Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
aniesta

Nietypowy brodzik

Recommended Posts

Bardzo podobają mi się brodziki prysznicowe schowane w podłogę. Zastanawiam się jak to zrobić w mieszkaniu? Ile miejsca potrzeba na na umieszczenie takiego brodzika, toznaczy jak głębokie powinno być zagłebienie w podlodze, aby pomieściło wszystkie potrzebne „wnętrzności”? Czy da się takie coś samodzielnie wybudować (oczywiście z pomocą fachowca)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mieszkaniu?To raczej nie możliwe.Wszystko zależy od tego jakie są możliwości podłączenia spływu piętro niżej.
Co innego w samodzielnym domu.Tam można sobie porozwalać stropy do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więcej wiary i wyobraźni. Nie potrzeba rozwalać żadnego stropu. Po prostu można podnieść sztucznie podłogę przed brodzikiem specjalnym nieforemnym stopniem aby było wrażenie wpuszczenia brodzika wgłąb co de facto jest złudzeniem jak na poniższym ZDJĘCIU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Taki brodzik oczywiście można wybudować samodzielnie. Można także skorzystać z wygodniejszego rozwiązania – zakupu gotowego brodzika przystosowanego do licowania z podłożem. Takie brodziki mają fabrycznie wyprofilowany odpowiedni spadek, który zapewni prawidłowe odprowadzenie wody. Jeżeli chodzi o głębokość otworu odpływowego, to dostępne są różne opcje – gotowe brodziki zajmują kilkanaście centymetrów. Jeżeli zależy Pani/Panu na jak najmniejszej głębokości zestawu to proponuję wykorzystać brodzik z odpływem Mini Max (dostępny w ofercie firmy wedi) – pozwala on obniżyć wysokość całego zestawu do 10 cm – nawet 9,7cm wystarczy na montaż.

Pozdrawiam,

Ekspert Wedi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetnie wyglądają prysznice bezbrodzikowe. Instalacje odpływową masz zrobioną w posadzce, takie rynienki. A kabina z uszczelką dochodzi do samych płytek. W mieszkaniu też możnaby to zamontować, tylko nie wyglądało by to już tak efektownie. Instalacja wymagała by podniesienia płytek, czyli mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Świetnie wyglądają prysznice bezbrodzikowe. Instalacje odpływową masz zrobioną w posadzce, takie rynienki. A kabina z uszczelką dochodzi do samych płytek. W mieszkaniu też możnaby to zamontować, tylko nie wyglądało by to już tak efektownie. Instalacja wymagała by podniesienia płytek, czyli mija się z celem.


Też uważam, że to dobry pomysł, ale u nikogo nie widziałem takiego rozwiązania. Masz może zdjęcia takiego brodzika? Może zamieścisz tutaj zdjęcia?

Moja łazienka ma 160 cm szerokości i na całości chcę zrobić właśnie taki brodzik, ale nie wiem też skąd wziąć tak duże przeszklenie. nie szukałem w marketach, obawiam się tylko, że będzie mi potrzebny szklarz do zrobienia takiej nietypowej kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dobre pytanie. Każdy się posługuje swoim zazwyczaj - jedynie czasem prosi kogoś o pomoc. Ale i tak decyduje na koniec wg swojego. Jeśli tak - to uważa, że ma dobry - ale dla niego. Dla innych jego gust jest albo dobry - jeśli jest zgodny zich gustem, albo zły - jeśli nie jest zgodny. Bo - któryś raz piszę - gust jest odczuciem subiektywnym. Chyba, że ktoś jest pod czyimś wpływem i przyjmuje jego wzorce. Może to być np. bogacz, który kupuje sztukę jako lokatę, nie podziwia jej (wg swego gustu), tylko opiera się na innych źródłach i wg tego inwestuje. Albo pani, która chce byc modna, i ubiera się wg rankingów, a nie w to, co jej się podoba nawet przeciw aktualnej modzie. Inaczej - podoba jej się to , co aktualnie modne.    No właśnie to piszę ileś razy - nt. formy każdy ma swoją subiektywną opinię. Ty masz swoją opinię subiektywną o architekturze, a inwestor swoją. Ma do tego prawo, tak jak ty do swojej. Możesz powiedzieć, co ci się nie podoba - - ale nie imputować mu, że jest niewyedukowany lub kieruje się kolorem trumny.    A ja nikomu tu nie udowadniam, że moja opinia czy gust są obiektywne. Piszę zawsze - moim zdaniem. I nikomu nie imputuję braku wykształcenia tylko dlatego, że ma inny pogląd, gust w odniesieniu do kwestii, których nie da się zmierzyć obiektywnie. ja nikomu nie udowadniam kiczu. Jesli tak - to pokaż ten fragment! A ty demo -  po co komuś udowadniasz, że jest niedouczony i myśli o trumnie tylko dlatego, że wybudował nie taki dom, jaki się tobie podoba.  no ale jakie ty masz podstawy merytoryczne, by oceniać tak jednoznacznie negatywnie czyjeś obrazy?. Jesteś artystą z jakimś uznanym dorobkiem?, recenzentem ogólnie szanowanym?, masz swoją kolekcję sztuki prestiżową, uznaną? - a nawet tacy się mylą. Poza tym użycie takich argumentów - już pisałem wcześniej - jest poniżej pasa i dowodzi raczej twego prymitywu, niż kultury osobistej.  Przypowieść jest po to, by z niej wysnuć jakieś wnioski i analogie. I była nie o Matejce, tylko o niewymierności i różnorodności gustu, a także połączonego często z nim snobizmu. Może to pomoże ci zrozumieć...   Bo ciągle dyskutujemy w grunce rzeczy o guście, nie o twardych kanonach   
  • Przyjmując stawkę 0,5 zł za 1kWh, to zapłacisz około 0,0058 zł za litr podgrzania wody, bo potrzeba do tego około 0,011638 kWh.  1kWh to 1000W pracujące przez godzine, czyli 1000 dżuli na sekundę przez godzinę, czyli jeśli potrzeba 41900J do ogrzania 1kg wody o 10 stopni to taka praca będzie trwała 41,9 sekund składających się na kWh, czyli mozemy podzielic 41,9s na 3600sekund i to wyjdą nam wtedy kWh. Inaczej: 1000 dżuli na sekunde przez godzine to 1000*60*60, wynik tego mnozenia to 3600000 J, czyli 3600000 J to 1 kWh, zatem 41900 J to 0,011638 kWh (3600000/41900). Zdaje sie ze wszystko jest ok. Pomijajac takie pierdoly jak fakt, że nie cała energia używana przez urządzenie jest przekazywana wodzie itd. To i tak są groszowe sprawy.  Można sobie w tyłki wsadzić te kampanie nawołujące, żeby zakręcać kran w czasie mydlenia rąk haha. Jeszcze lepsze rzeczy wychodzą jak się obliczy ile trzeba dołożyć do atmosfery dwutlenku węgla, żeby jego udział w atmosferze zwiększył się do 1 czy 2%... Troche inaczej się wtedy oglada telewizje
  • Ja też się za nartami nie upieram, nie jest to warunek konieczny. Warunkiem koniecznym jest  nasze Forumowe Towarzystwo i odpowiednie warunki dla Leszka, żeby wreszcie mógł z nami się spotkać.
  • Dobra dzięki musze jutro dokładnie dopytać co on wlicza tam w cene
  • 3 tys też za dużo. Niech nic nie kupuje tylko niech ci da spis potrzebnego materiału i sam sprawdzisz sobie co ile kosztuje, koszt rurki alupexa średnicy 16 kosztuje około 3 do 5 zł za mb. Rura pcv śred 50 dł 2 m to cena około 10 zł. Policzysz i zobaczysz.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...