Skocz do zawartości

woda w piwnicy / mokre ściany


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
jak wygląda zabezpieczenie od strony przeciwnej naporowi wody prezentują poniższe zdjęcia

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg





żeby niedomówień nie było oprócz 7 pierwszych zdjęć reszta to w obiektach o stałym napływie wody niezależnie od pogody w tym 3 inwestycje z działającym drenażem
tylko 1 objęta gwarancją
reszta objęta rękojmią a efekty według oceny icon_smile.gif Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Co prawda czekałem na pytanie o to co na zdjęciach widać ?
Lecz nie padło
To może kilka słów wyjaśnienia.
Zdjęcia przedstawiają obiekty zabezpieczone od strony przeciwnej naporowi wody czyli - od wewnątrz.
Z jakiego powodu od wewnątrz ?
- z uwagi na to że posiadały częściowe podpiwniczenie lub / i woda do obiektu napływała posadzką i wcześniej wykonane zabezpieczenia od zewnętrznej strony budynku nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.
Co więcej trzy z pośród wyżej pokazanych obiektów posiadały sprawny drenaż lecz też nie poprawił on sytuacji w sposób zadowalający.
Zapewne informacja najważniejsza cena.
Do tego rodzaju zabezpieczenia nie jest wymagana dokumentacja w postaci projektu , pozwolenia na budowę - mieści się to zazwyczaj w kategorii remont.
cena za 1m2 powyższego zabezpieczenia jest niższa od ceny 1m2 zabezpieczenia od zewnętrznej strony muru jednak żeby nie było tak pięknie to zabezpieczenie wykonuje się kompleksowo czyli należy doliczyć powierzchnię poziomą budynku oraz zakłady na ściany wewnętrzne i zewnętrzne w celu uniemożliwienia transportu wody przez wcześniej użyte izolacje.
Nie dość że mówi mi się że mam zabezpieczyć więcej za więcej to jeszcze wmawia mi się że jest to oszczędność ?
- Wszystko zależy od podejścia do tematu izolacji.
Budynek jest szczelny wtedy kiedy jest szczelny w 100% - nader częstym powodem pojawiania się wody w budynku są przecieki pod posadzką i jako takie - nie dadzą się zabezpieczyć z zewnątrz - czyli wszelkie zabezpieczenia od tej strony są zmarnowaną kasą i nie mogą przynieść oczekiwanych rezultatów.
Następnym zakresem jest podciąganie kapilarne oczywiście można wykonać izolację zewnętrzną pionową i dołożyć izolację poziomą muru za pomocą iniekcji ( tyle że na dal nie wiemy którędy się woda wlewa , a i koszty zaczynają się równoważyć , a MTW wykonuje zabezpieczenie w większym zakresie ).
Czy ułożenie drenażu wystarczy aby zabezpieczyć się przed napływem wody ?
- Na to pytanie też nie ma jednoznacznej odpowiedzi wszystko zależy od konstrukcji budynku , przebiegu wody gruntowej popularnie zwanej żyłami wodnymi zdarza się iż zaraz za ścianą budynku poziom wody gruntowej jest na kilku metrach a w piwnicy mamy wodę - takie ukształtowanie warstw nieprzepuszczalnych że w piwnicy mamy szczyt górki i wodę na powierzchni.
Koszty wykonania drenażu przy założeniu że mamy gdzie tą wodę odprowadzić nie są najniższe zwłaszcza w skrajnie niekorzystnych przypadkach .
Koszty wykonania drenażu jeśli tej wody nie mamy gdzie odprowadzić są ogromne - bo to utopione pieniądze.
Na czym polega usługa zabezpieczenia od strony przeciwnej naporowi wody ?
Usługa jest praktycznie oparta na wykonaniu szczelnej " wanny " z materiałów z których budynek jest wykonany i taką chemiczną zmianę ich struktury wewnętrznej aby nie mogły transportować wody ani w poziomie ani w pionie oczywiście w rozumieniu całej grubości muru - wyjątkiem od reguły są ściany 3 warstwowe ( mur/[styropian lub przerwa powietrzna]/mur ) rozmawiać można tu tylko o zabezpieczeniu muru wewnętrznego .
Czy w każdym budynku da się taką usługę wykonać ?
- Jeżeli jest wykonany z betonu lub cegły to tak , ograniczeniem jest stopień destrukcji muru na skutek przepłukania materiału.
Czy destrukcja muru wyklucza wykonanie usługi ?
- Nie wyklucza , ale bardzo utrudnia i zwiększa jej zakres czasami o nadzór inspektora budowlanego z uprawnieniami konstrukcyjnymi z uwagi na konieczność ingerencji w głąb elementów konstrukcyjnych .
Czy przeszkodą dla wykonania usługi są wcześniejsze zabezpieczenia wykonywane od zewnątrz?
- Prace zabezpieczające powierzchniowe od zewnętrznej strony muru pozostają bez znaczenia.
Czy przeszkodą dla wykonania usługi są wcześniejsze zabezpieczenia powierzchniowe wykonywane od wewnątrz
- Zabezpieczenia powierzchniowe mają tylko nieznaczny wpływ na wzrost kosztów z uwagi na potrzebę ich usunięcia.
Czy przeszkodą dla wykonania usługi są wcześniejsze zabezpieczenia iniekcyjne
- Wcześniejsze zabezpieczenia chemiczne mają znaczenie - konflikt chemii powoduje destrukcje ściany i w takim przypadku niezbędny jest nadzór konstruktora z uwagi na potrzebę etapowej wymiany materiału o zmienionych właściwościach .
Czy koniecznie trzeba zabezpieczać dno i ściany budynku ?
- Izolacja pozioma jest elementem podstawowym , izolacja pionowa nie musi być pełna , dość często stosujemy zabezpieczenie do wysokości 20 cm powyżej linii zamoczenia minimum to 20 cm powyżej poziomu planowanej posadzki .
zakres wykonania jest zawsze ustalany z inwestorem i w formie pisemnej podpisywany przez obie strony w razie potrzeby podpisywane są aneksy .
W razie potrzeby zawsze istnieje możliwość szczelnego nawiązania do już wykonanego zabezpieczenia bez potrzeby rozpoczynania prac od początku.
Jakim zakresem zlecenia jest zainteresowane MTW Orle ?
- Interesuje nas przygotowanie obiektu do zabezpieczenia oraz samo zabezpieczenie - prace odtworzeniowe z uwagi na dość odległy termin są poza naszym zainteresowaniem .
Jak długo trwa zabezpieczanie ?
- Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi wszystko zależy od wielkości , konstrukcji , przepłukania jak i wcześniejszych prób uszczelnienia .
MTW Orle opuszcza obiekt po uszczelnieniu czyli bez bezpośredniego napływu wody , chyba że życzenie klienta jest odmienne i wskaże poziom zabezpieczenia w formie pisemnej.
Czy opuszczenie budynku przez firmę oznacza że budynek jest wysuszony ?
- Jest nałożona izolacja - proces chemicznej zmiany właściwości jest procesem dość złożonym , a co za tym idzie trwa w czasie . czas jest zależny od wielu czynników .
Czy pomieszczenia zabezpieczone można zacząć użytkować ?
- Nie ma żadnych przeciwwskazań do warunkowego oddania do użytku pod warunkiem nienaruszania ciągłości izolacji poprzez przewiercanie - przekuwanie . samo chodzenie po izolacji nie jest w stanie jej zaszkodzić
Jakimi materiałami wykonywana jest usługa?
- MTW Orle w czasie wykonywania usługi opiera się o najbardziej zaawansowane technologie różnych producentów nie da się jednoznacznie wskazać jednego producenta .
producenci materiałów określają wzorcowe działanie lecz jeszcze nie spotkałem się z informacją na opakowaniu że producent ponosi odpowiedzialność za niewłaściwe użycie przez wykonawcę .
MTW Orle może zagwarantować iż posiada zarówno odpowiednią wiedzę jak i potencjał techniczny do wykonania usługi zgodnie z zaleceniami producentów jednak stan budynków i materiałów z jakich jest wykonany nie jest jednolity więc i rezultaty jednolite nie są.
i w ten sposób dochodzimy do tematu gwarancji
oczywiście mogę napisać że udzielamy 5 letniej gwarancji i jest to faktem , ale lista wykluczeń z udzielenia gwarancji jest dłuższa niż lista prezentów Świętego Mikołaja .
MTW Orle mówi o tym wprost i zamieszcza w umowie pogrubionym drukiem bez gwiazdek i druku który trzeba przez lupę czytać, nie obiecujemy 25 czy 50 letniej gwarancji bo po takim czasie już prawdopodobnie nie będzie od kogo żądać spełnienia jej warunków , stawiamy na realne potrzeby i realne możliwości .
nie mamy zamiaru nikogo naciągać i od początku stawiamy na pełną przejrzystość i tego samego oczekujemy od inwestorów w zakresie uzyskania informacji wstępnych bo cel mamy wspólny - budynek bez basenu w piwnicy.
w każdym przypadku zakończenia usługi wystawiamy rękojmię i przekazujemy komplet dokumentacji wykonawczej .
nie przeszkadza nam nadzór inspektora ze strony inwestora - wręcz ułatwia nam to życie icon_smile.gif
w czasie prowadzenia prac na bieżąco udzielamy zainteresowanym informacji o postępach jak i ewentualnych problemach których w budynkach notorycznie zalewanych naprawdę nie brakuje.
o referencje prosimy inwestorów których inwestycje zakończone zostały rękojmią ze wskazaniem ewentualnych słabych miejsc , a które mimo wszystko pozostają suche .
zakończenie rękojmi czy gwarancji nie jest końcem naszego zainteresowania obiektem - w końcu trzeba mieć się czym pochwalić a po dobrze wykonanej pracy nikt nas z obiektu nie wyrzuca icon_smile.gif







Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
jako że zwróciłem się do redakcji z prośbą o wykasowanie postów od reklamy do zdjęć a nie chcę nikogo obrazić brakiem szacunku dla słów jego icon_biggrin.gif
posty upamiętniam w kolejności jako cytaty
chciałbym jednak uzyskać ciągłość reklamy icon_smile.gif
teraz komentarze mile widziane
pozdrawiam odwiedzających



Cytat

a się podbiję troszkę icon_smile.gif




Cytat

długo z tym czekałeś icon_biggrin.gif


Cytat

bo ja taki mało wyrywny jestem icon_smile.gif




Cytat

Analizując daty wpisów to muszę przyznać Tobie rację icon_mrgreen.gif




Cytat

no bo "ta krowa która głośno ryczy - mało mleka daje" icon_biggrin.gif



Cytat

zaprzeczam
choćbyś nie wiem jak się starał ni kropli nie udoisz icon_smile.gif



Cytat

no co Ty - chodziło mi o to że jesteś skromny fachowiec i nie krzyczysz głośno i często o swoich kwalifikacjach icon_smile.gif
Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Który fragment cytatu jest Twoim zdaniem za trudny?
    • Moja mama tak załatwiła takich na czarno po spartoleniu łazienek, tylko to było w trakcie wykonywania prac. Pretekstem było niedotrzymanie terminu zakończenia prac. Po czym chłopy się odgrażały, ale matka ich postraszyła urzędem skarbowym i na samej zaliczce się skończyło. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • A ta przebudowa poddasza jest legalna, bo jak to ruszysz, to może okazać się całość do rozbiórki. 
    • Tłumaczenie łopatologiczne jak zawinąć gówno w sreberko.   Płyty STYROLAMIN NRO    OPIS PRODUKTU Termoizolacyjne płyty warstwowe Neolamin NRO Premium to płyty styropianowe laminowane papą podkładową na welonie z włókna szklanego. Wyróżniają się one specyficznymi właściwościami fizyko-mechanicznymi, naturalną hydrofobowością, stabilnością wymiarów po zaaplikowaniu, dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a także dużą wytrzymałością mechaniczną umożliwiającą poruszanie się po nich w czasie montażu i użytkowania. Termoizolacyjne płyty warstwowe Neolamin NRO Premium / Super / Max produkowane są na bazie płyt styropianowych Neodach Podłoga Premium, Neodach Podłoga Super, Neodach Podłoga EPS 100-038. Przeznaczone są do wykonywania izolacji termicznej dachów (o kącie nachylenia nie większym niż 20°), i/lub kształtowania dachów płaskich i skośnych. Mogą być również stosowane jako termoizolacja podłóg, fundamentów tarasów, a także pod wylewki betonowe oraz jako warstwa izolacyjna pod papę wierzchniego krycia. W przypadku stosowania płyt termoizolacyjnych Neolamin NRO Premium na dachach zaleca się, aby były one stosowane poza wytyczonymi trasami komunikacyjnymi i na dachach bez dostępu (z wyjątkiem zwykłego utrzymania i napraw). Płyty Neolamin NRO posiadają pełną klasyfikację bezpieczeństwa pożarowego w zakresie klasy reakcji na ogień dla wyrobów dachowych, zostały w klasie BROOF(t1) odporności na ogień zewnętrzny oraz jako nie rozprzestrzeniające ognia (NRO) wg Instrukcji ITB. Produkowane są na bazie płyt styropianowych o klasie reakcji na ogień co najmniej E. Wykonanie całego przekrycie dachu z płyt Neolamin NRO pozwala uzyskać klasę odporności ogniowej na poziomie RE15.           To dla ciebie za trudne.
    • Widzę, że twój problem leży w innym aspekcie.     Czyli wymagasz, że ktoś ma ci tu zaprojektować np. okno spełniające „klasę nierozprzestrzeniania ognia”.   To producent okna musi skomponować materiały, dać okno do badania, dostanie certyfikat i ty je wtedy kupisz.           
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...