Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Welonka

domek narzedziowy

Witam, mam domek drewniany narzedziowy o wymiarach 180 cm szer, 90 cm głeboki , w szczycie ma 190 cm wysokosci.
Domek ma stać na działce rekraacyjnej na 4 ceglach (brak fundamentu).
Pytanie nr 1 czy musze mieć zgode Gminy na postawienie takiej zabudowy na działce.
Pytanie nr 2 wiem, ze domek musi stac min. 3 m od granicy z sasiadem a ile m od drogi?

Podzrawiam, Welonka
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego typu budowla podlega zgłoszeniu zamiaru jej postawienia w starostwie. Potrzebny będzie przynajmniej plan działki z naniesioną lokalizacją tego składziku.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POGRZEBAŁEM W NECIE. TO POWINNO CHYBA WYGLĄDAĆ TAK:

Zgłoszenie zamiaru budowy wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii o powierzchni do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów nie może przekraczać 2 na każde 500 m2

Wymagane dokumenty i miejsce ich składania

1. Zgłoszenie zamiaru budowy, robót budowlanych (wzór),
2. Załączniki do zgłoszenia:
a. oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (wzór), w przypadku współwłasności należy dołączyć zgody współwłaścicieli,
b. dwa egzemplarze aktualnych map z wrysowanym obiektem budowlanym ze wskazaniem jego wymiarów, usytuowania i odległości od granicy działki i innych obiektów na działce,
c. odpowiednie szkice lub rysunki zgłaszanego obiektu budowlanego pozwalające na stwierdzenie zachowania warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki (2 egz.)
d. w zależności od potrzeb uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków - dla terenów położonych w obszarach ochrony konserwatorskiej.
e. W zależności od potrzeb ostateczna decyzja o warunkach zabudowy, zgodnie z art. 59 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80 poz. 717 z 2003 r. z późniejszymi zmianami) lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dokumenty należy złożyć w:
Sekretariacie Starostwa Powiatowego

Termin i sposób załatwienia sprawy przez urząd:

Do wykonywania robót budowlanych objętych obowiązkiem zgłoszenia można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu.
Zgłoszenie jest ważne nie dłużej niż 2 lata od określonego w zgłoszeniu terminu rozpoczęcia budowy lub wykonywania robót budowlanych.

[attachment=2752:WNIOSEK_...ie_rob_t.rtf]

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko przypominam, że to nie jest działka budowlana.
Pomijając obowiązujące definicje, z których jasno wynika, że tego typu obiekty, można budować na zgłoszenie, tylko na działce już zabudowanej, to zwracam uwagę na zupełnie pomijalny fakt brzmienia zapisów w Prawie Budowlanym.
I tak:
Cytat

Art. 30. 2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia – wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.

(pogrubienie moje)

oraz przywołany:
Cytat

Art. 32. 4. Pozwolenie na budowę może być wydane wyłącznie temu, kto:
2) złożył oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

(pogrubienie moje)

Oczywiście, że jeśli działka ma status „rekreacyjnej”, to określono co na takiej działce wolno. Jeśli gmina przewidziała jakąś zabudowę np. w MPZP to potrzebny będzie wypis dla tego terenu.
W przypadku braku aktualnego MPZP taką rolę spełniają WZ.


Tak literalnie stanowią przepisy – co należy mieć na uwadze.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

 • 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

 • Najnowsze posty

  • jedna rzecz mnie zirytowała w linkowanym artykule - "Tab. 2. Porównanie rocznych ogrzewania i c.w.u. (poziom cen z sierpnia 2008 roku)"
   rozumiem, że ten artykuł był napisany dawno temu, ostatnia jego aktualizacja była 09.2009 - ale skoro linkujecie do takiego starocia, to wypadałoby ten artykuł poddać aktualizacji. Kolejna rzecz - w tym artykule do porównania kosztów jest dom 150m2 i 20000kwh na CO i CWU. Dla nowych domów budowanych wg WT 2017 ta wartość powinna być jednak niższa.   Sprawa jest prosta. Zażądaj od firmy namiarów na ludzi z twojego regionu którzy użytkują pompy przez nich zainstalowane. Zadzwoń, umów się i jedź pogadać. Jeśli firma nie będzie ci stanie dostarczyć takich danych(mniejsza o to jaki powód wymyślą) to szukaj innej firmy. Inna kwestia, że powinno się zawsze wysłać co najmniej kilka zapytań ofertowych (wszystkim dać te same dane odnośnie domu i jego parametrów) i potem porównać. Bo można się naprawdę zdziwić. W moim konkretnym przypadku dla tego samego domu proponowano mi pompy od 6kw do 13kw(albo i więcej, już dokładnie nie pamiętam), nie muszę chyba dodawać, że rozpiętość cenowa też była ogromna. Stanęło na 7,6kw i był to doskonały wybór
  • Ivi w swojej sytuacji możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która wszystko za Ciebie załatwi. Sprawdzą wszystko pod kątem prawnym i w razie potrzeby załatwią niezbędne pozwolenia. Myślę że będzie to najbardziej bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz spał spokojnie. Jakbyś był zainteresowany to podam Ci link do oferty -> http://6-dzielnica.pl/all-inclusive-zalatwimy-wszystko-za-ciebie/
  • Dzieki panowie (i panie?) Za wszelka pomoc. Swoja droga piec ma 20kW więc chyba jeszcze lepiej dla mnie  
  • to jak to właściwie jest? Wysłałem jakiś czas temu zapytanie do lokalnej SM (nie wiem czy już o tym nie pisałem wcześniej) - dostałem taka odpowiedź: Na jakiej podstawie strażnik ma prawo do wejścia na teren nieruchomości oraz do kotłowni w celu przeprowadzenia kontroli ? Sprawę te reguluje art. 379 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. z 2013 r. poz. 1232 z późn zm. ), a strażnik dokonuje kontroli na podstawie upoważnienia wydanego przez Prezydenta Miasta Rybnika. Do czego uprawniony jest strażnik podczas wykonywania kontroli? Funkcjonariusz straży miejskiej ma prawo do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem na teren nieruchomości przez całą dobę, obiektu bądź ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6:00 do 22:00, na pozostały teren.
   Strażnik może przeprowadzić badania, bądź wykonać inne, niezbędne czynności kontrolne.
   Żądać pisemnych lub ustnych informacji oraz wezwać i przesłuchać osoby w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego. Funkcjonariusz ma prawo żądać okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli. Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 ( art. 225 § 1 Kodeksu karnego ).   dokładnie taka sama informacja jest na stronie www SM jak to się ma do tego co napisałeś wcześniej?!?
  • Na różnych forach są różne opinie na ten temat ale interesuje mnie opinia kogoś kto miał jakieś problemy po nie wyjęciu listew tynkarskich. U mnie w domu tata właśnie tynkuje mój pokój i nie zamierza ich wyjmować a ja nie chcę mieć za jakiś czas problemu z ponownym remontem   Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka    
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi