Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Draagon

Uczestnik
 • Posty

  3 048
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  22

Posty napisane przez Draagon

 1. Dawno mnie nie było ale... mam ogródek - w ogródku nic nie rośnie, ani marchew, ani pietruszka - turkuć podjadek sobie biegał..

  I mam pole, a właściwie piach - 3 razy siana trawa dla kóz - nic nie wyrosło, dzika mięta rośnie - no i arbuz mi urósł, na piachu, na pustyni rzec można.

  Skąd się tam wziął - nie wiem - ale rośnie :)

   

   

  Zostały mi deski z podłogi - zrobiłem sobie drzwi do spiżarni.

  PS. ?Jak wstawić same zdjęcia bez "albumu" ?

 2. Jeżeli o ten dom chodzi Florida to minimum 1,2 mln zł w górę. Bardziej bym był skłonny obstawiać 1,5 mln bez przyłączy - stan średnio wysoki to średnio wysoka fantazja - czyli można rozumieć że zamiast złotych klamek będą co najwyżej srebne :)

   

  Edit: Sorry za wykopki ale dawno nie zaglądałem na forum. :P

 3. Dawno nie gościłem w dzienniku ale mam dylemat.

  Jak wykończyć ścianę ceglaną ?

  Mam doprowadzony kabel elektryczny - ale mam już 3 punkty świetlne w pokoju. Poza tym podświetlone tuż przy cegle ( planowałem dać halogeny )  daje koszmarny efekt  niepełna fuga przy podświetleniu daje cień i wygląda bardzo mrocznie. Myślałem o tym by dać ekran opuszczany na wyświetlanie filmów i taśmę ledową - ale może ktoś ma inne pomysły ? Zdjęcie słabo wyszło ale jest klimatycznie i byłoby dobrze jakoś fajnie to wykończyć.

   

 4. 2 godziny temu, karoool20 napisał:

  Całoroczny, jakby można bez kozy jakoś i ogólnie spalania czegokolwiek, kopcenia dymienia i kurzenia to byłoby super. No i żeby to było opłacalne i niedrogie w eksploatacji. W obecnym domu rodzinnym gdzie mieszkam kotłownia zajmuje jedno pomieszczenie, ale syf jest w całej piwnicy, nawet za zamkniętymi drzwiami kurz i pył, dym niesie sie do reszty domu. Kocioł zasypowy, palenie węglem. Nie wyobrażam sobie mieć tego w strefie mieszkalnej, a w tym projekcie nie ma przecież osobnego pomieszczenia. Pytałem o to w biurze, pani konsultant stwierdziła że można jeszcze grzać gazem lub prądem. Tylko czy jest sens prowadzić gaz do tak małej inwestycji? Druga sprawa to bezpieczeństwo pożarowe, jak mnie często nie będzie bo będę np. za granicą? A prąd jest przecież bardzo drogi.

  Niestety jestem z wykształcenia tylko hotelarzem i nie znam się na budownictwie, tyle co doedukuję się na forach czy w magazynach branżowych.

  Z gazem nie wyjdziesz - koszty instalacji cię zjedzą.

  Grzejnik akumulacyjny, ale z ceną za prąd.... przy grzejniku 1000W wychodzi 396 zł/m-c. 

  Biorąc pod uwagę, że masz taki zawód a nie inny i często cię w domu nie będzie - ja bym prąd wybrał.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
 5. Nie no serio - próbowałem oddzwonić do Coolibera i mam to samo:  - przepraszamy abonent wybranego numeru nie przyjmuje połączeń przychodzących.

  Albo play albo lg x cam k580 jest temu winne - jak macie jakieś rady to chętnie posłucham.

  Wyjaśnienie:

  To najprawdopodobniej niepoprawna aktywacja numeru, albo numer utracił częściowo ważność.

  Niepoprawna aktywacja numeru: po przeniesieniu numeru, konieczne jest pierwsze zalogowanie do sieci. Tak długo jak tego abonent nie wykona, pojawia się ten komunikat. 
  Numer utracił częściowo ważność: bodajże w ciągu miesiąca od utraty połączen przychodzących, numer można nadal odzyskać. W tym czasie zdaje się pojawia się ten komunikat.

  Również chyba wtedy, gdy abonent zlecił włączenie blokady połączeń przychodzących.

 6. Pamiętacie może jak GWC Rurowe robiłem ?

  I jeszcze na zewnątrz

   

   

  Mogę teraz powiedzieć bardzo dyplomatycznie - NIE WYSZŁO - kupię dwie laski dynamitu raczej klimatyzator.

  NIE WYSZŁO bo woda... najpierw wyszło, że rura zasypana była gruzem budowlanym. Nie dopilnowałem zasypywania ostatnich 8mb rury i wyszło, że gruz tam został ulokowany.

  Nie pytajcie w jaki sposób bo mnie trzęsie jeszcze - ale pomysłodawca idei sypania gruzu na rurę PCV pokrył koszty odkopu GWC na tym odcinku i co... i nico. Rura nie była uszkodzona.

  Więc spirala kanalizacyjna 15m w budynku i nic - zwijała się w rurze o tej średnicy - max 6m weszła. Więc z drugiej strony po kolana w szlamie i glinie... to samo się zwijała na prostym odcinku. Więc wlałem 12 wiader wody w budynku - a wcześniej wrzuciłem piłeczkę plasitkową - nie wypłynęło z drugiej strony nic. kompletnie nic - nawet fala się nie zrobiła.

  Kamery inspekcyjnej w mojej okolicy nie mają. Więc jedyne co zrobię jeszcze to za fundamentem odkopię rurę - postaram się dać trójnik by zrobić inspekcję. Albo zasypię rurę piaskiem by lejek się nie pogłębiał - bo obstawiam, że albo rura pękła, albo uszczelka się podwinęła i woda z mułem się przedostała do rury - co zatkała to zatkała - lejek większy nie będzie. Ale mam obawy czy się pod fundamentem nie zrobił by nie pogłębiało się to - więc zapełnię piaskiem.

  A jeszcze ten artykuł dopełnił kielich goryczy... Największa porażka jaką popełniłem na budowie.

 7. Przecież ci napisałem.

  do małej niebieskiej rury jako "przedłużenie/łącznik"

  dajesz to

  przelot-pe-o50.jpg

   

   

   

  Do tej większej niebieskiej - kołnierz (mufa) jeżeli chcesz przedłużyć ( na fotce akurat 150mm)

  267817-47411-image1---1431335415-47411.j

  a jak nie to  głowicę studni - masz tu schemat jak to zamontować.

  1298-zoom.jpg

  A tak to u mnie jest rozwiązane - jak widać też kręgi 

   

  • Dziękuję 1
 8. 30 minut temu, Baszka napisał:

   

  A teraz bardzo ważne pytanie. Czym można uszczelnić połączenie tych niebieskich rur? To bardzo istotne, bo przy podnoszeniu poziomu wód gruntowych mogą one zalewać studnię właściwą.

                                               RSVP

  To się nazywa głowica studni - kurde ja nie wiem z jakiej planety masz fachowców :)

  A gaweł ma rację - omnigena jest do luftu - u mnie się rozsypała po 25 miesiącach.

 9. Brudny rdzawy szlam - to przekroczone żelazo. To czarne to faktycznie wygląda jak ropa - może w okolicy jakiś zakład przemysłowy lub nieczynna stacja benzynowa ?

   

  Proponowałbym wlać wodę bezpośrednio ze studni do 10 litrowego wiadra - i niech postoi z 3 dni. Ale woda niech będzie zasysana z powierzchni lustra wody. Jak to ropa to będzie pływała na wierzchu. I wodę nabierz inną pompą podłączoną do węża ogrodowego - żebyś sobie instalacji nie zanieczyścił. Bo ropę masz na wierzchu i osadza ci się na pompie jak wyciągasz ją ze studni.

 10. Mi wszyscy powtarzali:

  1) Po opuszczeniu i obsypaniu - pompuj wodę "szarpnięciami" przez 24h by się otoczaki ułożyły. Bo jak się nie ułożą to zajdą mułem i nici z filtracji.

  2) kolejne 48h - pompuj wodę na zewnątrz

  3) Hydrofor i podłączenie + badanie wody do sanepidu - nie wcześniej niż 1,5- 2 miesiące od uruchomienia.

 11. Witam.

  Nawiązując do naszych rozmów na zlocie w Poraju chciałbym rozszerzyć zagadnienie.

  Mianowicie mam odebrany budynek. Obecnie gmina remontowała drogę ( wymiana nawierzchni, utwardzenie poboczy, pogłębienie rowów, utwardzenie podjazdów )  przy mojej nieruchomości z budżetem ok 1,5mln zł. W związku z powyższym, napisałem do gminy "Uwagi do projektu" by uwzględnili:

  a) chodnik

  b) oświetlenie

  c) nieprzekraczalną linię zabudowy (NLZ) dla mojej nieruchomości.

  Odpowiedzi jakie dostałem:

  a) chodnik - nie w chodzi w grę, bo muszą wykupić teren, a na to nie mają pieniędzy... nawet jak zaoferowałem, że ode mnie działkę za 1zł odsprzedam pod chodnik ( chodzi mi o kwestię przepisania córki do szkoły na wsi - ale przy takim natężeniu ruchu nie puszczę jej samej po tej drodze )

  b) oświetlenie - trzeba zrobić osobny projekt ( istnieje kabel ziemny YAKY 5x120mm w pasie drogowym ) nie mają pieniędzy na 3 latarnie...

  c) zgodnie z ustawą jest 15m dla terenu poza obszarem zabudowanym - odpowiedzi jeszcze nie dostałem, ale sąsiad na sąsiedniej działce niezabudowanej postawił 2m od drogi płot z paneli betonowych i mówił że taką zgodę ma z UG.

   

  Obecnie robią już oznaczenie pionowe i poziome drogi a trzeba dodać, że gmina się postarała i dała progi "zwalniające" oraz z drugiej strony wsi "Znak A-18A Zwierzęta gospodarskie".

  I tu moje dodatkowe pytanie co mam zrobić by takie same oznaczenie powstało przy mojej posesji - kozy kilkakrotnie na drogę wbiegały, potrąceń nie było ale strzeżonego wiadomo co :) albo chociaż niech przesuną "teren zabudowany".

  ZPodgląd sytuacji :)

   

   

  rzut.thumb.jpg.3c877b11a3b76e2ccb7fdeb6878d314c.jpg

  Więc moje pytania są takie:

  1) Oświetlenie - co odpisać na "brak pieniędzy" i "projektu" ??

  2) Co trzeba zrobić by przesunąć teren zabudowany wsi i dołożenie znaku "Zwierzęta gospodarskie" ? Mam już wykształcenie rolnicze i stado też jest zarejestrowane a zwierzęta zakolczykowane. 

   

  W obydwu przypadkach chodzi mi tylko o realne zwiększenie bezpieczeństwa by po zmroku było widać pieszych i zwierzęta i by była szansa na wyhamowanie w razie czegoś - poperniczają tą drogą nawet 120km/h bo odcinek ma ok 3km długości w linii prostej i w dodatku z "górki". A chciałbym by córka poszła już tutaj do lokalnej szkoły i miała towarzystwo szkolne anie żebym ja miał duszę na ramieniu czy jakiś król szos jej nie trafi.

 12. Dnia 6.06.2018 o 02:22, konrad_p napisał:

  J W starostwie mówią, że nie da się nic z tym zrobić. Ot polskie prawo.

   

  To niech nie mówią - tylko napiszą. Sam się niestety przekonałem, że z gminą można tylko na piśmie "rozmawiać".

  I niech ci te rozmowy "napiszą". Starostwo nie jest nieomylne - a od tego co jest prawilne to jest w pierwszej kolejności SKO

  I tak oto stałem się pieniaczem :). ( Ale dzięki pisemnym odpowiedziom z gminy JA mam d..pę krytą - i tu niech się martwi już gmina a nie ja.  A wszystko przez fakt dzięki któremu sam bardzo szybko zmądrzałem, jak pewnego razu zapukała do mych drzwi Policja i to JA musiałem udowadniać, że nie jestem garbaty, bo gmina moje ustne prośby miała w ... wiadomo gdzie.)

  • Lubię to 3
 13. 2 godziny temu, konrad_p napisał:

  Sąsiad budował ten garaż gdzieś 10 lat temu. ... Coś mi się widzi, że będzie to droga przez mękę. 

  Czy legalizował przed 1 stycznia 1995 r ?

  Napisz do starostwa by się na piśmie ustosunkowało do sytuacji a nie na "gębę".

  Jakoś mi się nie widzi by "finansowo" zabulił za samowolę garażu.

×
×
 • Utwórz nowe...