Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Po wielu poszukiwaniach projektów zainteresował mnie ten:
Projekt

Szukałem projektu dwulokalowego (male mieszkanko dla rodziców) z osobnymi wejściami. Co sądzicie o projekcie który znalazlem. Mi się podoba ale może Wy widzicie jakies mankamenty.

Działka to 50m (wzdłuż drogi) X 40m, plan każe odsunąć budynek o 20 m od skraju drogi (w tym przypadku jest to granica działki) czy nie uważacie że wtedy dom będzie za bardzo na tylnim ogrodzeniu (za nim obecnie jest trawnik sasiada ale moze kiedys bedzie jakis domek)

Czy myslicie ze to drogi projekt w realizacji ? Na ile oceniacie zamkniety stan surowy budowany z Solbetu ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady


Pozdrawiam
Link do komentarza
Bardzo fajny projekt jak dla dwupokoleniowej rodziny daje możliwość swobodnego mieszkania dwóch rodzin, a jednocześnie nieskrępowanie. Nawet działkę można umownie podzielić na Waszą i rodziców. Co do odległości to przy takich gabarytach działki pozostanie Ci jeszcze ok 15 m za budynkiem więc na pewno wystarczy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Projekt fajny icon_smile.gif

ale:
1. Mała wiata (ciężko będzie wejść), zwłaszcza w zimę - kurtki.
2. Drzwi od toalety na dole przeniósłbym na przedpokój.
3. Pod schodami można byłoby zrobić spiżarnię lub małe pom. gospodarcze.
4. zwiększyłbym salon kosztem pokoju na dole, a ze strychu zrobiłbym pokój

to tyle zmian ode mnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Drzwi do toalety skierowane na przedpokój? Trochę głupio wychodzić z toalety wprost na oczy siedzących w salonie gości.
Wielu moich klientów przenosi drzwi toalety gdzieś na boczne ściany, byle nie na wprost salonu.

Na planie domu nie widzę nigdzie jakiegokolwiek pomieszczenia gospodarczego. Jego brak, to bardzo poważny mankament,który, jak dla mnie, dyskwalifikuje ten projekt całkowicie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Naturalny wygląd Podkreśla strukturę drewna – słoje i naturalne usłojenie stają się bardziej widoczne i wyraziste. Matowe lub satynowe wykończenie – wygląda bardziej naturalnie niż połysk lakieru. Oddychająca powierzchnia Drewno zachowuje zdolność do oddychania, co pomaga w regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Mniejsze ryzyko wypaczeń przy zmianach temperatury i wilgotności. Łatwa konserwacja i naprawa Nie trzeba cyklinować całej podłogi przy uszkodzeniu – można punktowo odnowić fragment. Regularna konserwacja (np. środkiem do pielęgnacji olejowosków) wydłuża żywotność wykończenia. Przyjemność użytkowania Ciepłe i przyjemne w dotyku – idealne dla osób chodzących boso lub z małymi dziećmi. Mniej śliskie niż lakierowane podłogi. Ekologia i zdrowie Produkty olejowoskowe są często na bazie naturalnych olejów i wosków – bezpieczne dla zdrowia. Brak intensywnego zapachu chemii, przyjazne alergikom.   Osmo to jedna z najbardziej znanych marek oferujących wysokiej jakości olejowoski do podłóg drewnianych (i nie tylko). Produkty tej firmy są bardzo cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby samodzielnie wykańczające wnętrza.
    • Zgadza się, dlatego uważam że w skrajnych przypadkach, czyli pewnie dwie noce w roku lepiej dogrzać grzałką, niż przepłacać za większą pompę i martwić się o taktowanie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam człowieka na miejscu. Będzie obserwował.
    • Dziś po południu test obciążeniowy z tego co mi tutaj alert pogodowy wysyła.  
    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...