Skocz do zawartości

jednostka antyspołeczna a uzbrojenie działki...


vega1

Recommended Posts

Do pozwolenia na budowę (a wcześniej do warunków) wystarczą tzw. promesy przyłączenia do sieci. Wtedy we wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, pisze się, że : przyłącze wody, przyłącze energetyczne, przyłącze kanalizacyjne wyłączone do odrębnego postępowania.


Druga sprawa to odbiór budynku, który musi mieć już zasilanie.
Link do komentarza
Ja to widzę tak;
Architekt w projekcie budowlanym „nanosi” sposób zaopatrzenia w wodę –zgodnie z ustaleniami MPZP, oraz „alternatywnie” ze studni.
Jeśli urząd „łyknie” projekt, to w przypadku „trudności” w realizacji przyłącza wodociągowego, jest „furtka” o „zawalczenie” o studnię (podczas „odbioru” budynku”).
W takiej sytuacji nie potrzeba zgłoszenia na wykonanie studni (obudowy) nawet w przypadku wody dla celów gospodarczych.

Moim zdaniem - oczywiście.
Link do komentarza
Cytat

Dostać pozwolenie na przyłączenie wody, olać to źródło wody jednocześnie za nie płacąc (jakaś stała miesięczna kwota poza zużyciem?) i wykopać studnię? trochę kuriozalne, ale realne i jakie polskie icon_wink.gif



Pozostaje dalej problem z „odbiorem” budynku – chyba, że sugerujesz „kupno” protokołu odbiory przyłącza (o geodecie nie wspomnę).
Link do komentarza
Przy wyłączeniu przyłącza wody do odrębnego postępowania, zgodnie z art. 29 ust. 1n pkt 20 ustawy prawo budowlane (PB) - przyłącze wodne nie wymaga PnB, lecz na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 1a PB wymaga zgłoszenia.

Lub uwaga można to zrobić na podstawie art. 29a bez pozwolenia na budowę czy zgłoszenia, wymóg jest natomiast taki, że wymaga sporządzenia planu sytuacyjnego na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Do budowy takiej stosuje się odpowiednio przepisy prawa energetycznego albo o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Czyli w sumie inwestor ma 3 wyjścia:
- włączyć postępowanie do PnB
- na podstawie zgłoszenia,
- lub na podstawie art. 29a

Dopisałam: co innego studnia...
Link do komentarza
Cytat

Podejrzewam,że po odbiorze domu ,można by było nawet rozwiązać umowę z "wodociągami"


jaką umowę?


Deamos - chyba Autor pisał, że był i jest 50/50
Ciril - pieknie, ale tematu nie załatwia, tu w rachubę wchodzi budowa sieci
reszta świata - jeszcze raz
1.skoro 50/50 to w planie zagodpodarowania terenu wrysowane przyłącze (przyszłe) oraz naniesiona lokalizacja studni
2.od wodociągów - wydębić na piśmie określenie terminów realizacji sieci
3.załączyć w/w do wniosku o PnB (lub zintegrować z projektem budowlanym) we wniosku(?) lub dokumentacji stwierdzenie: do czasu wykonania sieci wodociagowej przez (....., patrz pismo z dnia ....) i docelowego przyłącza, zaopatrzenie w wodę tymczasowo z własnego ujęcia
do tego własna promesa (oświadczenie) o zobowiązaniu się do przyłączenia się do wodociagu w przypadku, gdy takowy powstanie

moim zdaniem jest to maximum dobrej woli,
WZ dostałeś, działka budowlana, budować więc można
urzad nie powinien robić schodów
Link do komentarza
właśnie wróciłem z kursu budowlanego a tu tyle porad icon_smile.gif
I widzę że jak mnie nie ma na forum, to jakoś podejrzanie cicho icon_biggrin.gif

A wracając do tematu, to tak przyglądam się na spokojnie temu papierowi z wodociągów, i coś mi zaświtało. Wczoraj gdy byłem pytać o studnię w tym urzędzie gdzie były te bardzo miłe panie, powiedziano mi jeszcze jedną ciekawą rzecz.
Mianowicie, muszę się przyłączyć do sieci, jeśli takowa jest. Ale na papierze od wodociągów jest tak:

Woda

to tak chyba można traktować, jak by nie było tej sieci. Bo co to za sieć którą muszę sobie sam wybudować. Tak czy owak, projektant już trzyma rękę na pulsie, i będziemy się starać o studnię.
Link do komentarza
Cytat

znalazłem taki punkt z Wyrys i Wypis planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego mojej działki:

...zaopatrzenie w wodę - z miejskiej sieci wodociągowej, po jej rozbudowie, .......



Oj chyba jest "hop” i „siup” icon_mrgreen.gif – przynajmniej, moim zdaniem, świadczy o tym o tym pogrubione.
Również, moim zdaniem, świadczy o tym pismo z wodociągów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry Mam działkę z domem ze starego budownictwa ogrodzoną prawie w całości prócz wjazdu, który należy do mnie. Ten fragment jest widoczny na mapie jednak nie jest ogrodzony dlatego, że 50 cm od granicy działki stoi dom sąsiada w którym umiejscowione są 2 okna wychodzące na moją działkę. Moje pytanie brzmi czy na swojej granicy mogę postawić płot - to jest 50 cm od domu sąsiada mimo tego, że ma okna ponieważ w tym momencie działka która należy do mnie nie jest w żaden sposób ogrodzona a zależałoby mi na tym aby ten metraż który dla mnie jest dosyć spory bo zmieszczą się tam spokojnie jedno za drugim 3 auta. Czy jest uzasadnienie prawne co do starych budownictw i grodzenia się płotem ? Zdecydowanie nie zależy mi na tym, żeby stawiać betonowy płot który zostawi im całkowicie okna tylko siatkę, która jedynie ma odgrodzić moją posesję od wsi gdzie każdy tak naprawdę na mój wyjazd może sobie wejść.
    • Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)  
    • Ale to zależy, czy można taką operację BEZPIECZNIE wykonać... Zależy od budynku, w którym mieszka nasz pytacz... W jednorodzinnym - przy zachowaniu pewnych zabezpieczeń - można swobodnie, ale już w wielorodzinnym - nie za bardzo, bo to zależy od układu wentylacji...   Samym odkurzaczem - nierealne, ale z pomocą szczotki kominiarskiej i odciągania urobku pracy kominiarza przemysłowym odkurzaczem - już tak...   I dlatego zapytowywuję  
    • W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da.     Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału  wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne.   Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość. 
    • Niestety były potrzebne pewne modyfikacje. Nie ze względu na wiatr ale na deszcze. Przy takiej powierzchni żagla nie pomoże super naciąg. Woda zbierała się w jednej częścią i stworzyła takie jajo pełne deszczu. Przez to sam materiał trochę się naciągnął i trzeba było dorobić jakąś podkonstrukcje   Teraz zwiększył się kąt a całość została podzielona na dwie czesci. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...