Skocz do zawartości

Wanna czy prysznic? Wady i zalety obu rozwiązań


Recommended Posts

Najlepiej mieć i jedno, i drugie, w każdej łazience, albo prysznic w mniejszej gościnnej na parterze, a wannę w dużej – blisko sypialni domowników. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Nie w każdym domu oba sprzęty są też potrzebne. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/11235-wanna-czy-prysznic-wady-i-zalety-obu-rozwiazan

Link do komentarza
Gość cilus
Wanna jest fajniejsza, bo można się wykąpać, a jak się zamontuje zasłonę to można też w niej brać prysznic od biedy. Znalazłem w internecie taki przykład nietypowej wanny Jak tak na nią patrzę, to wolę prysznic:D..
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Fakt, wanny wielofunkcyjne to dobre rozwiązanie, bo mamy dwa w jednym. Ja mam u siebie tylko prysznic i nie brakuje mi wanny. W wannie można spędzić bardzo dużo czasu, położy się w ciepłej wodzie i rozleniwia :P A tak, mam duży prysznic i kąpiel zajmuje pare minut :P no i mniej mycia. Ja tam, uważam, że prysznic jest lepszy, ale każdy ma swoje zdanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

[...]
chyba zakupie normalna wanne z zaslona (kotara) niz ze szklem ... (wydaje sie praktyczniej i taniej icon_wink.gif)
[...]


Na pewno będzie taniej, ale nie wiem, czy kiedyś próbowałaś kąpać się w brodziku, czy wannie z plastikową kotarą w zimny dzień - puszczasz dobrze ciepłą, gorącą wodę, moczysz się, wytwarza się "kominowy ciąg", zimna kotara przykleja Ci się do mokrego ciała -brrrr, koszmarne odczucie icon_eek.gif
Jak chcesz zaoszczędzić sobie takich wrażeń - załóż na wannę parawanik szklany, może być jednoskrzydłowy, nie za drogi, ale skuteczny icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość Lina
Mieliśmy podobny dylemat, aż w końcu stanęło na prysznicu bez brodzika. Znaleźliśmy płytę prysznicową marki Steigner, którą montuję się pod płytkami. Jest całkowicie wodoszczelna i dodatkowo wzmocniona, dlatego nie ma obawy przed zalaniem sąsiada :) Całość i tak zabezpieczyliśmy matą uszczelniającą i folią w płynie.
Warto zajrzeć na www.steigner-uszczelki.pl Mają naprawdę bogaty asortyment.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Internauta
Wg mnie prysznic jest podstawą. Pozwala szybko sie schlodzic latem lub po prostu umyc i zdecydowanie mniej wody zuzywa sie niz w wannie. Widze jednak ze wiele osob celuje w wanne, szukamy teraz mieszkania i niestety spora większość ma wanne, czyli lazienka do remontu. Prysznic jest bardziej praktyczny niz wanna.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Wanna. Bez dwóch zdań. A jeżeli ktoś chce i prysznic to niech wybierze wannę z parawanem i problem z głowy :) Nie można tu myślec o funkcjonalności - chyba że ma się na prawdę bardzo mało miejsca. Wcześniej czy później człowiek doceni to, że po całym dniu podróży albo robót fizycznych, może wygodnie rozłożyć się wannie, wywalić nogi do góry i wymoczyć się w gorącej wodzie. A wybór jest teraz na prawde ogromny i można bez problemu dobrać produkt do potrzeb - czy to wannę narożną, czy zwykłą prostokątną, a może wolnostojącą...

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość apkola
Po remoncie zdecydowaliśmy się na kabinę walk in, i to była na prawdę dobra decyzja. Mamy w łazience więcej miejsca, kabina jest bardzo wygodna i pasuje do naszego nowoczesnego wnętrza.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 22.11.2019 o 12:40, Gość napisał:

Dopóki dasz radę sam wejść i SAM WYJŚĆ z wanny, to może i wanna... chociaż szybciej i taniej pod prysznicem... szybciej nawet we dwoje :icon_mrgreen:

 

Dokładnie tak. Podejmując decyzje nie należy zapominać, że lat przybywa i życie jest zmienne. Co z tego, że dzisiaj wanna lepsza, bo można poleżeć. Ale jutro możesz do niej nie wejść i zaś wydatki na remont. Usuwanie wanny i prysznic z niskim brodzikiem albo wcale.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, Gość werka napisał:

Do wanny można zamontować parawan i wtedy możemy mieć dwa w jednym ale kabiny walk in tez są fajne, wygodne z tym, łazienka dzieki nim jest większa i bardziej przestrzenna.

 

Nie jest to takie aj waj. Montując parawan na wannie masz zaledwie 70 cm przestrzeni, czyli ciasno. No i w wannie łatwiej się pośliznąć, Kabiny przeważnie są większe i bezpieczniejsze. 

I żeby była jasność. W mieście mam kabinę, a na wsi wannę z parawanem. A więc wypowiadam się na podstawie doświadczeń.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...