Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

Uczestnik
 • Posty

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. "Osoba która posiada taras z kompozytu i nie ma z nim problemów to można jej tylko pozazdrościć bo taki taras zdarzał się 1 na 10." Zależy na jakim kompozycie pracowaliście. Nie trudno jest kupić tani chiński bubel, bo przedstawicieli handlowych na rynku handlujących drewnem PVC jest sporo, a ceny się znacznie różnią. Wiele naszych montaży w sezonie wykonujemy na kompozycie Twinson( w skali sezonu to ok 30% Twinson- tarasy drewniane 70 %). Ale jeszcze nam się nie zdarzyły jakieś większe problemy. Jedyna co na tą chwile sobie przypominam to błąd na produkcji z nie wyszczotkowaną des
 2. ... a może coś takiego. Panele ogrodzeniowe wykonane są w oparciu o słupy stalowe oraz drewniane elementy o profilu rombowym. Ogrodzenie daje efekt " żaluzji". Rozstaw elementów rombowych można dowolnie regulować uzyskując mniej lub bardziej "szczelny" efekt. Dla zainteresowanych więcej info u nas na stronie.
 3. Ja zamiast paneli podłogowych wybrał bym litą deskę z modrzewia syberyjski, sosny, albo świerku. Na pewno taka podłoga będzie bardziej wytrzymała bo wykonana z litego drewna, nie sklejki. System montażu na pióro/wpust, czyli dokładnie jak przy panelach. Deski lite są gotowym produktem i nie wymagają cyklinowania po ułożeniu. Po montażu wystarczy pokryć je olejem do wewnątrz. Koszty są większe od paneli to prawda, lecz efekt dużo lepszy. Deski ze świerku skandynawskiego, czy sosny o przekroju 24x146mm (136mm) to koszt rzędu 56 br m2. Modrzew syberyjski 98 m2.
 4. Na rynku jest kilka „cudownych” systemów montażu desek tarasowych w sposób niewidoczny jednakże KAŻDY z nich jest nie skuteczny – drewno pracuje, odkształca się i wygina (od zmian wilgotności powietrza, nasłonecznienia itd. – tak po prostu jest w drewnie litym, zewnętrznym) zwłaszcza egzotycznym. Jedynym sposobem „utrzymania drewna” na miejscu w sposób trwały jest przykręcenie go solidnym wkrętem tylko z góry
 5. Na zdjęciu widoczne jest bez sęczne drewno egzotyczne w swoim naturalnym kolorze. Najprawdopodobniej jest pokryte olejem bez pigmentu stąd różnica w odcieniu desek. Można uzyskać podobne odcienie na deskach iglastych typu modrzew, sosna... lecz wszystkie deski wtedy będą miały jednolity kolor.
 6. Na stoły i blaty drewniane na których będziemy spożywali jedzenie, radze stosować oleje z certyfikatem "food safe".
 7. Kosztorys altany, pergoli czy też ogrodzenia powstaje na podstawie oględzin oraz pomiarów miejsca gdzie ma być zbudowana planowana przez Państwa konstrukcja, przez naszego konsultanta. W okresie jesiennym zapraszamy do korzystania z promocji darmowej wyceny i przyjazdu kosztorysanta firmy Dombal na terenie całej Warszawy.
 8. Osmo wychodzi drogo, ale efekt końcowy nie do osiągnięcia innymi produktami.
 9. Do łazienki poleca się wyłącznie gatunki egzotyczne tj. teak, merbau, iroko i doussie, które dzięki zawartości naturalnych olejków i garbników będą odporne na grzyby i pleśń. Ważny też jest niski współczynnik skurczu ok. 9,5% i wilgotność na poziomie 7-10%.
 10. Ja zamiast paneli podłogowych wybrał bym litą deskę z modrzewia syberyjski, sosny, albo świerku. Na pewno taka podłoga będzie bardziej wytrzymała bo wykonana z litego drewna, nie sklejki. System montażu na pióro/wpust, czyli dokładnie jak przy panelach. Deski lite są gotowym produktem i nie wymagają cyklinowania. Po położeniu wystarczy pokryć je olejem do wewnątrz.
 11. Jak macie Facebooka to jest fajna promocja na piaskownice dla wszystkich użytkowników portalu. Promocja na piaskownice drewniane dostępna pod linkiem: http://www.promocjafb.dombal.com.pl/
 12. Poniżej wrzucam Wam 2 zdjęcia tarasów drewnianych z naszych realizacji. Tak dla porównania. Oba tarasy wyglądają super. Czy zatem warto płacić więcej za deski egzotyczne? Czy może pójść w kierunku tańszych desek tarasowych iglastych? Bangkirai Modrzew Co o tym myślicie?
×
×
 • Utwórz nowe...