Skocz do zawartości

zalety gotowych konstrukcji dachowych?


Recommended Posts

Produkcja drewnianych konstrukcji nośnych oparta jest na licencji amerykańskiej firmy MiTek – właściciela kompletnej linii technologicznej. Do łączenia poszczególnych węzłów wykorzystuje się płytkę kolczastą, która, w przeciwieństwie do połączeń ciesielskich, nie osłabia miejsca połączenia. Dzięki temu można stosować dużo mniejsze przekroje drewna niż ma to miejsce w tradycyjnej ciesielce, a maksymalna rozpiętość wiązara, jaka może zostać wykonana bez podpór pośrednich to 30 m. Nie jest wymagany strop pod konstrukcją, co w wyraźnie obniża koszty całej inwestycji.

Gotowe konstrukcje są produkowane na zakładzie produkcyjnym, gdzie każdy element jest układany na szablonie i łączony prasą. Taki sposób produkcji eliminuje jakiekolwiek odchyłki wymiarowe, czego efektem jest wysoka dokładność wykonania - nieporównywalna z żadną inną technologią. Elementy są dowożone na plac budowy w całości jako gotowe i łatwe do zamontowania prefabrykaty, co wydatnie przyspiesza termin zakończenia prac montażowych.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Jest wiele zalet. Podstawowa to taka, że prefabrykowany wiązar (kratownica) nie daje sił rozporowych na ściany stąd dość powszechne jego zastosowanie w budownictwie szkieletowym. Nie wymaga podciągów ani stropów a dolny pas jest nośnikiem dla izolacji cieplnej przeciwwilgociowej sufitu i podłogi ewentualnego stryszku oraz podbitki w wysuniętych częściach dachu. Nie daje ugięć w przeciwieństwie do krokwi i umożliwia większe wysunięcie dachu bez podparcia. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...