Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Barbara

zalety gotowych konstrukcji dachowych?

Recommended Posts

Produkcja drewnianych konstrukcji nośnych oparta jest na licencji amerykańskiej firmy MiTek – właściciela kompletnej linii technologicznej. Do łączenia poszczególnych węzłów wykorzystuje się płytkę kolczastą, która, w przeciwieństwie do połączeń ciesielskich, nie osłabia miejsca połączenia. Dzięki temu można stosować dużo mniejsze przekroje drewna niż ma to miejsce w tradycyjnej ciesielce, a maksymalna rozpiętość wiązara, jaka może zostać wykonana bez podpór pośrednich to 30 m. Nie jest wymagany strop pod konstrukcją, co w wyraźnie obniża koszty całej inwestycji.

Gotowe konstrukcje są produkowane na zakładzie produkcyjnym, gdzie każdy element jest układany na szablonie i łączony prasą. Taki sposób produkcji eliminuje jakiekolwiek odchyłki wymiarowe, czego efektem jest wysoka dokładność wykonania - nieporównywalna z żadną inną technologią. Elementy są dowożone na plac budowy w całości jako gotowe i łatwe do zamontowania prefabrykaty, co wydatnie przyspiesza termin zakończenia prac montażowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele zalet. Podstawowa to taka, że prefabrykowany wiązar (kratownica) nie daje sił rozporowych na ściany stąd dość powszechne jego zastosowanie w budownictwie szkieletowym. Nie wymaga podciągów ani stropów a dolny pas jest nośnikiem dla izolacji cieplnej przeciwwilgociowej sufitu i podłogi ewentualnego stryszku oraz podbitki w wysuniętych częściach dachu. Nie daje ugięć w przeciwieństwie do krokwi i umożliwia większe wysunięcie dachu bez podparcia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...