Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Chciałbym do domu dobudować garaż. Jak to zrobić zgodnie z prawem?

Recommended Posts

Gość eli
mam działkę 900m kw jest podzielona na pół, ale nie jest to jeszcze zgłoszone oficjalnie do urzędu. W związku z tym, czy mogłabym postawić garaż 25m kw. bez zezwolenia na budowę, jeżeli na drugiej stoi dom, a oficjalnie jest to jednak jedna działka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budowa garażu wymaga zgłoszenia w starostwie i jeśli w ciągu 30 dni urząd nie prześle sprzeciwu możną przystąpić do jego budowy. Do zgłoszenia należy dołączyć plan zagospodarowania nieruchomości, uproszczony projekt lub szkic i ewentualnie inne dokumenty wymagane przez urząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budowa garażu wymaga pozwolenia na budowę. Garaż nie mieści się w zakresie art. 29 ustawy PB. I tak jak pisze ekspert mogą byc wymagane inne dokumenty.

Redakcja nie mieszaj icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona
A ja mam problem, ponieważ boczna ściana budynku mieszkalnego moich rodziów (oficyna parterowa)stoi na granicy posesji nowego sąsiada ( poprzedni sąsiad wyprowadził się po śmierci swojej ciotki do bloków do jej mieszkania ), który już od wczoraj dobudowuje sobie ścianę z zamiarem postawienia jakiegoś budynku, o którym nic konkretnego nie mówi. Najpierw miał być to warsztat samochodowy, po moim sprzeciwie i żądaniu prawnego uregulowania tej zamierzonej inwestycji mętnie tłumaczy, że dopiero w zimie postara się o pozwolenie, bo to trzeba długo czekać. Czyli najpierw budowa, a potem wniosek o pozwolenie na budowę? I co to będzie wybudowane? Chyba mam prawo wiedzieć, jako sąsiadka, co będzie za ścianą mieszkania moich rodziców. Może kurnik, a może warsztat z pilarkami, wiertarkami i spalinami samochodowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bara
Jesteśmy z mężem rolnikami,budujemy dom na naszej działce,która w planie zagospodarowania istnieje jako działka o oznaczeniu Mn,a problem w tym,ze nie możemy postawić garażu murowanego bez odrolnienia,ponieważ mamy dobre gleby,pytanie moje takie:Czy działka Mn może być działką pod zabudowe zagrodową,aha w planie nie ma żadnego zakazu,ale i nic nie jest ujęte czy to możliwe by ta działka była pod taką właśnie zabudowe?czy ktoś wie coś na ten temat???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jesteśmy z mężem rolnikami,budujemy dom na …..
Czy działka Mn może być działką pod zabudowe zagrodową,aha w planie nie ma żadnego zakazu,ale i nic nie jest ujęte czy to możliwe by ta działka była pod taką właśnie zabudowe?czy ktoś wie coś na ten temat???pozdrawiamProblem tkwi gdzie indziej.
Zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych)
Cytat

Art. 2.
1. Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty:
3) pod wchodzącymi w skład gospodarstw rolnych budynkami mieszkalnymi oraz innymi budynkami i urządzeniami służącymi wyłącznie produkcji rolniczej oraz przetwórstwu rolno-spożywczemu;Czyli z uwagi na fakt, że jesteście rolnikami nie musicie „odralniać” ziemi pod budynkiem mieszkalnym, ale w innym niż „służącym wyłącznie produkcji rolnej…” już tak.
Budynek zdefiniowany jako garaż raczej nie służy „wyłącznie ….”.

Wniosek z tego - a to już sami musicie wysnuć, bo mnie raczej nie wypada. icon_rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Moim zdaniem, to świetne rozwiązanie aby zaoszczędzić na remoncie starej łazienki. Zamiast kucia starych płytek  i kładzenia nowych, możemy je po prostu zamalować Widziałam dwie łazienki, z malowanymi płytkami. Jedna z nich miała przemalowane na biało ponad 30-letnie brązowe płytki ścienne oraz podłogowe. Na ścianie farba trzyma się świetnie już kilka lat, na podłodze jednak powstało sporo ubytków. Efekt po przemalowaniu był niesamowity: z ciemnej nory (pomimo okna) zrobiła się bardzo jasna, elegancka i nowoczesna przestrzeń. Druga przemalowana łazienka (rok temu), którą oglądałam, także została rozbielona. Jednak czy to wina ściennych płytek (zaledwie kilkunastoletnich), czy farby, a może samego malującego, w każdym bądź razie na pierwszy rzut oka widać, że płytki są jakby chropowate (a nie gładkie jak w pierwszej łazience), czy też może raczej jest to wrażenie, że przebija spod nich oryginalny kolor (pamiętam, że to był jasny błękit w "mazy/smugi"). Moim zdaniem wyglądają gorzej niż przed malowaniem
  • Witam, również mam problem z sinizną. Deski tarasowe modrzewiowe z tartaku. Suche 25% wilgotności. Impregnowane gruntem altax przeciw grzybowi i sinieniu, następnie olej altax pieczołowicie naniesiony po godzinach spędzonych przed internetem. I co, 3 dni deszczu i flek czarny jak się patrzy. I jak słucham wszystkich tych mądrych głów co to podają różne wymyślne powody takiej sytuacji, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Takich przypadków jest tak dużo, że wydaje mi się, że problem jest ze środkami. Ta technologia jest po prostu do d.py i tyle w temacie. Nie jest niezawodna i tyle. Nie powinna  trafić na rynek. Przecież jak ja bym miał 70m2 zniszczonego tarasu jak koleżanka wyżej, to ... nie  powiem co bym zrobił, bo mógłbym mieć kłopoty. U górali leży w stosach modrzew, surowy. Leje na niego, sypie śnieg i świeci słońce. Ale nie widziałem, żeby był tak siny jak moje deski po 3 dniach opadów. Producent się do tego nie przyzna. A powodów do odrzucenia reklamacji... bo za grubo, bo za cienko, bo za wilgotno, bo pory. Przepraszam, ale misiałem to z siebie wyrzucić.
  • Miałem omnigenę poprzednio i pupy nie urwało.    Obecnie kopiłem taki hydroforek https://allegro.pl/hydrofor-24l-ibo-aj-50-60-inox-wirnikowa-gratis-i6070588102.html dałem z przesyłką 294 zł jest to na prawdę bardzo dobrej jakości, firma ibo robi z resztą inne pompy https://allegro.pl/uzytkownik/HydroMarioPL/nawadnianie-pompy-i-hydrofory-85214?order=pd. Ja mam wodę na około 14 metrach 2 zawory zwrotne i taki mały zestaw i na prawdę śmiga to zadowalająco. Może się męcz z tą głębinówką co to ma na celu?
  • Bardzo prawdopodobne . Myślę sobie natomiast, że nazwanie Twojego domku "kurniczkiem" przy 140 m jest pewnym hmm, nadużyciem folklorystycznym . A liczba mnoga u Animusa to pewnie także te panny, które Mu zawsze towarzyszą .
  • Lustro wody jest na głębokości 4,5 m. Odległość studni od kotłowni to jakieś 16-20 m.  Udało mi się rano zrobić pewne rozeznanie i tak jestem niemalże zdecydowana. Wybrałam pompę firmy Omnigena. Są dwa modele, które biorę pod uwagę: 1. 3,5 SC 5/ 17 2. 4 SZ 3-10 Ta druga ma puszkę rozruchową osobno i ciut mniejszą wydajność, ta pierwsza zawiera kondensator wbudowany. Sprzedawca mówi, że każde rozwiązanie ma swoich zwolenników. Mnie kusi ta pierwsza z uwagi na większą wydajność. 
 • Popularne tematy

×