Skocz do zawartości

ściany zewnętrzne


Recommended Posts

Zastanawiam się nad wyborem materiału z którego wykonać ściany zewnętrzne. Zastanawiam się między innymi nad 2 rozwiązaniami:
1. ściana jednowarstwowa z Porothermu 44 lub
2. ściana dwuwarstwowa z Porothermu 30 + 10 cm styropianu.

Proszę o poradę co wybrać, żeby było lepiej (taniej). Tzn. czy wie ktoś jak kształtje się koszt wykonania 1 m2 ściany z porothermu 44 na ciepłaj zaprawie a ile wyniesie 1 m2 ściany 30 z dociepleniem 10 cm styropianu.

Ewentualnie też jakie są koszty robocizny przy murowaniu ściany i docieplenia.


Generalnie powierzchnia ścian w mioim projekcie to około 230 m2.
Link do komentarza
Dane z materiałów firmy Weber Terranowa (grupa Saint- Gobain)
polska norma czyli najgorzej już nie można to Uc <0.25
38 cm pustaków Alfa +14 cm styropianu =0.24
25 cm żelbetonu + 14 cm styropianu =0.28
38 cm pustaka ceram +14 cm styropianu = 0.24
44 cm postaka ceram + 10 cm styropianu = 0.28
37 cm gazobetonu +10 cm stytopianu =0.27

Lepiej jest dom izolować Pamiętaj , że za 3-5 lat będzie obowiązywało 0.1
Link do komentarza
Miałem podobny dylemat i wybrałem opcje Porotherm 30 + 12cm wełny.

Rozwiązań ze ścianą jednowarstwową nie polecałbym, gdyż całego domu i tak nie wybudujesz z Porothermu. Elementy takie jak nadproża o znacznej długości, wieniec będą wykonane z betonu i w przypadku ściany 1-warstwowej zostaną przykryty jedynie tynkiem. W przypadku ściany 2-warstwowej – elementy te chociaż częściowo zostaną docieplone styropianem lub wełną.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Zgadzam się z wszystkimi przedmówcami.
Mam tylko jedną sugestię – może styropian zastąpić wełną mineralną
Poprawi sie komfort wilgotnościowy przegrody budowalnej

Materiał ociepleniowy zredukuje mostki termiczne i wpłynie na poprawienie równości ściany
Nie mówimy tutaj tylko nadmiernym uciekaniu ciepłą poprzez nadproża czy wieńce ale również o ucieczce ciepłą przez przestrzenie między cegłami poprzez nierówności powierzchni i nie zawsze stosowanie tzw. ciepłych zapraw.
Kultura wykonawstwa też daje dużo do życzenia
Link do komentarza
...i na 100 % dotaniesz co roku kartkę świąteczną z życzeniami od dostawcy energii za ambitną postawę w płaceniu wyskich rachunków...!
Przecież niedługo będą certyfikaty domów, czy nie lepiej zaizolować dom (nie ścianę ) teraz?
Przecież Twój porotherm znacznie lepiej przewodzi ciepło od styropianu, stojąc oczywiście mocno na fundamencie osadzonym w ziemi, której to temperatura będąc zimą znacznie niższa od pokojowej, uczyni z niej notoryczny odbiornik. To jakbyś nie domkną lodówki. Umieszczanie izolacji termicznej (styropianu) za notorycznym odbiornikiem sugerowałby, że "zimno wchodzi" a nie "ciepło wychodzi" . Taki kierunek przepływu energii (również wilgoci) wyznają tylko niekóre odmiany fizyki.
Będziesz zużywał min 150 kWh/m2 rocznie ( nowe polskie normy już mówią o 70kWh/m2 rocznie) Pozdrowienia i gratulacje!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam
Skoro już zdecydowałeś się na rodzaj ściany i ocieplenia (może warto jescze pomyśleć o 15 cm zamiast 10 ) proponuje Ci abyś poddał swój dom analizie cieplno wilgotnościowej u specjalisty, koszt niewielki, zwróci się później podczas budowy i w eksploatacji, pozwoli ci to uniknąć niektórych błędów.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...