Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 30.10.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 2 points
  Żaden szanujący się elektryk nie przystanie na taką propozycję, bo to jest tak, jakbyś lekarzowi zaproponował, że wyrostek sam se wytniesz, a chirurg niech tylko przyjdzie skórę pozszywać. Jeśli takowego speca znajdziesz, to nie będzie elektryk. Mógłbyś natomiast pomagać prawdziwemu elektrykowi i wykonywać prace, które Ci zleci. Ale prawdziwego elektryka to się zaprasza przed wykonaniem fundamentów, a nie wtedy, kiedy chałupa jest przykryta. Instalację elektryczną należy zacząć od uziomu fundamentowego!
 2. 1 point
  Nie bardzo rozumiem związek? Wielu malarzy malowało rzeczy brzydkie, niepopularne. Przecież rozstrzelanie powstańców na obrazie "Trzeci maja 1808" Goyi nie przedstawia piękna i nigdy tego piękna przedstawiać nie miało. Przedstawiało tragedię. Natomiast sama kompozycja obrazu jest czytelna, ułatwiająca odczytanie symboliki obrazu. Podobnie trzy Gracje - bardzo klasyczne ujęcie, autor nie wyłamał się kompozycyjnie - ten układ trzech kobiet jest jednakowy od starożytności. Fotografia - tez nie musi przedstawiać pięknych rzeczy, scen. Ale ocenie konkursowej podlega KOMPOZYCJA zdjęcia, a nie jego temat.
 3. 1 point
  A to nie to samo? Dobry papuga to tak połączy, że nikt nie będzie miał wątpliwości... Tu na forum mamy kolegę, chyba nie prawnika, który tak potrafi... połączyć, że głowa mała... A jak pozwie - będziesz miał możliwość wykazania, że to nie pomówienie...
 4. 1 point
  Zenek locuta, causa finita. Szczególnie jeśli chodzi o miski, talerze i inne durszlaki.
 5. 1 point
  Może to dobry przykład teorii ewolucji a nie stworzenia. W skali setek lat ewoluuje postrzeganie piękna bo zmienia się środowisko w jakim funkcjonujemy - rodzaj wykonywanej pracy sposoby odżywiania itp. A co dopiero w perspektywie tysięcy czy milionów lat. Przecież wiesz że dawni ludzie byli i niżsi i bardziej korpulentni więc i wzorce były inne. Jak dla mnie nie jest to żaden argument na to by relatywizować postrzeganie piękna, ale dla Ciebie jak widać tak i targają Tobą wątpliwości. Tak jak pisałem, co jest czym - to się widzi czuje i wie. Nie każdy to widzi czuje i wie ot tak natywnie, więc trzeba się kształcić, oglądać, czytać, interesować, porównywać. Dla mnie przedmiotowy domeczek wcale nie jest brzydki, czy rozkraczony (nie wiem skąd Elfir to wzięła). Napisałem wcześniej że wygląda jak elegancko odnowiona przedwojenna budowla, czy jakoś tak. Kwestionowałem tylko zasadność budowania czegoś takiego tu i teraz. We wnętrzu natomiast nie widać większej konsekwencji stylu i raczej to taki zlepek wszystkiego z przewagą stylowych mebli, a może tylko udających stylowe.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...