszystkim trzeba dodać nawiewniki. Gdy ich nie ma to nie ma też dopływu świeżego powietrza, więc jak ma być ono wymieniane? W efekcie wentylacja praktycznie nie działa. I to widać, skoro na szybach skrapla się wilgoć i aż robią się kałuże na parapecie.  Teraz kwestia wyciągu powietrza. Jakie są pomieszczenia z wyciągiem na tej samej kondygnacji? Czy w nich wyciąg działa sprawnie? Czy to wentylacja grawitacyjna, czy np. włączany tylko okresowo wentylator w łazience? Jak daleko od pokoju znajdują się te pomieszczenia?  Ile drzwi je oddziela od siebie?  Czy drzwi od pokoju są podcięte przynajmniej 1 cm nad podłogą i czy drzwi do pomieszczeń z wyciągiem mają otwory lub kratki?  Niezależnie od tego wszystkiego ten fragment ściany może być nadmiernie wyziębiany. Co z kolei prowadzi do wykraplania się wilgoci właśnie tam. Warto umieścić termometr (zwykły pokojowy) właśnie tam  (niech dotyka do ściany) oraz nieco dalej drugi, w miejscu przy ścianie, gdzie problemu już nie ma. W miejscu, w którym pojawiają się plamy warto też umieścić higrometr.  Na ostatnim zdjęciu widać, że problem występuje w narożniku zewnętrznym, a więc tam, gdzie straty ciepła z natury są większe. Na dokładkę zaś ocieplenie mogło być tam niestarannie ułożone. Dlatego trzeba zmierzyć temperaturę, będzie wiadomo, czy to miejsce jest szczególnie narażone na przemarzanie. Wyjaśni się czy trzeba poprawiać izolacje cieplną, czy jest to np. konsekwencja podciągania wilgoci. Czasem występuje ono nawet na takich kolumnach jak te ze zdjęcia. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...