Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jętka

Rabarbar

Recommended Posts

Rabarbar - kto lubi? Ja baaardzo icon_smile.gif a że czas już najwyższy na rozpoczęcie sezonu postanowiłam poszukać nowych przepisów. Ja robię tradycyjny kompocik i ciasta kruche lub tłuszczowe. A Wy?

Jaaaacię... Smak mojego dzieciństwa... Rabarbar z cukrem i kompot jabłkowo-rabarbarowy... tongue.gif

Kiedyś jadłem ciasto z rabarbarem, ale przepisu nie znam. Podasz?

Cytat

Kiedyś jadłem ciasto z rabarbarem, ale przepisu nie znam. Podasz?

Najczęściej robię takie, bo jest bardzo szybkie i sprawdza się przy wszystkich owocach...

SKŁADNIKI:
400 g mąki
250 g masła
250 g cukru pudru
4 jaja
1 łyżeczka cukru waniliowego
15 g proszku do pieczenia
700 g rabarabaru obranego i pokrojonego na 2cm kawałeczki

WYKONANIE:
ubić białka
masło utrzeć z żółtkami, cukrem pudrem i cukrem waniliowym
powoli dodać mąkę
delikatnie wymieszać z białkami
na wierzchu ułożyć owoce
piec godzinę w piekarniku nagrzanym do 190°C

Ciasto podczas wykładania na blachę jest bardzo gęste. Nie trzeba się tym przejmować. Ja radzę sobie z tym w taki sposób. Wlewam wrzątek do szklanki i przy precyzyjnym rozkładaniu ciasta na blachę maczam łyżkę w wodzie. I problem znika.
A to ciasto jest z serii tych co najlepiej smakują na drugi dzień... jak dotrwają icon_smile.gif

SMACZNEGO icon_smile.gif

Cytat

Rabarbar - kto lubi? Ja baaardzo icon_smile.gif a że czas już najwyższy na rozpoczęcie sezonu postanowiłam poszukać nowych przepisów. Ja robię tradycyjny kompocik i ciasta kruche lub tłuszczowe. A Wy?

U nas sezon już rozpoczęty. Obowiązkowo drożdżówka z rabarbarem i kruszonką do tego szklanka mleka.

Cytat

U nas sezon już rozpoczęty. Obowiązkowo drożdżówka z rabarbarem i kruszonką do tego szklanka mleka.

Etka dawaj przepis. Robisz takie małe bułeczki drożdżóweczki czy ciacho?

Rabarbar- wstyd się przyznać ale nie pamiętam już jego smaku. Jako dziecko to owszem owszem... kompociki i bułeczki z rabarbarem serwowane przez dziadka. A jak sie usamodzielniłam to zwyczajnie jakoś nie było okazji na te bułeczki. Ten, który można kupić na bazarze zwyczajnie mi nie smakuje a w rodzinnym domu już nie uświadczysz... icon_sad.gif

rabarbar kojarzy mi się z wakacjami u babci ..... też były ciasta i kompoty ....
chyba trzasne w weekend to ciacho od jętki ... icon_biggrin.gif

a ja z dzieciństwa pamiętam - Rabarbar maczany w cukiernicy z cukrem - smakował wyśmienicie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Cytat

a ja z dzieciństwa pamiętam - Rabarbar maczany w cukiernicy z cukrem - smakował wyśmienicie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

To było niebo w gębie icon_smile.gif na swojej działeczce, jak już postawie chałupkę, to będę miał rabarbar- inaczej moje dzieci wogóle nie będą wiedziały co to icon_smile.gif
A taki zimny kompocik lub ciepły placuszek... Eh... rozmarzyłam się nadto icon_smile.gif

Cytat

Zaje..fajna sprawa, ten rabarbar icon_biggrin.gif

To co? Odapalmy piekarniki w weekend? U mnie już rabarbar zakupiony icon_smile.gif

Cytat

Hello kity to potęga! Nie ma co zadzierać z jej fanami! icon_smile.gif

I co? Było pieczonko? U mnie drożdżowe (specjalność męża) z rabarbarem i kruszonką... mało co zostało do rana icon_smile.gif

Dorzucę swój przepis, ciasto robi się szybko i nie zdarzyło mi się aby siadło.
6 jaj
3 szkl. mąki
1 cukier waniliowy duży (32 g.)
3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
0.75 szkl. cukru
0.75 szkl. oleju
rabarbar , wiśnie, śliwki - jak kto lubi i co ma pod ręką, ilość dowolna (ciasto jest tolerancyjne).
Jaja wymieszać z cukrem, niekoniecznie ubijać,dodać mąkę z proszkiem - wymieszać, dodać olej- wymieszać, wylać na blachę, piec w temp. ok. 180 st.C 40-50 min. (zależy od ilości i rodzaju owoców). To jest przepis na dużą blachę. Po ostygnięciu można posypać cukrem pudrem. Smacznego!
Ps. Im mniej przykładamy się do wykonania tego ciasta, tym lepiej wychodzi icon_wink.gif

Cytat

Ciacho pychotka icon_biggrin.gif

a ja polecam biszkopt z rabarbarem icon_smile.gif
o taki: http://kotlet.tv/biszkopt-z-rabarbarem-i-jablkiem

a potrzeba:
  • 4 jajka
  • 1/2 szklanki mąki
  • 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • rabarbar - ok 3-4 sztuki
  • 1 jabłko

Białka trzeba ubić z cukrem pudrem, dodać resztę i piec 30 minut w 180 C icon_smile.gif wychodzi leciutki i pyszny icon_smile.gif

a rabarbar, pamiętajcie, że w nadmiarze nie jest całkiem zdrowy icon_smile.gif

Cytat

a ja polecam biszkopt z rabarbarem icon_smile.gif
o taki: http://kotlet.tv/biszkopt-z-rabarbarem-i-jablkiem

a potrzeba:

• 4 jajka
  • 1/2 szklanki mąki
  • 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • rabarbar - ok 3-4 sztuki
  • 1 jabłko

Białka trzeba ubić z cukrem pudrem, dodać resztę i piec 30 minut w 180 C icon_smile.gif wychodzi leciutki i pyszny icon_smile.gif

a rabarbar, pamiętajcie, że w nadmiarze nie jest całkiem zdrowy icon_smile.gif

Dobrze gada! Trzeba spróbować!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie mam potwierdzenia od pozostałych singli (męskich) 
    • Nie zapomnij, że ziemia przyciąga, a na blatach lubi się wszystko rozlewać.    Polecam do przeczytania: Co uwzględniać przy planowaniu instalacji oświetlenia? Gdzie zaplanować gniazdka wtyczkowe?
    • Przy DUŻYM mieszkaniu wystarczą dwa zabezpieczenia światła górnego, w mniejszym nie ma co mnożyć tych zabezpieczeń, tym bardziej, że teraz robi się jakieś mieszane oświetlenia z listwami ledowymi... Najważniejsze są zabezpieczenia w kuchni i łazience, pokoje można pogrupować po dwa, trzy - tam specjalnych obciążeń nie bywa... Można dodatkowo zabezpieczyć "ścianę multimedialną" z wielkim TV, kinem domowym, kolumnami itp jakimiś zabezpieczeniami przepięciowymi w razie burzy... Ale to wszystko powinno być fachowo i czytelnie zrobione i opisane w rozdzielnicy. Prawdziwy elektryk jest w stanie Ci to zrobić, ale może wiązać się to z większym, czy mniejszym pruciem ścian...
    • Wybaczcie, że teraz odpowiadam, ale był młyn przed świętami i nawet nie było kiedy do komputera osiąść, nie mówiąc już o innych sprawach.  Faktycznie, przyznaje się, że mogło mi to umknąć. Mea Culpa. Brzmi to w sumie fajnie, ale i tak chyba jeszcze trochę o tym poczytam. Lepiej podejmować decyzję, mając pełny ogląd sytuacji Co do zmian elektrycznych, to w kuchnie przede wszystkim chcemy część gniazdek zamontować w blatach, ale tak żeby je można było schować. Korzystasz wtedy kiedy potrzeba. Co do reszty mieszkania, to zastanawiamy się, czy w salonie nie zdecydować się na montaż kilku gniazdek w podłodze. Zwłaszcza w miejscu gdzie ma stać telewizor i reszta sprzętu RTV, ale tutaj już przede wszystkim wygoda.  Trzecia sprawa jest taka, i tu mogę popełnić gafę, że jak coś to proszę o poprawę i wyrozumiałość. Jak mieszkałem z rodzicami, to m mieliśmy 3 bezpieczniki(czy korki, zwał jak zwał), czyli główny wyłącznik wszystkiego, i potem 3 kolejno obok siebie ułożone kostki. Jedna była odpowiedzialna, za łazienkę i toaletę, druga to chyba był salon i pozostałe 2 pokoje, a trzecia kuchnia i światło. Tata, sam się w tym połapać nie mógł. Jak strzeliło jedno gniazdko w przedpokoju, to okazało się, że do niego były podłączone gniazdka z dużego pokoju, czy jakoś tak. W każdym razie, jeden wielki bałagan.   Chciałbym, żeby efekt finalny był taki, że każdy pokój mają osobny bezpiecznik na światło i gniazdka. Pytanie do was, czy ma to większy sens i czy elektryk będzie w stanie mi coś takiego zrobić?"
    • Gość Yaras12
      Witam.Chcialbym zrobić podłogę na poddaszu żeby to użytkować. Budynek ma ok.40lat strop 9cm.jest zbrojony.Architekt mówi że można tylko zrobic podłogę z legarow i płyty osb. Proszę doradzcie mi jaka grubość legarow jaka płyta,wełna,rozstaw itd. Poddasze ma 9.5m*12m.Wyszly 4 pokoje 4*4.Łazienka i garderoba.Mam otwor na okno balkonowe i do dyspozycji 15cm.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...