Skocz do zawartości

Sposoby na nadmiar słońca


Recommended Posts

Napisano
Chodzi mi o sposoby na nadmiar słońca - przy dużych oknach na południe i zachód przegrzanie może być bardzo dokuczliwe. Dobrym i tanim sposobem są daszki-markizy. Poza sezonem letnim, gdy słońce jest nisko, go nie zabierają. Ograniczają za to dostęp słońca latem (gdy kąt padania promieni słonecznych jest bliższy prostemu).
Co jeszcze możecie polecić?
Napisano
Taki daszek może być też równoległy do ściany odsunięty od niej na ramie. Odpowiednio umieszczony blokuje dostęp słońca padającego bezpośrednio na okno, a przy świetle rozproszonym praktycznie nie zaciemnia okna, np. wiosną. Nie zbiera się też na nim śnieg.
Napisano
Trafiłem na materiał o żaluzjach. Skuteczność żaluzji bardzo zależy od miejsca umieszczenia - najlepiej jeśli są na zewnątrz okna, mniej skuteczne sa między szybami, a najmniejj efektywne od strony pomieszczenia. Spróbuję skopiować odpowiedni wykres (gdzieś go mam) i tu wrzucić.
Napisano
jesli chodzi o koszty to naewno na pierwszym miejscu jest roleta okienna zewnetrzna ,na drugim szyba w oknie która odbija 60% promieniowania przy 80% przejzystosci ,najciekawszym patentem który osttnio widziałem jest szyba automatycnie przyciemniana sterowana jakoc elektrycznie podejzewam ze technologia ciekłego kryształu ,ale jesli chodzi o przyziemne sposoby to na 100% polecam rolety zewnetrzna odbija 90% ciepła a te 10% co zostaje w przestrzeni miedzy roletą a oknem to juz nie wiele przeniknie przez szybe pod warunkiem ze okno jest zamkniete
Napisano
Jeszcze tańszy jest faktycznie daszek/markiza. Tyle, że nie wszędzie ona pasuje. Z tym "daszkiem" równolegle do ściany to kojarzę o co chodzi, tyle że trzeba dobrze dobrać położenie tego elementu - odległość od ściany, szerokość i wysokość zawieszenia trzeba dobrać do wysokości okna i kąta padania światła latem na tę elewację.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
pozostaje jeszcze żaluzja zewnętrzna - taka drewniana która jednocześnie może służyć jako ograniczenie nasłonecznienia wewnątrz a z drugiej wzbogacić i poprawić walory wizualne elewacji budynku ---
bo zostaje jeszcze coś od wieków znane jak pergola , kratka z winoroślą pokryta listowiem latem dając cień a ogołocona zimową porą pozwalając promieniom słonecznym ogrzewać pomieszczenia przez odsłonięte przeszklenia icon_biggrin.gif
ale to tak na marginesie

pozdrawiam
Napisano
  Cytat

w naszych warunkach pogodowych takie rozwiązania są moim zdaniem mało przydatne

Rozwiń  


Oj, żebyś się latem nie zdziwwił! Jak masz duże okna wystawione na słońce to potrafi "przygrzać". Z kratką i pergolą jestem jak najbardziej za, można do tego jeszcze dodać drzewa liściaste przed domem. Ja tam bardzo lubię jeszcze rozstawić w upał stół pod orzechem na trawce, niech się inni męczą na nagrzanych tarasach z betonu... A do tego dobrze oziębiony "napój chłodzący". Trochę się rozmarzyłem icon_smile.gif
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry,   Cześć, szukam właśnie sobie jakiegoś projektanta/firmy, która zaprojektuje mi mieszkanie. I interesuje mnie nadzór inwestorski. Mieszkanie w Warszawie - 67 metrów  - Firma 1 - projekt 19430 PLN(290 p m2) + nadzór 11250 PLN(4500 za miesiąc) - Firma 2 - projekt 13400 (200 m2) + nadzór 13400 PLN (200 za m2)   Waszym zdaniem - dużo - za mało? jak to stoi rynkowo w Warszawie.  
    • Naprawa podłogi olejowanej produktem Osmo jest stosunkowo prosta, ponieważ jedną z największych zalet olejowanych powierzchni (w przeciwieństwie do lakierowanych) jest możliwość miejscowej renowacji bez konieczności cyklinowania całej podłogi. Oto jak krok po kroku naprawić olejowaną podłogę Osmo: 1. OCENA USZKODZENIA Drobne zarysowania lub matowość – wystarczy odświeżenie powierzchni. Głębokie rysy lub plamy – konieczne będzie miejscowe szlifowanie i ponowne olejowanie. 2. CZYSZCZENIE PODŁOGI Użyj środka Osmo Wisch-Fix (koncentrat do czyszczenia i pielęgnacji podłóg olejowanych), by usunąć brud, tłuszcz i resztki poprzednich środków pielęgnacyjnych. 3. MIEJSCOWA NAPRAWA (punktowa renowacja) Jeśli masz do czynienia z lokalnymi uszkodzeniami (np. rysa, plama): Delikatnie zeszlifuj uszkodzone miejsce drobnym papierem ściernym (np. 180–240). Oczyść pył – najlepiej odkurzaczem lub ściereczką z mikrofibry. Nałóż cienką warstwę odpowiedniego oleju Osmo (np. Osmo TopOil, Osmo Olej do Podłóg lub Hardwax-Oil – ten sam, którym była wcześniej olejowana podłoga). Pozostaw do wyschnięcia (ok. 8–12 h). W razie potrzeby powtórz. Uwaga do w/w - nowość w ofercie Osmo 1. środek do usuwania plam 2. pasta do usuwania rys 4. ODŚWIEŻENIE CAŁEJ PODŁOGI (jeśli całość wygląda na zużytą) Użyj Osmo 8019 (do usunięcia trudnych plam) oraz Osmo Olej do Renowacji np. 3079: Umyj całą podłogę Intensywnym środkiem myjącym nr 8019. Nałóż cienką warstwę renowacyjnego oleju Osmo za pomocą pada lub szmatki np. 3081. Poleruj do równomiernego rozprowadzenia. Pozostaw do wyschnięcia. Nie ma potrzeby całkowitego szlifowania ani zdejmowania starych warstw, co oszczędza czas i materiał. Wskazówki: Zawsze wykonuj próbę na niewidocznym fragmencie. Używaj tylko oryginalnych produktów Osmo, ponieważ są one ze sobą kompatybilne. Unikaj stosowania zwykłych środków czystości – mogą zniszczyć powierzchnię olejowaną.
    • Bez przesady... Przecież to na pierwszy rzut oka ten "przepis utylizacji" wygląda nacytat/zrzut ekranu z FB...
    • Ale innym czytającym sugerujesz że ja manipuluję. To jest niezbyt uczciwe.
    • Nie ma żadnej zabudowy, również działka na sprzedaż lecz ona względem sąsiada tego z lewej strony jest jakieś 5 m poniżej bo myśleliśmy nad nią również ale niestety dla nas jest zbyt nisko.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...