Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Chciałbym do domu dobudować garaż. Jak to zrobić zgodnie z prawem?

Recommended Posts

Gość eli
mam działkę 900m kw jest podzielona na pół, ale nie jest to jeszcze zgłoszone oficjalnie do urzędu. W związku z tym, czy mogłabym postawić garaż 25m kw. bez zezwolenia na budowę, jeżeli na drugiej stoi dom, a oficjalnie jest to jednak jedna działka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budowa garażu wymaga zgłoszenia w starostwie i jeśli w ciągu 30 dni urząd nie prześle sprzeciwu możną przystąpić do jego budowy. Do zgłoszenia należy dołączyć plan zagospodarowania nieruchomości, uproszczony projekt lub szkic i ewentualnie inne dokumenty wymagane przez urząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budowa garażu wymaga pozwolenia na budowę. Garaż nie mieści się w zakresie art. 29 ustawy PB. I tak jak pisze ekspert mogą byc wymagane inne dokumenty.

Redakcja nie mieszaj icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona
A ja mam problem, ponieważ boczna ściana budynku mieszkalnego moich rodziów (oficyna parterowa)stoi na granicy posesji nowego sąsiada ( poprzedni sąsiad wyprowadził się po śmierci swojej ciotki do bloków do jej mieszkania ), który już od wczoraj dobudowuje sobie ścianę z zamiarem postawienia jakiegoś budynku, o którym nic konkretnego nie mówi. Najpierw miał być to warsztat samochodowy, po moim sprzeciwie i żądaniu prawnego uregulowania tej zamierzonej inwestycji mętnie tłumaczy, że dopiero w zimie postara się o pozwolenie, bo to trzeba długo czekać. Czyli najpierw budowa, a potem wniosek o pozwolenie na budowę? I co to będzie wybudowane? Chyba mam prawo wiedzieć, jako sąsiadka, co będzie za ścianą mieszkania moich rodziców. Może kurnik, a może warsztat z pilarkami, wiertarkami i spalinami samochodowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bara
Jesteśmy z mężem rolnikami,budujemy dom na naszej działce,która w planie zagospodarowania istnieje jako działka o oznaczeniu Mn,a problem w tym,ze nie możemy postawić garażu murowanego bez odrolnienia,ponieważ mamy dobre gleby,pytanie moje takie:Czy działka Mn może być działką pod zabudowe zagrodową,aha w planie nie ma żadnego zakazu,ale i nic nie jest ujęte czy to możliwe by ta działka była pod taką właśnie zabudowe?czy ktoś wie coś na ten temat???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jesteśmy z mężem rolnikami,budujemy dom na …..
Czy działka Mn może być działką pod zabudowe zagrodową,aha w planie nie ma żadnego zakazu,ale i nic nie jest ujęte czy to możliwe by ta działka była pod taką właśnie zabudowe?czy ktoś wie coś na ten temat???pozdrawiamProblem tkwi gdzie indziej.
Zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych)
Cytat

Art. 2.
1. Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty:
3) pod wchodzącymi w skład gospodarstw rolnych budynkami mieszkalnymi oraz innymi budynkami i urządzeniami służącymi wyłącznie produkcji rolniczej oraz przetwórstwu rolno-spożywczemu;Czyli z uwagi na fakt, że jesteście rolnikami nie musicie „odralniać” ziemi pod budynkiem mieszkalnym, ale w innym niż „służącym wyłącznie produkcji rolnej…” już tak.
Budynek zdefiniowany jako garaż raczej nie służy „wyłącznie ….”.

Wniosek z tego - a to już sami musicie wysnuć, bo mnie raczej nie wypada. icon_rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×