Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
stokrotka.35

Przetwory

Macie może jakieś ciekawe i sprawdzone przepisy
"słoikowe"

Robię dużo przetworów i lubię też poeksperymentować...

Słoików nie robię , ale namiętnie syropy z pigwowca, Na zime do herbatki zamiast cytryny rewelacja. Zbieram owoce pigwowca na jesieni po wszystkich znajomych, Wydrążam pestki, wrzucam do szatkownicy , mieszam w dużej misce z cukrem, i przekładam do słoików żeby puściły sok, po dobie odlewam sok do garnka ,dodaje jeszcze cukru podgrzewam prawie do zagotowania i przelewam w butelek, tak na oko około 1 kg cukru na 2kg owoców, robie na oko , wiec nie moge powiedzieć dokładnie. "Trociny "z owoców wrzucam do gara i dusze, Zamykam w słoiki i potem mieszam z jabłkami i robie szarlotke. Pozdrawiam

Dzisiaj nazbierałam.:

DSC01446.jpg

Dżemik już mam..
Zasypywane cukrem też ....

Może jakieś propozycje ... na co przerobić ?

Cytat

Dzisiaj nazbierałam.:

[attachment=6479:100_2525_bor_wki.JPG]

Dżemik już mam..
Zasypywane cukrem też ....

Może jakieś propozycje ... na co przerobić ?

pierożki zrób i prześlij parę meilem icon_smile.gif

Ja robię od paru lat ogóreczki na sposób nowoczesny icon_razz.gif

3 kg ogórków w skórce
0,5 kg cukru
1 szklanka octu 10%
2-3 ząbki czosnku
2 łyżeczki chilli
3 płaskie łyżki soli
Ogórki pokroić na plastry, posolić i odstawić na 3-4 godziny. Wszystko zagotować (ogórki dodać razem z sokiem). Gorąec do słoików. Jak ostygnie pasteryzować 5 minut.

Mam prośbę o przepis na ogórki małosolne. Wiem, jest banalny, ale... nie znam go. A siedzę sobie na budowie, bym zrobił... wiaderko małosolniaków. icon_biggrin.gif

Ja robiłam ostatnio takie i wyszły nawet niezłe icon_razz.gif

Porcja na 3 l słój:
2,5 kg małych ogórków
3 łyżki soli
5-6 ząbków czosnku
kawałek korzenia chrzanu
kilka gałązek kopru
ew. kilka listków chrzanu

Cytat

Ja robiłam ostatnio takie i wyszły nawet niezłe icon_razz.gif

Porcja na 3 l słój:
2,5 kg małych ogórków
3 łyżki soli
5-6 ząbków czosnku
kawałek korzenia chrzanu
kilka gałązek kopru
ew. kilka listków chrzanu

Ashantess,
tak też uczynię, a zamiast korzenia dam liść. Rośnie tu u mnie tego na łące sporo.
Czy może ten korzeń być musi?

Cytat

Ashantess,
tak też uczynię, a zamiast korzenia dam liść. Rośnie tu u mnie tego na łące sporo.
Czy może ten korzeń być musi?

Może być liść a nawet dwa

jak chcesz na szybko dodaj nie 3 a 4 łyżki soli - jak nie zdążysz zjeść będą kiszone - spoko na kanapki

Jak masz liście, to może gdzieś i korzeń znajdziesz icon_razz.gif
A jak nie, to daj ze 2 liście więcej i będzie wersja light icon_biggrin.gif

Cytat

pierożki zrób i prześlij parę meilem icon_smile.gif

Pierożki z tymi borówkami /czarnymi jagodami ( co region to inaczej mówią ) planuję jutro ....
Chętnie bym przesłała ...
Ale czy mejlem da rady .... hmmmm

Cytat

Pierożki z tymi borówkami /czarnymi jagodami ( co region to inaczej mówią ) planuję jutro ....
Chętnie bym przesłała ...
Ale czy mejlem da rady .... hmmmm

smacznego życzę - uwielbiam je (szkoda że nie zasmakuję ) icon_smile.gif

Kolejny przepis z serii ogórkowych icon_smile.gif

OGÓRKI Z MUSZTARDĄ

3 kg ogórków
1 litr wody
0,5 - 1 szkl. octu (raczej ta dolna granica icon_smile.gif )
1 szkl. cukru
2 płaskie łyżki soli
5 łyżek musztardy
czosnek, koperek, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie

Ogórki pokroić w paski (znaczy po długości na 4 części). Wszystko razem wymieszać i wkładać do słoiczków. Zagotować.
Jeżeli chcemy żeby ogórki były miększe pozostawić je na kilka godzin (min. 2 ) w zalewie i dopiero wkładać do słoiczków i gotować.

Uwielbiam te ogórki do sałatek - zamiast korniszonów. Pycha! Do obiadu. Albo do mężowi do % icon_smile.gif

Moja teściowa robi super ogórki kiszone w 5l butelkach po wodzie.
Zdobędę przepis to napiszę icon_biggrin.gif

Cytat

Moja teściowa robi super ogórki kiszone w 5l butelkach po wodzie.
Zdobędę przepis to napiszę icon_biggrin.gif

Oj juz w tym roku chyba nie zrobimy, u mnie ostatnie ogorki zaprawilismy w sobote.

...a ja co jakis czas robie sobie leczo w sloikach
- przydaje sie na jesienne i zimowe obiadki... icon_wink.gif

Cytat

Mam prośbę o przepis na ogórki małosolne. Wiem, jest banalny, ale... nie znam go. A siedzę sobie na budowie, bym zrobił... wiaderko małosolniaków. icon_biggrin.gif

Słoików sam nie robię...ale przypalanke na spirytusie to co innego icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Smakowicie wyglądają te ogórki... nie ma co icon_biggrin.gif

Dziwny sposób na robienie ogórków :P
Jak się nie zepsuły? Nie rozumiem, przecież nie są przykryte niczym. Ktoś mi jest to w stanie wytłumaczyć?icon_biggrin.gif

Kiszone były normalnie - to tylko ekspozycja sklepowa.

Nie sądziłem że ktoś to na poważnie weźmie icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• FAQ, czyli jak poruszać się po Forum

• Najnowsze posty

• Się zaczęło. Brygada kolegi Parkiet buduję drewnianą ścianę

• Witam   No to i ja napiszę kilka zdań na temat drzwi. Prowadzę działalność polegającą na remontach budowlanych i miałem styczność z wieloma producentami drzwi. Niestety dochodzę do wniosku, że w Polsce NIKT nie produkuje dobrych drzwi !  Działalność prowadzę w Niemczech i jako lokalny patriota postanowiłem dać zarobić polskim firmom... i to był błąd kosztujący mnie wiele czasu i nerwów. Nie wiem czy firma Windoor wie, że za moją sprawą ich drzwi zaistniały na rynku niemieckim - i na tym powody do dumy się kończą, bo jak zaistniały tak wylądowały w koszu na śmieci... wiadomo klient niemiecki jest bardziej wymagający i bogatszy  Moja klientka stwierdziła, że odżałuje te pieniądze wydane na drzwi z Polski, bo drzwi mają być w jej domu kilkanaście lat i stwierdziła, że taniej będzie zakupić proste drzwi w niemieckim markecie budowlanym, niż za chwilę te z Windoora wymieniać. O co chodziło ? ano o to, że skrzydła drzwi były zwichrowane (tzw. łódki) i nie dolegały do ościeżnicy, porysowane, ościeżnice po złożeniu na składaniach pionowych belek z górną belką miały szczeliny i nic nie pomagało poza silikonem (a chyba nie o to chodzi ?). Były to ościeżnice regulowane (bo głównie tylko takie się instaluje w DE) czyli nie tak tanie... zdziwiło mnie, że ościeżnica szer 48cm - o czym nikt nie informuje na stronie producenta - posiada pionowe belki składające się z 6 elementów i wewnątrz ościeżnicy wyraźnie widoczne jest składanie... oczywiście niezbyt estetycznie dopasowane. Rok wcześniej także w DE instalowałem ościeżnice i drzwi (Classic) w/w firmy i nauczony doświadczeniem poprosiłem o dokładne sprawdzenie jakości wysyłanych drzwi i ościeżnic... efekty "sprawdzenia" opisałem wyżej. Po tej przygodzie stwierdziłem, że Windoor u mnie już nie istnieje, bo szkoda mi zdrowia i czasu.   Następnym "na tapecie" producentem był znacznie droższy od Windoora producent "drzwi dobrych wnętrz" czyli DRE. Dwa lata temu zainstalowałem drzwi (Finea - 600zł skrzydło) tego producenta wraz z ościeżnicami regulowanymi oczywiście oraz dwoma skrzydłami szklanymi (Galla 02 prawie 700zł za samo skrzydło) i wszystko byłoby w jak najlepszym porządku (spasowanie, jakość) poza drobnym zgrzytem w postaci nieusuwalnych plam na matowych dekorach skrzydeł szklanych. Producent odesłał mnie po pomoc do firmy dostarczającej te szyby i tam zostałem poinformowany o błędnym pakowaniu świeżych tafli szklanych w papier powodujący te plamy w połączeniu z wilgocią i  zasugerowano mi czyszczenie octem, co oczywiście nie pomogło... na szczęście klientka nie zwróciła na to uwagi. W ub roku na kolejnej budowie klientka wybrała sobie drzwi DRE Classic białe (Niemcy lubią biel i klasyczne formy) oraz szklane (także Galla 02), ja drzwi zamówiłem i dostarczyłem. Po zainstalowaniu okazało się, że drzwi Classic niewiele różnią się jakością od Windoora, poza ponad 3 krotnie wyższą ceną ! Ramki nie przylegające do dekorów (szpary kilka milimetrów), podziurawione tackerem (co na białym jest mocno widoczne) i zwichrowane (kolejne łódki) - więc oczywiście silikon i pędzel z farbą w ruch - tylko czy o to chodzi w mojej pracy ? ja w imieniu klienta płacę nie mało, a w zamian muszę poprawiać producenta ! Drzwi szklane pakowane nadal w poprzedni sposób i oczywiście z plamami nie do usunięcia. Zresztą sposób pakowania w DRE to porażka: miękki styropian rozlatujący się w rękach i cieniutka folia...    Po tych doświadczeniach doradzam klientom zakup drzwi w markecie np. Hornbach sprzedaje drzwi Pertura w cenie 82€ ale one przynajmniej nie są zwichrowane, porysowane i z... gwarancją   Po pierwszym montażu tych drzwi Pertura postanowiłem jak zawsze zdjąć skrzydło i dolną część zabezpieczyć farbą (aby ne podsiąkały wodą podczas wycierania podłogi) i zdziwiłem się, że te są już pomalowane... a nasze są zawsze surowe   O Classenie nawet się nie wypowiadam... może jeszcze dam szansę firmie Porta - kto wie, pomyślę i wezmę pod uwagę także ewentualne reklamacje, bo jak wspomniał ktoś wyżej w DE wygląda to diametralnie inaczej niż w PL - tam nikt nie próbuje nic nikomu udowadniać i bez zbędnych przepychanek wymienia lub zwraca kasę i przeprasza za kłopot. pozdrawiam i życzę szczęścia w zakupach stolarki.
    • Myślę, że Toyoty mają dobre osiągi, są przy tym w niezłych cenach. Ewentualnie jak Toyota jest za droga to może Linde. Generalnie ja jednak poszedłbym w wynajem wózków zamiast kupować od razu na własność, chyba że rzeczywiście będziesz dużo i długo korzystać. Z drugiej strony serwis też swoje kosztuje. Polecam sprawdzić na http://cwwblum.com/ , tam w zasadzie jest wszystko, co trzeba wiedzieć. No i oczywiście zwróć uwagę na wszystko o czym pisze xavier86, widać że chlop zna się na rzeczy.
    • Skoro była Trzebinia i Warszawa, to czas na Poznań.  Jeśli ktoś szuka firmy w Wielkopolsce, to polecam http://kominki-ratajczak.pl/ . I tanio i dobrze, są i kominki i wkłady kominowe, do tego można znaleźć tam trochę nowoczesnych realizacji. 
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi