Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

Uczestnik
 • Posty

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  co najlepiej na taras

  "Osoba która posiada taras z kompozytu i nie ma z nim problemów to można jej tylko pozazdrościć bo taki taras zdarzał się 1 na 10." Zależy na jakim kompozycie pracowaliście. Nie trudno jest kupić tani chiński bubel, bo przedstawicieli handlowych na rynku handlujących drewnem PVC jest sporo, a ceny się znacznie różnią. Wiele naszych montaży w sezonie wykonujemy na kompozycie Twinson( w skali sezonu to ok 30% Twinson- tarasy drewniane 70 %). Ale jeszcze nam się nie zdarzyły jakieś większe problemy. Jedyna co na tą chwile sobie przypominam to błąd na produkcji z nie wyszczotkowaną deską( wióry miedzy ryflami), ale towar został wymieniony przed położeniem. Taras Twinson naszej realizacji
 2. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  ogrodzenie

  ... a może coś takiego. Panele ogrodzeniowe wykonane są w oparciu o słupy stalowe oraz drewniane elementy o profilu rombowym. Ogrodzenie daje efekt " żaluzji". Rozstaw elementów rombowych można dowolnie regulować uzyskując mniej lub bardziej "szczelny" efekt. Dla zainteresowanych więcej info u nas na stronie.
 3. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Drewniana podłoga - jaka?

  Ja zamiast paneli podłogowych wybrał bym litą deskę z modrzewia syberyjski, sosny, albo świerku. Na pewno taka podłoga będzie bardziej wytrzymała bo wykonana z litego drewna, nie sklejki. System montażu na pióro/wpust, czyli dokładnie jak przy panelach. Deski lite są gotowym produktem i nie wymagają cyklinowania po ułożeniu. Po montażu wystarczy pokryć je olejem do wewnątrz. Koszty są większe od paneli to prawda, lecz efekt dużo lepszy. Deski ze świerku skandynawskiego, czy sosny o przekroju 24x146mm (136mm) to koszt rzędu 56 br m2. Modrzew syberyjski 98 m2.
 4. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Galeria fuszerki

  Na rynku jest kilka „cudownych” systemów montażu desek tarasowych w sposób niewidoczny jednakże KAŻDY z nich jest nie skuteczny – drewno pracuje, odkształca się i wygina (od zmian wilgotności powietrza, nasłonecznienia itd. – tak po prostu jest w drewnie litym, zewnętrznym) zwłaszcza egzotycznym. Jedynym sposobem „utrzymania drewna” na miejscu w sposób trwały jest przykręcenie go solidnym wkrętem tylko z góry
 5. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  deski salon

  Na zdjęciu widoczne jest bez sęczne drewno egzotyczne w swoim naturalnym kolorze. Najprawdopodobniej jest pokryte olejem bez pigmentu stąd różnica w odcieniu desek. Można uzyskać podobne odcienie na deskach iglastych typu modrzew, sosna... lecz wszystkie deski wtedy będą miały jednolity kolor.
 6. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Blat stołu lakierować, czy...?

  Na stoły i blaty drewniane na których będziemy spożywali jedzenie, radze stosować oleje z certyfikatem "food safe".
 7. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Darmowa wizyta kosztorysanta!

  Kosztorys altany, pergoli czy też ogrodzenia powstaje na podstawie oględzin oraz pomiarów miejsca gdzie ma być zbudowana planowana przez Państwa konstrukcja, przez naszego konsultanta. W okresie jesiennym zapraszamy do korzystania z promocji darmowej wyceny i przyjazdu kosztorysanta firmy Dombal na terenie całej Warszawy.
 8. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Olejowanie podłogi sosnowej na biało

  Osmo wychodzi drogo, ale efekt końcowy nie do osiągnięcia innymi produktami.
 9. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  drewniana podłoga w łazience!

  Do łazienki poleca się wyłącznie gatunki egzotyczne tj. teak, merbau, iroko i doussie, które dzięki zawartości naturalnych olejków i garbników będą odporne na grzyby i pleśń. Ważny też jest niski współczynnik skurczu ok. 9,5% i wilgotność na poziomie 7-10%.
 10. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  panele laminowane

  Ja zamiast paneli podłogowych wybrał bym litą deskę z modrzewia syberyjski, sosny, albo świerku. Na pewno taka podłoga będzie bardziej wytrzymała bo wykonana z litego drewna, nie sklejki. System montażu na pióro/wpust, czyli dokładnie jak przy panelach. Deski lite są gotowym produktem i nie wymagają cyklinowania. Po położeniu wystarczy pokryć je olejem do wewnątrz.
 11. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Galeria fuszerki

  ..bo taras trza umieć zrobić...
 12. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Donice ogrodowe

  Zdecydowanie donice drewniane. Osobiści mi się taka podoba:
 13. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Piaskownica - jak prawidłowo wykonać?

  Jak macie Facebooka to jest fajna promocja na piaskownice dla wszystkich użytkowników portalu. Promocja na piaskownice drewniane dostępna pod linkiem: http://www.promocjafb.dombal.com.pl/
 14. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Modrzew syberyjski czy Bangkirai?

  Poniżej wrzucam Wam 2 zdjęcia tarasów drewnianych z naszych realizacji. Tak dla porównania. Oba tarasy wyglądają super. Czy zatem warto płacić więcej za deski egzotyczne? Czy może pójść w kierunku tańszych desek tarasowych iglastych? Bangkirai Modrzew Co o tym myślicie?
 15. Dombal - tarasy i architektura ogrodowa

  Piaskownica - jak prawidłowo wykonać?

  My postawiliśmy w wakacje taką konstrukcję...małpi gaj jako dodatek
×