Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 14.03.2020 We wszystkich kategoriach

 1. 2 points
  Mhm. Tym obrazkiem notuję datę - statystykę prowadzę. Gdybym wodę prysznicowo-umywalkową też puszczał nie do szamba, ale na ogród, to szambowóz pojawiałby się u mnie może raz na rok albo i rzadziej. To niezwykłe, ile szarej wody bez sensu leje się do szamba. Dlatego postanowiłem coś z tym tematem zrobić i obecnie kończę przerabiać system kanalizacji na poddaszu - będą tam od teraz dwa układy odpływu ścieków - jednym ścieki pójdą z bidetu i muszli do szamba, a drugim szara woda z kranu i wanny [edit] oraz pralki popłynie do zakopanych beczek i z nich dalej rurami drenarskimi na ogród. Taki system wart jest każdych pieniędzy, skoro odłączenie jednej komory zlewu w kuchni dało mi już w ciągu ośmiu miesięcy oszczędności około 360zł.
 2. 1 point
  Nie bardzo wiem na jakiej podstawie pokazano (zainteresowanej) projekt WZiZT. Tak na wszelki wypadek:
 3. 1 point
  Tyle, że tu nie o rację chodzi, tylko o przepisy. Wniosek o WZiZT pisze "inwestor", pisząc/opisując dokładnie co i jak chce budować - a urząd tylko sprawdza czy zamierzona inwestycja budowlana jest zgodna z przepisami "urbanistyczno-budowlanymi". Jeśli planowana inwestycja nie narusza przepisów - urząd musi wydać decyzję o WZiZT. MUSI. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków: oraz: Ps. Jak masz pytanie/pytania - pisz na PW.
 4. 1 point
  Pokaż mi przepis który o tym mówi. Sąsiad o ile jest stroną będzie poinformowany o planowanej budowie a nie o wydaniu WZ. Kiedyś sąsiad był informowany i podpisywał zgodę gdy z sąsiedniej dużej działki była wytyczana mniejsza pod budowę, dzisiaj już nie am takiego obowiązku. Jakie odszkodowanie !!!???? Składa sprzeciw wobec takiej i takiej budowy na takiej i takiej działce poparte swoimi słowami i jakimiś tam papierkami o ile posiada. Zlituj się!!!!!!!!!! Ja o niebie Ty o chlebie. Chodzi o fakt nie składania wniosku o wydanie WZ tylko o blokowanie wydania WZ lub wydania WZ w takiej formie w jakiej autorce pasuje, bo o to chyba Ci chodziło pisząc te słowa. Ja zrozumiałem z tego tyle że osoba A składa wniosek o WZ a osoba B idzie czy pisze pismo do urzędu gminy aby WZ wydać osobie A takie jakie chce osoba B która nie składała wniosku o wydanie WZ w tym przypadku chodzi o osobę A (dewelopera/inwestora) i osobę B autorkę tematu.
 5. 1 point
  zenek, nakręciłeś się bardziej nic autorka tematu. Na co mają sie przygotować jak nie wystąpili o wydanie WZ??!!!! A o prawie to ona wie tyle że jako takie jest ale jak jest stosowane to nie ma pojęcia zielonego. Wydanie WZ nie jest jednoznaczne z wydaniem PnB, o wydanie WZ może wystąpić dla tej samej działki 10 osób a o wydanie PnB tylko jedna. To jak chcesz uzyskać porady czy rady to pisz używając twardych, sprawdzonych informacji ściśle związanych z zagadnieniem. Dlaczego do dzisiaj nie wkleiłaś mapki terenu i działki o której tak namiętnie tu opisujesz? Jakie dokumenty zebrałaś do dzisiaj związane z planowana zabudową sąsiedniej działki? Jak na razie to masz same pomówienia i plotki a na tym nie można bazować i udzielać porad wiążących. Chcesz porady to pozwól ją sobie udzielić. Ja się nie wkurzyłem, ja tylko czytałem te posty tasiemce które napisała kamyk13 i podchodzę do zagadnienia chłodno, bez emocji oceniając a raczej chcąc udzielić rady ale jak ją udzielić jak nie wiadomo na czym stoimy bo autorka udziela sprzecznych informacji. Pokazałem jej jakie sprzeczności napisała to zamiast udzielić wyjaśnień to wywaliła na mnie swoje żale kazać mi wytrzeźwieć itp za swoje nieumiejętne pisanie i kto się wkurzył? raczej nie ja.
 6. 0 points
  Już wcześniej o tym pisałem ale jak widać autorce i zenkowi to nie pasi bo to nie po jej myśli a że autorka wypisuje bajki to sądzi że tu kogoś nabierze.
 7. 0 points
  Kiedyś tak nie było. Aż się doktorowi poskarżyłem na następnodniową słabość, sądząc że to jakaś współczesna choroba, ale odpowiedział, że też to ma i niczego nie przepisał.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...