Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

Uczestnik
 • Posty

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

 1. "Osoba która posiada taras z kompozytu i nie ma z nim problemów to można jej tylko pozazdrościć bo taki taras zdarzał się 1 na 10." Zależy na jakim kompozycie pracowaliście. Nie trudno jest kupić tani chiński bubel, bo przedstawicieli handlowych na rynku handlujących drewnem PVC jest sporo, a ceny się znacznie różnią. Wiele naszych montaży w sezonie wykonujemy na kompozycie Twinson( w skali sezonu to ok 30% Twinson- tarasy drewniane 70 %). Ale jeszcze nam się nie zdarzyły jakieś większe problemy. Jedyna co na tą chwile sobie przypominam to błąd na produkcji z nie wyszczotkowaną des
 2. ... a może coś takiego. Panele ogrodzeniowe wykonane są w oparciu o słupy stalowe oraz drewniane elementy o profilu rombowym. Ogrodzenie daje efekt " żaluzji". Rozstaw elementów rombowych można dowolnie regulować uzyskując mniej lub bardziej "szczelny" efekt. Dla zainteresowanych więcej info u nas na stronie.
 3. Ja zamiast paneli podłogowych wybrał bym litą deskę z modrzewia syberyjski, sosny, albo świerku. Na pewno taka podłoga będzie bardziej wytrzymała bo wykonana z litego drewna, nie sklejki. System montażu na pióro/wpust, czyli dokładnie jak przy panelach. Deski lite są gotowym produktem i nie wymagają cyklinowania po ułożeniu. Po montażu wystarczy pokryć je olejem do wewnątrz. Koszty są większe od paneli to prawda, lecz efekt dużo lepszy. Deski ze świerku skandynawskiego, czy sosny o przekroju 24x146mm (136mm) to koszt rzędu 56 br m2. Modrzew syberyjski 98 m2.
 4. Na rynku jest kilka „cudownych” systemów montażu desek tarasowych w sposób niewidoczny jednakże KAŻDY z nich jest nie skuteczny – drewno pracuje, odkształca się i wygina (od zmian wilgotności powietrza, nasłonecznienia itd. – tak po prostu jest w drewnie litym, zewnętrznym) zwłaszcza egzotycznym. Jedynym sposobem „utrzymania drewna” na miejscu w sposób trwały jest przykręcenie go solidnym wkrętem tylko z góry
 5. Na zdjęciu widoczne jest bez sęczne drewno egzotyczne w swoim naturalnym kolorze. Najprawdopodobniej jest pokryte olejem bez pigmentu stąd różnica w odcieniu desek. Można uzyskać podobne odcienie na deskach iglastych typu modrzew, sosna... lecz wszystkie deski wtedy będą miały jednolity kolor.
 6. Na stoły i blaty drewniane na których będziemy spożywali jedzenie, radze stosować oleje z certyfikatem "food safe".
 7. Kosztorys altany, pergoli czy też ogrodzenia powstaje na podstawie oględzin oraz pomiarów miejsca gdzie ma być zbudowana planowana przez Państwa konstrukcja, przez naszego konsultanta. W okresie jesiennym zapraszamy do korzystania z promocji darmowej wyceny i przyjazdu kosztorysanta firmy Dombal na terenie całej Warszawy.
 8. Osmo wychodzi drogo, ale efekt końcowy nie do osiągnięcia innymi produktami.
 9. Do łazienki poleca się wyłącznie gatunki egzotyczne tj. teak, merbau, iroko i doussie, które dzięki zawartości naturalnych olejków i garbników będą odporne na grzyby i pleśń. Ważny też jest niski współczynnik skurczu ok. 9,5% i wilgotność na poziomie 7-10%.
 10. Ja zamiast paneli podłogowych wybrał bym litą deskę z modrzewia syberyjski, sosny, albo świerku. Na pewno taka podłoga będzie bardziej wytrzymała bo wykonana z litego drewna, nie sklejki. System montażu na pióro/wpust, czyli dokładnie jak przy panelach. Deski lite są gotowym produktem i nie wymagają cyklinowania. Po położeniu wystarczy pokryć je olejem do wewnątrz.
 11. Jak macie Facebooka to jest fajna promocja na piaskownice dla wszystkich użytkowników portalu. Promocja na piaskownice drewniane dostępna pod linkiem: http://www.promocjafb.dombal.com.pl/
 12. Poniżej wrzucam Wam 2 zdjęcia tarasów drewnianych z naszych realizacji. Tak dla porównania. Oba tarasy wyglądają super. Czy zatem warto płacić więcej za deski egzotyczne? Czy może pójść w kierunku tańszych desek tarasowych iglastych? Bangkirai Modrzew Co o tym myślicie?
 13. Ostatnio postawiliśmy taką altanę w ogrodzie u klienta. Całość wykonana z drewna klejonego o przekroju 12x12. Koszt materiału i montażu na pewno będzie wyższy od kosztów kupna gotowego produktu, lecz efekt końcowy będzie dużo lepszy.
 14. Niedawno stawialiśmy taki domek narzędziowy z dobudowaną z boku drewutnią. Domek ma wymiary 3x3 m. Pomalowany jest niemiecka lazurą koloryzującą na ciemny orzech i kryty gontem bitumicznym. Całość wyszła bardzo przyjemnie.
 15. Właśnie postawiliśmy taka altanę u klienta. Belki konstrukcyjne z drewna klejonego sosnowego, malowane na orzech ciemny lazurą koloryzującą Remmersa. Kryta gontem bitumicznym. Ścianki wykonane z paneli bali.
 16. Według mnie lepiej prezentują się daszki drewniane kryte poliwęglanem, niż stalowe. Ale to subiektywne odczucia
 17. Witam. Chętnie poznam wasze opinie dotyczące jakości, wytrzymałości, ceny...itd wkrętów do desek tarasowych, jakich użyliście na swoich realizacjach. Ja używam głównie Spax D i obecnie funkcjonuje taka promocja na facebook http://goo.gl/c4rYc Czekam na opinie o wkrętach innych firm, których używaliście.
 18. Zgadzam się z przedmówcą. Najbardziej odporną i sprawdzoną deską tarasową będzie Bangkirai. Niestety deska ta nie jest tania. Koszt ok. 250 zł m2. Deski o takiej gęstości wyłącznie kryjemy olejem, gdyż żaden impregnat nie wchłonie się w jej głąb. Deskę na taras, z drewna egzotycznego możemy zostawić w stanie surowym. Nabierze ona wtedy szlachetnej, barwy(pokryje się patyną). Co się tyczy tarasów drewnianych z rodzimych gatunków drewna, to należy je zabezpieczyć, przed montażem impregnatami( najlepiej koloryzującymi) przeciw pleśni, grzybni...itd. Uchroni to nasz taras przed butwieniem i mursze
 19. Znajdziesz ją tutaj. Koszt zależny od materiału. Bruk dębowy ok 89 m2, sosnowy 65 m2.
 20. Cena kompletnego systemu desek na taras z PVC waha się w granicach ok 360 zł brutto za m2. Jeśli doliczymy do tego niezbędne elementy montażowe( np. kątowniki, śruby, kołki, bloczki...itd, a także robociznę) kwota końcowa gotowego tarasu wyniesie ok. ok. 500-550 zł za m2. Trzeba pamiętać, że jest wiele zmiennych, które rzutują na kwocie końcowej za m2 tj. kształt, wymiar (duży/mały odpad materiału), podłoże...itd.
 21. Wybór deski na taras nie jest łatwy. Wśród wielu dostępnych na rynku gatunków, po przez drewno egzotyczne, kompozyty, rodzime gatunki, trudno jest wybrać odpowiedni materiał, który będzie w sobie łączył wytrzymałość i piękno w rozsądnej cenie. Wszystkie te walory posiada Modrzew syberyjski. Jego niezwykłe właściwości odporność, gęstość, solidność zawdzięcza wręcz spartańskim warunkom, jakie panują na dalekiej Syberii, gdzie rośnie. Długa, mroźna zima. Krótkie i chłodne lato. To skutkuje bardzo małym przyrostem rocznym, czyniąc deskę niezwykle gęstą i twardą. Jego mocne, wyraźne słoje, widocz
 22. Rozsądny stosunek szerokości do grubości deski tarasowej to około od 1:3 do 1:6. Ma tu zastosowanie zasada, że "im mocniejsze/twardsze jest drewno tarasowe, tym ten stosunek może być mniejszy" np. bangkirai jest drewnem gęstym, bardzo trwałym i wytrzymałym, a więc przy użyciu bangkiraia można konstruować tarasy przy stosunku grubości do szerokości 1:5,8. Świerk polski impregnowany ciśnieniowo jest drewnem miękkim, mniej wytrzymałym i przy tarasach z tegoż surowca, stosunek grubości do szerokości powinien wynieść 1:4,3.
×
×
 • Utwórz nowe...