Skocz do zawartości

Dom z bali


Recommended Posts

Cytat

Szukam dobrego i pewnego wykonawcy domu z bali 30 cm średnicy. Dom stanie w okolicy Starej Kiszewy (Kaszuby), więc ważne jest by owy wykonawca był z woj. pomorskiego lub okolic. Czy ktoś zna taką firmę?


Tu znajdziesz wielu wykonawców domów drewnianych :
http://www.moj-dom.pl/wykonawcy.html

Tu też coś jest:
http://www.domy.drewniane.info/index.php?n...wlink&cid=3

http://forum.leroymerlin.pl/read.php?23,10...ort=ddate,ssv=1
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
ladnie wyglaga - poza tym same problemy - bardzo drogie rozwiązanie - ponadto dom będzie wymagał dodatkowego ocieplenia od strony wew. min 10 cm wełny, w przeciwnym przypadku pierwsza zima da ci się we znaki. dom wykonany w tej technologii jest stosunkowo zimnym budownictwem.
Dom wykonany z bali to dom który przy grubości belek 30 cm nie spełnia nawet PN w zakresie współczynnika przenikania ciepła.

Współczynnik przenikania U = 1/R+0,17

gdzie

R = d/lambda lambda dla drewna sosnowego wynosi 0,30

R =0,30/0,30 R= 1

a więc U 1/1+017 U=0,85 [W/K*m]

Wartość ta będzie jeszcze większa jak uwzględnimy okrągły profil belek.

A więc budownictwo to nie spełnia nawet PN gdzie U= 0,6 [W/K*m], budynek ten będzie posiadał duże zapotrzebowanie cieplne w ogólnym bilansie.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Bzdury ze problemy. Domy są piękne i ciepłe budowa trwa około 30 dni. Co do ciepłoty to bym mocno polemizowała dobrze uszczelnione połączenia dobre okna i jest świetnie. czemu cała syberia i kanada tak się budują. Jutro dam namiary do firmy z Mazur . pozdrawiam Mag


Firma Diamar P. Marek Chadaj tel 607522522 sprowadza bale z Rosji bardzo solidna firma z Bartoszyc .http://drewnianydom.eu/Jezeli ma P jakieś pytania chętnie udzielę informacji. Magdalena
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Nie mieszkałeś nigdy w takim domu i piszesz głupoty. Mieszkam w domu z bali czwarty rok a temperatury ostatniej zimy dochodziły w nocy nawet do -25 i w domu było bardzo ciepło. Mam zwykłe grzejniki i piec na eko-groszek. Wcześniej mieszkałem w murowanym domu i jeżeli chodzi o ciepło to nie ma porównania. Dla odmiany teraz jest +27 na zewnątrz (patelnia) a ja w środku czuję przyjemny chłodek. Oto mi chodziło budując dom z bali. Pozdrawiam.


...acha dom budowała mi firma sielanka z Wrocławia
Link do komentarza
zgadzam się współp[racowałem z firma która stawiała takie domki kupowali u mnie drzwi do nich coś tam mi powiedzieli buduje się szybko i podobno taniej niż zwykły murowany dom a dodatkowo bardzo porządnie izoluje termicznie w końcu to drewno ma inna prznikalnośc niż cegły.

pzdr.
Link do komentarza
domów (ścian) z bali się nie ociepla, termoizolację jedynie ukłąda się w stopach i dachu
drewno jest na tyle dobrym izolatorem, że zimą w domu nie jest zimno, a latem za ciepło


podobno, zeby zapobiec ew. pękaniu bali, wycina się z nich sęki, czy to prawda?

gwarancją na dobre wykonawstwo są chyba tylko "rasowi" górale z doświadczeniem
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

domów (ścian) z bali się nie ociepla, termoizolację jedynie ukłąda się w stopach i dachu
drewno jest na tyle dobrym izolatorem, że zimą w domu nie jest zimno, a latem za ciepło


podobno, zeby zapobiec ew. pękaniu bali, wycina się z nich sęki, czy to prawda?

gwarancją na dobre wykonawstwo są chyba tylko "rasowi" górale z doświadczeniem



jest teraz sporo takich profesjonalnych firm zajmujących się tematem wystarczy jeden spec i kilku robotników i mozna wiele.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...
Witam, bardzo polecam Firmę Makrol z Podhala. Górale zdolni i bardzo pracowici. Rewelacyjna współpraca z Panem Andrzejem. Mój dom stoi na Kaszubach -zapraszam do obejrzenia. Polecam! Monika.

Jeszcze dodam firma Makrol jest nie droga i budowala np restauracje HARNAŚ w Sopocie pod Operą Leśną. Znalazlam wlasnie nr Pana Andrzeja 608 777 630. Powodzenia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.Ja polecam gorąco Domy z Bali wykonywane na Śląsku, gdyż właśnie tam znajdują się najlepsze firmy budowlane.Możecie tam znaleźć najlepszych fachowców ze swojej branży.Jak wiadomo domy z Bali są wykonywane z najlepszych ekologicznych materiałów.Dzięki takim zastosowaniom możemy być pewni, ze będziemy obsłużeni w miły i rzetelny sposób.
Link do komentarza
Cytat

Witam.Ja polecam gorąco Domy z Bali wykonywane na Śląsku, gdyż właśnie tam znajdują się najlepsze firmy budowlane.Możecie tam znaleźć najlepszych fachowców ze swojej branży.Jak wiadomo domy z Bali są wykonywane z najlepszych ekologicznych materiałów.Dzięki takim zastosowaniom możemy być pewni, ze będziemy obsłużeni w miły i rzetelny sposób.


A ja słyszałem, że przoduje Podhale icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.Ja polecam gorąco Domy z Bali wykonywane na Śląsku, gdyż właśnie tam znajdują się najlepsze firmy budowlane.Możecie tam znaleźć najlepszych fachowców ze swojej branży.Jak wiadomo domy z Bali są wykonywane z najlepszych ekologicznych materiałów.Dzięki takim zastosowaniom możemy być pewni, ze będziemy obsłużeni w miły i rzetelny sposób.




A jakież to najlepsze ekologiczne materiały? icon_eek.gif
Bo ja znam tylko jeden na dom z bali i napewno nie jest ze Śląska icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jeśli ktoś jest zainteresowany budową domu z bali proszę o kontak na biuroszymcze@o2.pl

no foto z naszej realizacji




O boże ..... cudowna chatka icon_biggrin.gif

Drzwi wejściowe mi sie ogromnie podobają,o podobnych marzę do swojego domku.

Szukam dobrej,szerokiej deski elewacyjnej,która by imitowała właśnie bale drewniane...
Do wykonania elewacji na ścianach zewn. u mnie
Link do komentarza
Cytat

O boże ..... cudowna chatka


Domek ładny ale nie wyobrażam sobie życia w nim. Przerażają mnie głównie ściany wewnętrzne z bala i ilość zakamarków, w których chcąc nie chcą będzie gromadził się kurz. Zewnętrzna elewacja z drewna jak najbardziej icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

O boże ..... cudowna chatka icon_biggrin.gif

Drzwi wejściowe mi sie ogromnie podobają,o podobnych marzę do swojego domku.

Szukam dobrej,szerokiej deski elewacyjnej,która by imitowała właśnie bale drewniane...
Do wykonania elewacji na ścianach zewn. u mnie




stokrotka.35 mamy taką w swojej ofercie w razie potrzeby proszę o kontak wyśle zdjęcia z cenami

Pozrawiam

Sławomir Rosa

tel\fax33 858-87-87

biuroszymcze@o2.pl
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Szukam dobrego i pewnego wykonawcy domu z bali 30 cm średnicy. Dom stanie w okolicy Starej Kiszewy (Kaszuby), więc ważne jest by owy wykonawca był z woj. pomorskiego lub okolic. Czy ktoś zna taką firmę?



Jeżeli szukasz dobrej firmy, która buduje domy z bali to polecam Ci firmę EBENISTA jest z woj. pomorskiego niedaleko Kwidzyna bardzo solidna firma z przystępnymi cenami www.domyebenista.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam jestem Nowa icon_smile.gif na tutejszym forum wszyscy mówią o walorach domów z bali o komforcie i zdrowiu

ale ja mam kilka pytań a mianowicie
czym się kierować przy wyborze firmy bo każda się reklamuje ze taka dobra super itd że sciągaja nawet gwiazdki z nieba icon_smile.gif ale przecież jakieś kryteria są - na co zwracać uwagę przy wyborze firmy która ma pobudować nasz ekologiczny dom
prosiłabym też jeżeli to mozliwe o podanie dobrych firm z którymi nie ma problemu pod każdym wzgledem

kolejne pytanie jak to jest z ubezpieczeniem takiego domku z bali jak na to patrzą firmy ubezpieczeniowe wiadomo drewno itd tak np można sobie też to tłumaczyć że to materiał łatwopalny

kolejne pytanie czy dana firma budująca dom z bali zakłada też instalacje (wszelakie ) w domu czy trzeba sobie juz to osobno załatwić na własną rekę jak to wygląda ?? nie mam w tym żadnego doświadczenia a chce sobie taki dom postawić ale najpierw musze wiedzieć podstawowe rzeczy żeby nie wpaść w g......no :icon_smile.gif a wiadomo dom nie kosztuje 5 zł tylko dużo więcej prawda

aaa i jeszcze jedno czy ten dom jest lepszy od murowanego ??? czy gorszy bardzo prosze o odpowiedzi bo naprawde nie wiem jak do tego podejść
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Witam jestem Nowa icon_smile.gif na tutejszym forum wszyscy mówią o walorach domów z bali o komforcie i zdrowiu

ale ja mam kilka pytań a mianowicie
czym się kierować przy wyborze firmy bo każda się reklamuje ze taka dobra super itd że sciągaja nawet gwiazdki z nieba icon_smile.gif ale przecież jakieś kryteria są - na co zwracać uwagę przy wyborze firmy która ma pobudować nasz ekologiczny dom
prosiłabym też jeżeli to mozliwe o podanie dobrych firm z którymi nie ma problemu pod każdym wzgledem

kolejne pytanie jak to jest z ubezpieczeniem takiego domku z bali jak na to patrzą firmy ubezpieczeniowe wiadomo drewno itd tak np można sobie też to tłumaczyć że to materiał łatwopalny

kolejne pytanie czy dana firma budująca dom z bali zakłada też instalacje (wszelakie ) w domu czy trzeba sobie juz to osobno załatwić na własną rekę jak to wygląda ?? nie mam w tym żadnego doświadczenia a chce sobie taki dom postawić ale najpierw musze wiedzieć podstawowe rzeczy żeby nie wpaść w g......no :icon_smile.gif a wiadomo dom nie kosztuje 5 zł tylko dużo więcej prawda

aaa i jeszcze jedno czy ten dom jest lepszy od murowanego ??? czy gorszy bardzo prosze o odpowiedzi bo naprawde nie wiem jak do tego podejść






Witam
Co do instalacji elektrycznych jak i hydraulicznych i firmy też kompleksowo całośś wykonują, za dodatkowa opłatą oczywiście, tez właśnie szukam wykonawcy i trochę wiadomości na ten temat staram się zebrać.

Mam natomiast pytanie do "starych"użytkowników jeśli można, interesuje mnie temat osiadania domu, czy ktoś z Was miał z tym jakieś doświadczenia, czy mieliście problemy . jak szpary które trzeba było uzupełniać pianką, czy w efekcie osiadania i złego wykonania popękane kominy etc... czy wasze domki były stawiane z suchych bali czyli w granicach chyba do 19 % wilgotności (?) czy może bardziej wilgotne, podobno bale wilgotne przy osiadaniu "zasklepiają " sie nachodzą idealnie na siebie i ryzyko wystąpienia jakichkolwiek szpar jest dużo mniejsze. Jak wspomniałam szukam wykonawcy i mozliwie duzo informacji, i to bardziej tych złych :P icon_biggrin.gif pozdrawiam serdecznie


Cytat

Witam jestem Nowa icon_smile.gif na tutejszym forum wszyscy mówią o walorach domów z bali o komforcie i zdrowiu

ale ja mam kilka pytań a mianowicie
czym się kierować przy wyborze firmy bo każda się reklamuje ze taka dobra super itd że sciągaja nawet gwiazdki z nieba icon_smile.gif ale przecież jakieś kryteria są - na co zwracać uwagę przy wyborze firmy która ma pobudować nasz ekologiczny dom
prosiłabym też jeżeli to mozliwe o podanie dobrych firm z którymi nie ma problemu pod każdym wzgledem

kolejne pytanie jak to jest z ubezpieczeniem takiego domku z bali jak na to patrzą firmy ubezpieczeniowe wiadomo drewno itd tak np można sobie też to tłumaczyć że to materiał łatwopalny

kolejne pytanie czy dana firma budująca dom z bali zakłada też instalacje (wszelakie ) w domu czy trzeba sobie juz to osobno załatwić na własną rekę jak to wygląda ?? nie mam w tym żadnego doświadczenia a chce sobie taki dom postawić ale najpierw musze wiedzieć podstawowe rzeczy żeby nie wpaść w g......no :icon_smile.gif a wiadomo dom nie kosztuje 5 zł tylko dużo więcej prawda

aaa i jeszcze jedno czy ten dom jest lepszy od murowanego ??? czy gorszy bardzo prosze o odpowiedzi bo naprawde nie wiem jak do tego podejść





a i jeszcze co do ubezpieczenia, są one droższe o ok. 30-40% nawet.


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Szukam dobrego i pewnego wykonawcy domu z bali 30 cm średnicy. Dom stanie w okolicy Starej Kiszewy (Kaszuby), więc ważne jest by owy wykonawca był z woj. pomorskiego lub okolic. Czy ktoś zna taką firmę?




zapewne Mirencjusz szczęśliwie już mieszka w swoim pięknym drewnianym domku, ale zachęcam wszystkich chętnych:

Domy z drewna Stollux

Specjalizujemy się w budowaniu domów i obiektów gastronomicznych z bali gr 16, 20, 24, 30 cm, a także obiektów w technologii szkieletowej standardowej i energooszczędnej. Zapraszamy na stronę internetową. Sprawdź aktualną promocję.

pozdrowienia z Istebnej
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
szukujących fachowców w budowie domów z bali:)
Poszukiwałem firmy do budowy wymarzonego domu przez 8 miesięcy aż zlalazłem górali.
na początku spodobał mi się szybki łatwy kontakt, sposób omówienia budowy, profesionalne doractwo i oczywiście cena gdyż u innych fachowców cena wachała się ok. 350tyś zł tu zaś 270tyś zł z wykończeniem dom całoroczny.
Czerwcem tego roku zaczołem budowe domu i jestem zachwycony profesjonalizmem szybkością fachowców. dom po 1,5 tygodniach od rozpoczęcia budowy stał na działce w surowym stanie. Dzisiaj już myśle o przeprowadzce.
W razie zainteresowania podaje email. domydrewniane89@o2.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam jestem Nowa icon_smile.gif na tutejszym forum wszyscy mówią o walorach domów z bali o komforcie i zdrowiu

ale ja mam kilka pytań a mianowicie
czym się kierować przy wyborze firmy bo każda się reklamuje ze taka dobra super itd że sciągaja nawet gwiazdki z nieba icon_smile.gif ale przecież jakieś kryteria są - na co zwracać uwagę przy wyborze firmy która ma pobudować nasz ekologiczny dom
prosiłabym też jeżeli to mozliwe o podanie dobrych firm z którymi nie ma problemu pod każdym wzgledem

kolejne pytanie jak to jest z ubezpieczeniem takiego domku z bali jak na to patrzą firmy ubezpieczeniowe wiadomo drewno itd tak np można sobie też to tłumaczyć że to materiał łatwopalny

kolejne pytanie czy dana firma budująca dom z bali zakłada też instalacje (wszelakie ) w domu czy trzeba sobie juz to osobno załatwić na własną rekę jak to wygląda ?? nie mam w tym żadnego doświadczenia a chce sobie taki dom postawić ale najpierw musze wiedzieć podstawowe rzeczy żeby nie wpaść w g......no :icon_smile.gif a wiadomo dom nie kosztuje 5 zł tylko dużo więcej prawda

aaa i jeszcze jedno czy ten dom jest lepszy od murowanego ??? czy gorszy bardzo prosze o odpowiedzi bo naprawde nie wiem jak do tego podejść




Witam
Swoja budowę domu z bali rozpocząłem latem 2010 r. Mam więc trochę doświadczenia i napotkałem wiele problemów. Jednym z nich był wybór firmy.
Tak jak napisałaś każda firma uważa się za najlepszą i każda ma jakieś swoje osiągnięcia. Najlepiej spytać użytkowników takich domów ale każda firma ma swoją tajemnicę handlową i mieszkańcy ich domów nie życzą sobie kontaktów z potencjalnymi nowymi budowniczymi. Czyli nic nie wiesz. icon_smile.gif.
Tak więc pozostaje szczęście, nerwy na wodzy i odrobina przychylności ze strony firmy wykonawczej (jak ją już wybierzesz).
Czy firmy są dobre czy złe ? O złych nie będę pisał zaś te dobre hmm... Jeżeli to są duże firmy to maja swoje brygady, które się często zmieniają, ludzie odchodzą i przychodzą a z przypilnowaniem jakości pracy różnie bywa. Tak że znowu nic nie wiesz.
Jeżeli myślisz o domu z bali to zacznij od projektu. Tam określisz rodzaj bal (okrągły, prostokątny), wymiary domu itd. Ważna rzecz : firmy budujące domy często mają określoną maksymalną długość bala. Więc jak masz projekt masz rozrysowane ściany, a czasami rozrysowany układ bali,a to już determinuje wybór firmy. Rozmawiałem z wieloma firmami ale wybór padł na Stollux z Istebnej. Teraz z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć : mieli dobrego handlowca. Co do wykonania i całego przedsięwzięcia dużo mógłbym powiedzieć ale to temat na inną okazję.
Podsumowując wybór firmy to należy życzyć dużo szczęścia.

Firmy "drewniane" nie chętnie zajmują się czymś co nie jest z drewna. Można jednak znaleźć takie które robią to kompleksowo. Musisz jednak pamiętać że cena jest dużo większa niż znalezienie nawet drogiego fachowca z twojej okolicy. Przykład elektryki : cena wykonania przez rodzimą firmę z okolic to koszt około 65 % wyceny firmy budującej dom. Więc sama widzisz nie opłaca się. A dodam, że to co zostało założone (liczba punktów świetlnych, gniazdek, bezpieczników) miało szerszy zakres niż to co przedstawiłem do wyceny na etapie podpisywania umowy - elektryka została założona po wybudowaniu więc byłem bogatszy w doświadczenie i przemyślenia.

Czy dom jest lepszy ? Na to trudno odpowiedzieć. To zależy od Ciebie. Jeżeli chcesz budować taki dom to znaczy że czujesz jego klimat, jego zapach i to coś, ale musisz wiedzieć że wymaga on większej pielęgnacji, dbałości przy budowaniu, reżimu technologicznego (o który u nas trudno) i uwagi by ktoś kto się na domach z bali nie zna nie zniszczył go. Więc naprawdę trzeba pilnować ekip wykonujących a i tak nie ustrzeżesz się przed błędami - ale to chyba dotyczy wszystkich domów.

Ubezpieczenie jest faktycznie około 30 % droższe ale można ubezpieczać.

Z pozdrowieniami
Grzegorz







Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
witam.
Bydura jezeli sam nie mieszkales w takim bomu to co mozesz wiedziec na ten temat. icon_question.gif
Domy z bali są ciepłe nie wynika to z twoich obliczen tylko sposobu budowy gdyz drewno samo w sobie jest doskonalym izolatorem ciepla wiec wazne tutaj jest zarzynanie na tzw. wegle
duzo polskich firm robi tutaj błąd, nie to co gorale, kazdy bal dopasowany recznie na łączenie krzyrzowe lub jaskołczy ogon co zapobiega kreceniu bala, jezeli tego nie ma dom nigdy nie bedzie ciepły i szczelny.
Co nieco na ten temat wiem gdyz sam szukalem fachowcow, i znalazlem na podhalu mala firme. icon_smile.gif
www.ekodom1.za.pl
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

witam.
Bydura jezeli sam nie mieszkales w takim bomu to co mozesz wiedziec na ten temat. icon_question.gif
Domy z bali są ciepłe nie wynika to z twoich obliczen tylko sposobu budowy gdyz drewno samo w sobie jest doskonalym izolatorem ciepla wiec wazne tutaj jest zarzynanie na tzw. wegle
duzo polskich firm robi tutaj błąd, nie to co gorale, kazdy bal dopasowany recznie na łączenie krzyrzowe lub jaskołczy ogon co zapobiega kreceniu bala, jezeli tego nie ma dom nigdy nie bedzie ciepły i szczelny.
Co nieco na ten temat wiem gdyz sam szukalem fachowcow, i znalazlem na podhalu mala firme. icon_smile.gif
www.ekodom1.za.pl



Zapraszam na mój blog
http://dom-mszenie.blogspot.com/
w razie pytań chętnie odpowiem
mszenie@gmail.com
Link do komentarza
Cytat

witam.
Bydura jezeli sam nie mieszkales w takim bomu to co mozesz wiedziec na ten temat. icon_question.gif
Domy z bali są ciepłe nie wynika to z twoich obliczen tylko sposobu budowy gdyz drewno samo w sobie jest doskonalym izolatorem ciepla wiec wazne tutaj jest zarzynanie na tzw. wegle
duzo polskich firm robi tutaj błąd, nie to co gorale, kazdy bal dopasowany recznie na łączenie krzyrzowe lub jaskołczy ogon co zapobiega kreceniu bala, jezeli tego nie ma dom nigdy nie bedzie ciepły i szczelny.
Co nieco na ten temat wiem gdyz sam szukalem fachowcow, i znalazlem na podhalu mala firme. icon_smile.gif
www.ekodom1.za.pl


Jak Ty tak masz takie życiowe doświadczenia jak piszesz to tylko współczuć.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich serdecznie icon_biggrin.gif . W niedługim czasie mam zamiar postawic domek z płaza (bal prostokątny) o przekroju 22 cm na 30 cm wysokośc lub 25 cm na 30 cm wysokośc. Jestem z Zachodnio-pomorskiego, gdzie panuje klimat dośc ciepły, wietrzny i wilgotny. Mam ogromną prośbę do radosnych posiadaczy takiego domku z płaza o w/w przekroju, by podpowiedzieli mi, czy należy takiego płaza od wewnątrz ocieplic (np. wełną mineralną) czy pozostawic w stanie surowym. Uwielbiam drewno i nie chciałabym go od wewnątrz "tapetowac". Dodam, że wykonawca proponuje montaż płazów na dwa obce pióra. Projektant posługuje się prawem budowlanym, które mówi o współczynniku przenikalności ciepła dla domów drewnianych U=0,3. Wykonawca zaś, że płaz o przekroju 22 cm jest wystarczającym izolatorem i nie potrzebuje dodatkowego ocieplenia. Ja pozostaję w tej kwestii głupsza icon_confused.gif , niż przez zamysłem o postawieniu chatki. Pytanie, czy brak ocieplenia nie spowoduje generowania kosztów icon_eek.gif związanych z ogrzewaniem? Czy ktoś z Was posiada i mieszka w tego typu domku?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To nie gwara, tylko ścisłe określenie rodzaju bala. Zwróciłam się o pomoc do tych osób, które są posiadaczami domku z płazów, a więc do takich, którym tłumaczyc już nie trzeba. Pozdrawiam icon_cool.gif


No poparz jak to nie gwara a ścisłe określenie ,jak piszesz to czemu podajesz nazwę
"W niedługim czasie mam zamiar postawic domek z płaza (bal prostokątny) o przekroju 22 cm na 30 cm wysokośc lub 25 cm na 30 cm wysokośc." porównując z https://forum.budujemydom.pl/Chatka-z-plazow-t18075.html
nie wspominając już o spamie a nawet o tłumaczeniu osobom których podobno znalazłaś.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No poparz jak to nie gwara a ścisłe określenie ,jak piszesz to czemu podajesz nazwę
"W niedługim czasie mam zamiar postawic domek z płaza (bal prostokątny) o przekroju 22 cm na 30 cm wysokośc lub 25 cm na 30 cm wysokośc." porównując z https://forum.budujemydom.pl/Chatka-z-plazow-t18075.html
nie wspominając już o spamie a nawet o tłumaczeniu osobom których podobno znalazłaś.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie icon_biggrin.gif


Bo zrobiło mi Ciebie żal icon_wink.gif Dzięki i pozdrawiam icon_biggrin.gif

icon_wink.gif
Cytat

Bo zrobiło mi się Ciebie żal icon_wink.gif Dzięki i pozdrawiam icon_biggrin.gif P.S. Mi.się mi wcięło, ale już go zlokalizowałam icon_wink.gif


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...