Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pixi

Darowizna działki na dwoje

Recommended Posts

Proszę o poradę.
Teściowie mają działkę rolną . na której chciałbym wraz z żoną się pobudować.Z otrzymaniem pozwolenia nie powinno być problemu bo o ile mi wiadomo plan dopuszcza zabudowę na tym terenie po uprzednim odrolnieniu.Chciałbym się dowiedzieć jak przenieść prawo własności z teściów na mnie i żonę w sposób najbardziej korzystny.Z tego co się orientuję trzeba chyba by sporządzić notarialnie umowę darowizny z rodziców na nas oboje i chyba będzie trzeba zapłacić podatek.Słyszałem też że byłoby lepiej jakby rodzice przekazali w darowiźnie działkę tylko córce która później przekaże połowę mnie również w formie darowizny i nie trzeba płacić wtedy podatku(ale chyba za to dwa razy za notariusza).Może ktoś był w podobnej sytuacji i mi poradzi jak sprawę załatwić jak najbardziej korzystnie.
Druga sprawa,działka rolna ma 30a i jest dość wąska i długa z tego co wiem ziemi rolnej nie można podzielić na kawałki mniejsze niż 3000m. a teść wolał by dać połowę co by zmusiło mnie do ustanowienia służebności i przez to jeszcze bardziej zawęzi działkę.Więc czy w takiej sytuacji może darować nam tylko połowę czy musiałby całość?
Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działkę po odrolnieniu możńa będzie podzielić, chyba że przepisy lokalne ustaliły minimalną powierzchnię pod zabudowę i po podziale jedna z działek nie będzie mogła być budowlaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy do odrolnienia jest potrzebny geodeta np. do wyznaczenia granicy działki budowlanej od rolnej,czy nie jest konieczne jego zatrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×