Skocz do zawartości

bladyy78

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez bladyy78

  1. Dziękuje za zapisanie na listę dodatkową
  2. Jak będą w lutym jeszcze wolne miejsca, a ze mną będzie wszystko ok. to na pewno się zjawie A miała być jeszcze lista dodatkowa dla niezdecydowanych czy ona powstała?
  3. Ale wam zazdroszczę tego wyjazdu do ostatniej godziny się zastanawiałem czy zapisać się na listę czy nie i niestety nie mogę jechać z przyczyn zdrowotnych . Za kilka dni mam operacje i nie wiem jak będę się czuł w lutym. Kurde nie byłem jeszcze na żadnym zlocie zawsze mi coś wypadnie.
  4. A jakie problemy mogą nastąpić i następowały wcześniej jak świadectw nie było? Chyba jedynym problemem było co zrobić z nabitym portfelem, bo jak każdy wie inwestor po budowie ma tyle kasy że nie wie co ma z nią zrobić i państwo postanowiło mu ulżyć w cierpieniu i wymyśliło świadectwa .
  5. No to w jakim celu jest to świadectwo?
  6. Świadectwo energetyczne powinno być dodawane do projektu budynku gratis. Na projektantach powinna ciążyć odpowiedzialność żeby robili projekty budynków energooszczędnych. Dla mnie świadectwo to zbędny kawałek papieru, który będzie leżał w szafie. Henok przy budowie budynku 100zł to wcale nie śmieszna kwota! Bo właśnie wszyscy tak myślą i tylko wydzierają te stówki od inwestorów. Jak by inwestor policzył ile tych stówek podczas budowy niepotrzebnie wydał to by sobie mógł za to na niezłe wczasy z rodzinka pojechać. Za tą stówkę to ja wolałbym dziecku coś kupić niżeli płacić za coś co nikomu do niczego nie jest potrzebne.
  7. Jakby kocioł miał wężownicę schładzającą to do zagotowania wody nigdy by nie doszło. Jakby instalator dobrał moc kocioł do mocy kaloryferów jakie posiadamy w domu również do zagotowania wody by nie dochodziło . Moc kaloryferów w domu również powinno się obliczyć. Który instalator robi obliczenia i na tej podstawie dobiera kocioł ? Tak naprawdę nie ma dobrych instalatorów, a ci co są to jest ich garstka.
  8. Grzejniki aluminiowe to tak naprawdę nie czyste aluminium tylko jakiś stop. Ja już 3 lata mam instalacje w miedzi w układzie otwartym i grzejniki aluminiowe zalane wszytko zwykłą wodą i nie mam żadnych problemów. Na grzejnikach KFA co prawda pisze że przystosowane do współpracy z miedzią. Znajomy zaś ma instalacje w miedzi i grzejniki aluminiowe już 10 lat również nic się u niego nie dzieje. Producent jego grzejników nic nie pisze czy mogą współpracować z miedzią czy nie wiec jak widać nie ma z tym żadnych problemów.
  9. Co do kolektorów się nie wypowiadam bo nie wiem, ale na kotle nie powinno być wyższej temp niż 95*C. Wyższa temp. może uszkodzić nie tylko tanią szarą piankę izolacyjną która tak naprawdę wymienimy w kilka minut, ale jak uszkodzi pompę lub inny element instalacji c.o to będziemy mieli większy problem i koszt. Wiec pisanie o takich błędach to jakaś paranoja nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś w domu montował inną izolacje rur niż z taniej szarej pianki, zresztą jeszcze nawet innej nie spotkałem w sklepach instalacyjnych. Moim zdaniem większym błędem i proszeniem o kłopoty jest mieć instalacje w której dochodzi do częstego gotowania się wody na skutek źle wykonanej instalacji w której kocioł jest przewymiarowany i nie posada zabezpieczania które schłodzi go na wypadek zagotowania się wody. Tania pianka izolacyjna po za tym że może się wytopić w wyższej temp niż 100*C niczym nam nie zagraża, a źle zabezpieczony kocioł może doprowadzić do tragedii!!! W dobrze wykonanej i zaprojektowanej instalacji c.o do takiego wytopienia nigdy nie dojdzie. Wiec na pewno nie można oceniać instalatora po tym jaką nam piankę zastosuje.
  10. Co do izolacji rur to chyba jakaś paranoja ja mam wszystkie rury miedziane od centralnego zaizolowane izolacja szarą i nic się nie topi, ani nie kruszeje. Temp. wody podczas palenia 80- 90*C a czasami dochodzi do 100*C. Wiec ta izolacja spokojnie wytrzymuje temperaturę 100*C. Na zdjęciach pokazanych przez redakcje widać uszkodzona piankę ale nie przez temperaturę jaka jest w rurze. Taki obrazek jak na zdjęciu nr 2 mam u siebie i dziwo jest to na rurce powrotnej do kotła, otulina się przytopiła bo biegnie blisko rury spalinowej, wiec oddziaływała na nią temp zewnętrzna która ja tak ładnie przytopiła. Na zdjęciu pierwszym uszkodzenie spowodowane jest najprawdopodobniej przez naprawę rur stalowych ktoś po prostu spawał rury i nie ściągną otuliny. Temp. pracy kotła oraz kaloryferów nie może być wyższa niż 95*C, tak piszą producenci tej armatury. W dobrze zrobionej instalacji c.o. nie powinno być wyższej temp. Prędzej wysadzie pompa od c.o niż izolacja się tak stopi jak to widać na zdjęciach.
  11. Czy ktoś z was użytkuje tą oczyszczalnię?
  12. Ja myję swoje auta na działce i nie widzę w tym nic złego. Trawa rośnie jak rosła, warzyw tam nie hoduje bo to miasto i zanieczyszczenie powietrza. Wiec nie popadajmy w paranoje. Co do ekologi to tak naprawdę nie ma nic ekologicznego, wszystko szkodzi.
  13. Z tego co kiedyś słyszałem to papa zawiera jakieś zawiązki co powodują szybszą korozję blachy.
  14. A czy przypadkiem ta wilgoć nie bierze się z nieszczelnego dachu lub obróbek blacharskich? Nic nie piszecie czy jest w domu wentylacja? Jeżeli jej nie ma to nie dziwne że grzyb wychodzi i może wcale nie być spowodowany podciąganiem od fundamentów, czy jakimiś nieszczelnościami dachu, a tym że był robiony remont domu i całą wilgo wchłonęły płyty gipsowe i ściany. Dom po remoncie był zamknięty wiec wszystko się kisiło, aż zaczął robić się grzybek który dopiero teraz zaczął się pokazywać. Jeżeli tam nie mieszkacie w tej chwili to ja bym pouchylał wszystkie okna, uruchomił ogrzewanie i sprawdzał co się dzieje. Na pewno to będzie tańsze niż sprawa w sądzie. Sprawna wentylacja to podstawa zdrowego i suchego domu bez niej wilgoć zawsze się pojawi.
  15. Mam pytanie czy mozna kupic frezy do obrubki np. betonu komurkowego? Podczas budowy zaostalo mi duzo polówek i robilem z polówek gdzie niegdzie sciane i pod naciskiem górnych warstw połówki mi sie rozjezdzaly i teraz co jakis czas wystaje mi pustak i chcialbym go czyms zeszlifowac zeby nie nagladac za duzo tynku na wyrównanie.
  16. Wybudowalem dom z dwustanowiskowym garazem o powierzchni 50 m2 chcialbym teraz otworzyc w tym garazu myjnie i kosmetyke samochodowa mam w zwiazku z tym pytanie czy bede potrebowal zgody od sasiadów przylegajacych dzialek wiem napewno ze jeden sasiad mi by takej zgody nie dal bo od kilkunastu lat zyjemy z soba w niezgodzie i nic narazie nie wskazuje na to zeby to sie zmienilo. I jescze jedno pytanie czy sa jakies szczególne wymagania jakie trzeba spelnic by prowadzic dzilanosc gospodarcza.
  17. Juz wylalem sciane fundamentowa i powiem ze wyszlo mnie to o polowe taniej nizeli bym sciane fundamentowa murowal bloczkami. U mnie bloczki so po 3 zl, wiec to sie wogóle nie kalkuluje. Jezeli ktos powie ze sie oplaca to podam inny przyklad worek cementu kosztuje 8.30 a 3 bloczki by mnie wyniosly 9 zl wiec juz widac róznice w cenie. A co do desek to kubik desek kosztuje 350zł po zaszalowaniu law deski sie czysci i ponownie wykorzystuje sie do szalowania stropu. Auto zwiru 10 kubików placilem 400zl.
  18. Buduje teraz dom dzis zauwazylem ze na jednej ze sian na srodku pojawilo sie tak jaby pewkniesie niewiem zaczyna sie miedzy pustakami i idzie schodkowo w dól niewiem czy to tylko takie zludzeni i zle jest tylko zaprawa polozona czy faktycznie zaczyna mi pekac sciana patrzylem na fundament ale fundament nie jest pekniety a rysa miedzy pustakami zaczyna sie w srodku. Czy mozliwe jest zeby sciana zaczynala pekac od srodka siany.
  19. Mam dylemat do dzialki mam doprowadzony prad tzn jest to prad tymczasowy taki do budowy prad ten jest doprowadzony z dzalki sasiada na której stoi słup. Kilkanasie lat temu jak energetyka podlaczal prad tymaczasowy wtedy wlasnie ustawila ten slup za który zesmy zapłacili, sasiad oczywiscie udzieli zgode na ustawienie tego slupa. Niestety teraz sie zmienil wlasciciel dzialki i od nowego własiciela potrzebowalem zgode do uzgodnien. No i zaczelu sie schody, sasiad powiedzial ze owszem nad jego dzialka bedzie mógl isc kabel ale ten slup ja musze przestawic na swaoja strone dzialki. Elektrownia wydala mi uzgodnienia ale w nich jest napisane ze projektowany koszt wykonania przylacza wynosi 4100zł a oplata za przylaczenie wyniesie 1tys +Vat. Mam teraz pytanie kto ponosi koszt wykonania przyłacza Ja czy Elektrownia. Bo slszalem ze do granicy dzialki prod doprowadza elektrownia a ja pace tylko oplate zryczaltowana za przylaczenie czyl 1tys +Vat.
  20. Podniesienie ław to nizszy koszt nizeli ich wymórowanie i dlatego tylko tym sie kieruje. Wymórowanie bloczkami betonowymi wydawalo mi sie tez gorszym rozwiazaniem ze wzgledu na zbrojenie, ławe moge zazbroic drutem, a podczas mórowania z bloczków raczej nie ma jak ich zazbroic.
  21. Mam pytanie mam zalane ławy w ziemi do wyskokosci gruntu. Musze jednak je podniesc jeszcze o 70 cm ponad grunt czy mozna dolewac ławy do ław wylanych w gruncie i czy trzeba ja wylac w jeden dzien czy mozna zalewac je przez kilka dni? Bardzo prosze o fachowa odpowiedz lub rade! I jescze jedno pytanko co nalepij nadaje sie do wypenienia przestrzeni jak podniose Ławy o 70cm czy mozna zasypc ziemia pusta przestrzen w srodku? Bo czytalem ze komus jak zasypal srodek pisakiem po paru tygodniach zaczely pekac lawy z powodu nacisku piasku na lawy. Dodam ze podsypka law z zewnatrz nie wczodzi w gre budynek bedzie 70cm pond gruntem i obsypac law z zewnatrz nie moge a boje sie zeby lawy nie zaczynaly pekac pod naporem srodkowego wypelnienia.
×
×
  • Utwórz nowe...