Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wojtek73

Uczestnik
 • Posty

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wojtek73

 1. U mojego znajomego w domu jednorodzinnym trochę jednak pracę odkurzacza centralnego słychać. Wszystko ok, jak się całą inwestycję zaplanuje przed zrobieniem tynków i wylewek, potem to już raczej pozamiatane.
 2. Czytałem że nie warto, bo nie należy wybierać z kominka całości popiołu.
 3. Z ponadstandardowych warto kupić taką specjalną gumową packę do wciskania i modelowania fugi.
 4. Czyli lepiej zrobić tradycyjny brodzik i nie kombinować za dużo...
 5. A który z wymienionych programów polega na dopłacie bezpośrednio do inwestycji bez konieczności zaciągania kredytu?
 6. Ale można przecież zamontować napęd od wewnątrz, a brama może się otwierać na zewnątrz działki, widziałem gdzieś takie rozwiązanie.
 7. Może to tylko na potrzeby marketingowe, w celu identyfikacji produktu....?
 8. Witam, tak się zastanawiam czy Ci, którzy zdecydowali się na wentylację z rekuperatorem są z niej faktycznie zadowoleni, czy zadowolenie to nie jest trochę wymuszone przez zainwestowane pieniądze...?
 9. Po jakim czasie od położenia tynku mineralnego można go pomalować? Jakie farby są najbardziej do tego polecane?
 10. A jak jest ta "łączna" grubość energooszczędnego poddasza, chodzi mi oczywiście o jekieś rozsądne dane..?
 11. Czy koniecznie ocieplając poddasze trzeba dać dwie prostopadłe do siebie warstwy, czy wystarczy jedna grubsza? Pytam bo mam krokwie 20 - więc myślę, aby dać tam 20 cm wełny, czy to nie wystarczy?
 12. Na moim poddaszu są zamontowane 4 okna dachowe. Czy macie sprawdzone i w miarę tanie rozwiązania ograniczające nadmiar ciepła latem? Wiem, że można zastosować przesłony wewnętrzne i znacznie droższe zewnętrzne. Mam w tej chwili stan surowy zamknięty i zastanawiam się czy doprowadzić do okien zasilanie, czy lepsze są przesłony sterowane ręcznie? Wojtek
 13. Cóż za redakcyjna przenikliwość... stan surowy zamknięty dachem, a okna zasłonięte deskami - przed zimą. Wojtek
 14. Z całą pewnością gotowanie na gazie jest sporo tańsze, ale brudzi kuchnię. W przypadku płyt masz czyściutko i wygodnie, ale drożej.
 15. Na piętrze domu zaplanowałem ogrzewanie grzejnikami, natomiast cały dół ma mieć podłogówkę. Wykonawca namawia mnie do wykonania prostrzej instalacji z zaworem RTL, czyli jednoobiegowej. Podobno jest wtedy zbędne sterowanie pogodowe i koszty instalacji są ogólnie o 3000 niższe. Mam stosunkowo mały dom ok. 130 m kw. Czy macie może zastosowane u siebie takie rozwiązanie i czy jest ono godne polecenia? Czy może lepiej zrobić sterowanie każdym obwodem oddzielnie?
 16. Analizuję ceny zakupu cieplejszych okien do domu i tak sobie myślę, czy nie będzie taniej kupić w miarę standardowe i tańsze okna i dokupić do nich rolety zewnętrzne? Co prawda u mnie stan surowy zamknięty już gotowy, więc nie podwyższę nadproża w celu umieszczenia tam skrzynki z roletą, ale mogę to zrobić w ociepleniu, którego jeszcze nie mam. Co o tym myślicie? Wojtek
 17. Stan surowy stoi, bez okien i nieocieplony - z resztą robót czeka sobie do wiosny. Łazienki mam dwie, jedna na parterze i jedna na piętrze. Ta na piętrze znacznie większa. Tak sobie myślę, że bezpieczniej byłoby zrobić tą na parterze bez brodzika - w razie przecieków będzie odpływ do gruntu, a nie do niższej kondygnacji? Czytałem, że trzeba zrobić staranną izolację, ale jaka będzie jej trwałość? Brodzik to jednak monolit.
 18. Dziękuję bardzo za odpowiedź, a to wysunięcie poza lico muru to na jakichś wspornikach się robi? Masz może jakiś link do zdjęcia, gdzie widać takie wsporniki?
 19. W projekcie mam 20 cm, ale chciałbym zrobić trochę mniej, bo strasznie styropian będzie zasłaniał możliwość dostępu światła do wewnątrz - mam małe okna. A dlatego drążę, bo chciałbym, żeby z jednej strony była cieńsza warstwa, a z drugiej, żeby była zachowana obliczeniowa izolacyjność termiczna... A jest jakiś patent, żeby ten styropian okien tak nie zacieniał?
 20. A to prawda, że do indukcyjnej muszą być specjalne garnki?
 21. A ta płyta indukcyjna to ekonomiczniejsza od zwykłej?
 22. No nie wiem czy Twoje porównanie jest trafne, nie chodzi o barwę przecież, a o to co pod nią się kryje. Styropian szary ma nieco lepsze właściwości termoizolacyjne niż biały. A mnie interesuje czy ktoś z tym się praktycznie zetknął i ma jakieś doświadczenie z tym związane. Ot tyle... W.
×
×
 • Utwórz nowe...