Skocz do zawartości

Jaki jest koszt wykonania przyłącza energetycznego?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Opłaty za wykonanie przyłącza są różne w różnych regionach. W związku z tym podane obliczenia są tylko przykładowe. Dokładne warunki i stawki trzeba sprawdzić w taryfie lokalnego zakładu energetycznego.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/porady/10001-jaki-jest-koszt-wykonania-przylacza

Link do komentarza
Gość 2.pradziad
Dziękuję za taką "wyczerpującą" informację. Brakuje w niej tylko zupełnie nieistotnych danych: - czy wyliczony koszt obejmuje zakup materiałów (kabel, skrzynka i.t.p.) - czy uwzględniono koszt zrobienia dokumentacji i jej uzgodnienia - czy chodzi o przyłącze jedno czy trójfazowe. Ja mam zapłacić elektrykowi 7 500 zł za 70 m przyłącza kablowego i myślałem że jestem uważany za frajera, dopóki nie zerknąłem w cenniki i wyszło że sam kabel kosztuje 4000 zł za 100 m, a gdzie skrzynka, projekt ?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 lata temu...
  • 4 lata temu...
  • 3 lata temu...
Chciałbym się zapytac co z przyłączem gdy planuje zamontowąć fotowoltaikę? Mam zapotrzebowanie na 15 kW czy musze brać przylącze o mocy przylączeniowej 15 kW przy fotowoltaice?? Czy wystarczy np 5 kW a 15 kW z fotowoltaiki?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...