Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 30.05.2012 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Nie tak do końca samowola,bo nie wiadomo kiedy te budynki wybudowano. Załóżmy,że te budynki są wybudowane zgodnie z prawem to do zamurowania okien nikt ich nie zmusi. Możesz,tylko jakby to wyglądało wiza-wi Twoje okna z oknami sąsiada przy odległości 4m. Co do budowy w głębi działki to jest coś takiego jak linia zabudowy i może być tak,że nie można się cofnąć z budową,ale o tym wszystkim powinny mówić WZ dla tej działki.
 2. 1 point
  Jeżeli sąsiad już wybudował budynek przy granicy można się dobudować do budynku sąsiada .Siostra i sąsiad nie musi pisać pozwolenia na wybudowanie się bliżej ponieważ ich domy stoją na granicy działki . ,okna od strony granicy w obydwu budynkach ( siostry i sąsiada) do zamurowania to samowola budowlana. Odległość okien od granicy działki to minimum 4 metry.
 3. 1 point
  Jak najbardziej. I chyba w zadnym wypadku nie uda Ci się tego zrobić samodzielnie, bo kto podpisze "papiery"? Dlatego weź sobie poszukaj w okolicy projektanta ogólnobudowlano - konstrukcyjnego i zleć mu temat. Jeśli bedzie potrzebował kogoś, to on sobie sam znajdzie speców.
 4. 1 point
  Najprostszym rozwiązaniem będzie dostawienie komina zewnętrznego konstrukcji metalowej z ociepleniem i płaszczem ochronnym. Jego montaż ogranicza się do zamocowania konsoli wsporczej i uchwytów oraz przekucia otworu do wyprowadzenia rury spalinowej.
 5. 1 point
  Ogrzewanie kominkiem to wogóle średnia sprawa, choć dla małego domu ma to może i sens. Ja nie jestem ekspertem, ale z własnego doświadczenia, jako, że posiadam kominek z płaszczem wodnym, mogę się wypowiedzieć. Otóż mam jakieś 220 m^2 do ogrzania, gównianą izolację na dachu 15 cm wełny mineralnej, o ile nie 10cm. Palenie kominkiem ma to do siebie, że masz kotłownię w salonie, a jak chcesz dużą powierzchnię ogrzać to walisz drewnem jak Franek Dolas na statku, palisz non stop. Kurz, sadza, czasami i trochę dymu wewnątrz (przy otwieraniu drzwiczek). Ja dałem się skusić kiedyś, teraz żałuję. Jako alternatywę mam kocioł gazowy, na zewnątrz butla LPG. Obecnie cena gazu jest taka, że z torbami bym poszedł jakbym palił gazem, więc palę w kominku. U mnie to rozwiązanie się nie sprawdziło... Przemek
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×