Skocz do zawartości

Jaka kotłownia dla pomieszczeń na gaz ziemny, płynny i olej?


Recommended Posts

Mój wykonawca instalacji zaproponował umieszczenie pojemnika na olej poza budynkiem w wykopanym a następnie wyłożonym bloczkami betonowymi "dole".Czy jest to często praktykowane i jakie są słabe punkty tego rozwiązania?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Jeszcze taka praktyczna rada! W przypadku kotłowni gazowej wskazanym jest aby wejście do niej było z zewnątrz budynku, a drzwi do niej nie były zbyt solidne i otwierały się na zewnątrz. To tak dla własnego bezpieczeństwa: w razie nieszczelności - gaz nie przedostanie się do innych pomieszczeń domu, a w przypadku (oby nigdy!!!) wybuchu gazu - najwyżej wylecą drzwi...
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Ja u siebie w domu posiadam piec na olej opałowy. Ponieważ miałem sporo miejsca na kotłownię, piec i zbiornik na olej znajdują się dwóch pomieszczeniach oddzielonych od siebie drzwiami. Polecam wszystkim, aby do kotłowni w której "grzeje się" olejem opałowym było wejście od zewnątrz budynku i nie było połączenia z resztą. Ma to związek z nieprzyjemnym zapachem wydzielającym się np. podczas tankowania.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Marcin
Szukam materialow wszelkich o normach dozwolonych emisji halasu ,ponieważ mieszkam w bloku przy ,w którego szczycie jest przylagajacy budynek kotlowni olejowej,ktory emituje wg. mnie ultra i infra dzwieki szkodzace tzw wewnetrznym narzadom sluchowym /blednikowi i szkodza powodujac dyskomfort wielki w zyciu . Jestem co do tego przekonany co do mej tezy ,że taka kotlownia nie powinna istniec i zagraza zdrowiu czy spelniac jakichs norm, poniewaz bywalem u ludzi w blokach ,ktorzy nie mieszkaja tuz przy takiej kotlowni i stad wiem ,bi u nich panowal bloga cisza w nocy i dzien.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość stach
Cytat

Na drugim rysunku jest błąd - podłoga pomieszczenia z kotłem na gaz ziemny powinna być ponad poziomem gruntu.



Raczej na gaz płynny

Już jak poprawiasz, to rób to tak, aby Ciebie nie poprawiano...
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
Gość eduinstal
Artykuł nierzetelny. Jakim cudem przy kotłowni na gaz płynny będzie pod sufitem a wywiew przy podłodze ??? !!! Podstawowa zasada fizyki mówi nam, że ciepłe - lżejsze powietrze - uniesie się ku górze i tam będzie wywiew a zimne - cięższe powietrze - opadnie na dół i tam będzie nawiew do kotłowni !!!
Link do komentarza
2 godziny temu, Gość eduinstal napisał:

Artykuł nierzetelny. Jakim cudem przy kotłowni na gaz płynny będzie pod sufitem a wywiew przy podłodze ??? !!! Podstawowa zasada fizyki mówi nam, że ciepłe - lżejsze powietrze - uniesie się ku górze i tam będzie wywiew a zimne - cięższe powietrze - opadnie na dół i tam będzie nawiew do kotłowni !!!

 

Prawa fizyki mówią, że gaz płynny zamieniony w postać gazową, jest znacznie cięższy od powietrza. Czyli spoczywa na podłodze i nie zaiwania do góry, tak jak gaz ziemny. Dlatego , szanowny gościu, tych dwóch instalacji nie wolno łączyć, bo wentylacje mają różną.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...