Skocz do zawartości

Jaka kotłownia dla pomieszczeń na gaz ziemny, płynny i olej?


Recommended Posts

Napisano
Mój wykonawca instalacji zaproponował umieszczenie pojemnika na olej poza budynkiem w wykopanym a następnie wyłożonym bloczkami betonowymi "dole".Czy jest to często praktykowane i jakie są słabe punkty tego rozwiązania?
Napisano
Jedyna niedogodność to możliwość zamarzania, jeśli przewody doprowadzające poprowadzone będą zbyt płytko. Alternatywnie można ułożyć obok nich kabel grzejny najlepiej samoograniczający się (moc grzewczą dostosowuje do aktualnej temp. otoczenia). Poza tym to same plusy takiego rozwiązania.
  • 1 rok temu...
Napisano
Jeszcze taka praktyczna rada! W przypadku kotłowni gazowej wskazanym jest aby wejście do niej było z zewnątrz budynku, a drzwi do niej nie były zbyt solidne i otwierały się na zewnątrz. To tak dla własnego bezpieczeństwa: w razie nieszczelności - gaz nie przedostanie się do innych pomieszczeń domu, a w przypadku (oby nigdy!!!) wybuchu gazu - najwyżej wylecą drzwi...
  • 2 lata temu...
Napisano
Ja u siebie w domu posiadam piec na olej opałowy. Ponieważ miałem sporo miejsca na kotłownię, piec i zbiornik na olej znajdują się dwóch pomieszczeniach oddzielonych od siebie drzwiami. Polecam wszystkim, aby do kotłowni w której "grzeje się" olejem opałowym było wejście od zewnątrz budynku i nie było połączenia z resztą. Ma to związek z nieprzyjemnym zapachem wydzielającym się np. podczas tankowania.
  • 1 rok temu...
Gość Marcin
Napisano
Szukam materialow wszelkich o normach dozwolonych emisji halasu ,ponieważ mieszkam w bloku przy ,w którego szczycie jest przylagajacy budynek kotlowni olejowej,ktory emituje wg. mnie ultra i infra dzwieki szkodzace tzw wewnetrznym narzadom sluchowym /blednikowi i szkodza powodujac dyskomfort wielki w zyciu . Jestem co do tego przekonany co do mej tezy ,że taka kotlownia nie powinna istniec i zagraza zdrowiu czy spelniac jakichs norm, poniewaz bywalem u ludzi w blokach ,ktorzy nie mieszkaja tuz przy takiej kotlowni i stad wiem ,bi u nich panowal bloga cisza w nocy i dzien.
  • 1 rok temu...
Gość Krystian
Napisano
Na drugim rysunku jest błąd - podłoga pomieszczenia z kotłem na gaz ziemny powinna być ponad poziomem gruntu.
Gość stach
Napisano
Cytat

Na drugim rysunku jest błąd - podłoga pomieszczenia z kotłem na gaz ziemny powinna być ponad poziomem gruntu.



Raczej na gaz płynny

Już jak poprawiasz, to rób to tak, aby Ciebie nie poprawiano...
  • 6 lata temu...
Gość eduinstal
Napisano
Artykuł nierzetelny. Jakim cudem przy kotłowni na gaz płynny będzie pod sufitem a wywiew przy podłodze ??? !!! Podstawowa zasada fizyki mówi nam, że ciepłe - lżejsze powietrze - uniesie się ku górze i tam będzie wywiew a zimne - cięższe powietrze - opadnie na dół i tam będzie nawiew do kotłowni !!!
Napisano
2 godziny temu, Gość eduinstal napisał:

Artykuł nierzetelny. Jakim cudem przy kotłowni na gaz płynny będzie pod sufitem a wywiew przy podłodze ??? !!! Podstawowa zasada fizyki mówi nam, że ciepłe - lżejsze powietrze - uniesie się ku górze i tam będzie wywiew a zimne - cięższe powietrze - opadnie na dół i tam będzie nawiew do kotłowni !!!

 

Prawa fizyki mówią, że gaz płynny zamieniony w postać gazową, jest znacznie cięższy od powietrza. Czyli spoczywa na podłodze i nie zaiwania do góry, tak jak gaz ziemny. Dlatego , szanowny gościu, tych dwóch instalacji nie wolno łączyć, bo wentylacje mają różną.

  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...