Skocz do zawartości

Czym zapelnic przestrzen do "zera" wlasciwego?


Recommended Posts

Napisano
Takie pytanie z dziedziny kombinatoryki stosowanej. Na etapie murowania scian po wylaniu chudziaka doszlismy do wniosku zeby podwyzszyc poziom "zero" domu o dwie warstwy emek (bloczki fund.) czyli ok 24cm. Mam teraz naprawde sporo miejsca (ok 50-60cm) na wszelkiego rodzaju instalacje ale bez przesady, troche musze zapelnic te przestrzen. I teraz moje pytanie czym najlepiej? Jak dam 30cm twardego, wodoszczelnego styro to czy mi jednak nic nie usiadzie? A czy mozna by bylo podsypac jakas pospolka, dobrze zagescic i ubic? Prosilbym o cenne wskazowki, jakos mi sie nie widzi wylewania kolejnego chudziaka nr 2. Pozdrawiam.
Napisano
Cytat

Prosilbym o cenne wskazowki, jakos mi sie nie widzi wylewania kolejnego chudziaka nr 2.



Rozumię,że chudziak już jest i teraz chodzi o tą przestrzeń pomiędzy tymże chudziakiem a wylewką .....?
Napisano
Cytat

Rozumię,że chudziak już jest i teraz chodzi o tą przestrzeń pomiędzy tymże chudziakiem a wylewką .....?



Zgadza sie. Nie wiem czy 30-40cm styro do dobry pomysl, moze sie ugiac. Cholera, to za duza przestrzen zeby styropianem nadrobic i za mala, zeby bawic sie w gruz i dodatkowy chudziak icon_sad.gif
Napisano
Do wypełnienia przestrzeni pod podłogą na gruncie można użyć dowolnych kruszyw budowlanych - piasku, pospółki, żwiru wyrównanych warstwa stabilizująca z betonu B10. Kolejne warstwy to izolacja przeciw wilgociowa z folii, izolacja cieplna ze styropianu, druga warstwa folii pod jastrychem podłogowym.
Napisano
Cytat

30 cm to zupełne minimum!




Ja z ciekawości popatrzyłam do planu mojego domku i na posadzce mam tylko 8 cm. styropianu.

Może i faktycznie normy sie teraz pozmieniały ...
Ale ja mam 8 cm na dole i na płycie między parterem a poddaszem tylko 2 cm i strop teriva 24 cm.
Napisano
Cytat

A może "uzupełnić" to keramzytem "związanym cienką wylewką cementową", a na to styropian.



To samo mi juz ktos doradzil wiec mysle, ze to niezgorszy pomysl. Tylko teraz musze tak rozkminic zeby bylo najtaniej. Dzieki za wszystkie wskazoweczki.
Napisano
To jeszcze raz ja. Witam. Pomierzylem wszystko i tak to wyglada: aktualna wysokosc pomieszczen na parterze 3.2m. I teraz tak, zakladajac 2.75m na gotowo mamy: 3.2m-2.75m-0.2m(styro EPS100 albo 200)-0.1m(wylewka z rurkami)-0.02(panele) zostaje nam 0.13m. I tu jest problem bo te 13cm to nie wiem czym zapelnic, tym keramzytem podsypywac?Czy moze rzeczywiscie dac 30cm styro? Moglem sie oczywiscie gdzies machnac i nie doliczyc jakiejs warstwy w tej podlodze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a woda w nim jest? Może skażona i nie warto?
    • kupiłam działke po ogrodkach pracownicych włascicielem wodociagu pod który sie chcilam podpiac jest firma która juz dawno nie istnieje gmina nie dala mi pozwolenia na podpiecie bo uwazaja ze to nie istnieje  mam rozumiec ze ja jestem teraz włascicielem  tego wodociagu ? i zadne pozwolenie nie jest mi potrzebne  
    • Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć ile wynosi remont łazienki w bloku - stare budownictwo, z płyty (oczywiście na ten moment chodzi o szacunkowe koszty). Głównie chodzi mi o wymianę wanny na prysznic - wanna zajmuje całą długość łazienki co jest uciążliwe i niepotrzebnie kradnie sporą część miejsca. Do tego nowe płytki. Nad wymianą zlewu, czy toalety jeszcze się zastanawiam - będzie to pewnie zależne od kosztów.   Ile może wynieść całkowity koszt z robocizną dla standardowego metrażu +/- 5 metrów?
    • Komentarz dodany przez Tomek: Mam to od 45 lat i dziala jak marzenie
    • Jeśli szukacie sposobu na dekoracyjne i trwałe wykończenie drewnianych podłóg, mebli czy ścian – warto zwrócić uwagę na bejce olejne OSMO. To produkty, które zdobyły uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i użytkowników domowych ceniących naturalne składniki, jakość oraz ekologiczne podejście do wykończenia wnętrz. Czym jest bejca olejna OSMO? Bejca OSMO to profesjonalny, barwiony podkład do drewna na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dzięki brakowi wosków w składzie, bejca daje ogromne możliwości w zakresie intensywności koloru – od delikatnego podkreślenia struktury drewna po intensywne, nasycone barwy. Co istotne, nie tworzy na powierzchni warstwy lakieru – pigmenty wnikają głęboko w drewno, wyrównując jego odcień i podkreślając naturalne usłojenie. Gdzie można stosować bejcę? Bejce OSMO przeznaczone są wyłącznie do zastosowań wewnętrznych, idealnie sprawdzą się na: drewnianych podłogach, deskach i parkietach, stopniach schodów, blatach, meblach, ścianach i sufitach z drewna, a także na zabawkach dziecięcych i przyborach drewnianych – po wyschnięciu są całkowicie bezpieczne i przyjazne środowisku. Jak działa? Bejca sama w sobie nie jest pełnoprawnym wykończeniem – to etap barwienia, który należy zabezpieczyć woskiem twardym olejnym OSMO. Takie połączenie daje nie tylko wyjątkowy efekt wizualny, ale również trwałość i odporność na codzienne użytkowanie. Dlaczego warto? Naturalne składniki: cztery rodzaje oczyszczonych olejów roślinnych i wysokiej jakości pigmenty. Możliwość pracy z utwardzaczem – istotne dla profesjonalistów. Idealne do przestrzeni komercyjnych, gdzie czas to pieniądz – powierzchnia może być gotowa do użytku już następnego dnia. Ogromna paleta kolorów – od klasycznych odcieni drewna po nowoczesne, designerskie barwy. Podsumowanie Bejce olejne OSMO to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają naturalnych i trwałych produktów do barwienia drewna. Ich elastyczność, ekologiczny skład oraz profesjonalne właściwości użytkowe czynią je wyborem godnym uwagi – zarówno w domach, jak i w przestrzeniach komercyjnych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...