Skocz do zawartości

Decyzja odmowana w sprawie warunków zabudowy


150471

Recommended Posts

Napisano
WItam

Chciałem prosić o pomocną radę w nastepującej kwestii.

Kupiłem dwie działki rolne przedzielonę rzeką (położone we wsi bez miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego). Na jedną z tych działek ok 1000m2 wystapiłem do gminy z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy (dom całoroczny). Działka o wymiarach ok 17x60 m jest położona pomiędzy rzeczką (strumykiem) a drogą publiczną/gminną. Po drugiej stronie rzeczki jest druga działka którą zakupiłem - zalesiona o powierzchnii ponadt 4000m2.

Wniosek został rozpatrzony negatywnie jako powód podano że sąsiednie działki nie są zabudowane więc zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można ustalić linii zabudowy.

Wzdłuż drogi o któej wspomniałem biegną wszelkie media (gaz, woda, linia energetyczna). Druga strona drogi jest zabudowana i również dokładnie na przeciwko mojej działki są zabudowania (odległość ok 20 m- szerokość drogi).

Czy temat jest do "ugryzienia" i czy są jakieś przesłanki żebym mógł się odwoływać od wydanej decyzji? Czy mam szansę na jakiekolwiek odwołanie jeżeli termin składania odwołania juz upłynął?
Czy istnieje mozliwość budowy jakiegokolwiek domu np letniskowego?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, również te negatywne.
Napisano
Cytat

WItam


Czy temat jest do "ugryzienia" i czy są jakieś przesłanki żebym mógł się odwoływać od wydanej decyzji? Czy mam szansę na jakiekolwiek odwołanie jeżeli termin składania odwołania juz upłynął?
Czy istnieje mozliwość budowy jakiegokolwiek domu np letniskowego?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, również te negatywne.



spróbuj ugryźć sprawę z innej strony - skoro to działki rolne to wyjściem z sytuacji będzie budowa siedliska. Załatw sobie dzierżawę takiej ilości ziemi by mieć średnią wielkość gospodarstwa w gminie, następnie podpisz wstępną umowę z ZE (zakładem energetycznym) wystąp także o warunki przyłączenia wody i odprowadzania ścieków (sprawdź co masz dokładnie wpisane w starym MPZP). Do tego wszystkiego najlepiej jakbyś miał ponad 1 ha swojej ziemi by w gminie dostać stosowne rolnicze zaświadczenie, załatw sobie wpis do spisu gospodarstw w ramach ARIMR, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą - wpisz co się tylko da co jest związane z rolnictwem - aby móc udowodnić że jesteś rolnikiem. W polsce nie ma czegoś takiego jak spis rolników:) panuje w tej materii bałagan i nie możesz do działalności polegającej np na sprzedaży samochodów dopisać uprawy buraków - bo rolnicy są traktowani przez przepisy zupełnie inaczej - nie muszą niczego księgować więc i nie muszą prowadzić działalności, jak wejdziesz w temat to zobaczysz o co mi chodzi;) Po tym wszystkim pozostaje zrobienie projektu, opinii urbanistycznej i z tym wszystkim lecisz do starostwa - bo to oni zajmują się działkami rolnymi a nie gmina. A tak na marginesie - to lepiej starać się o siedlisko na tej większej działce, bo 1000m to trochę mało i ciężko będzie przekonać urzędnika że chcesz na tym "gospodarzyć";)
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Możesz wystąpić o zrobienie planu zagospodarowania.
Jeśli na sąsiednich działkach domów nie ma, ale są przy tej drodze troche dalej - to jest szansa (sa przecież media a to jest argument).
Ale nie na pewno i droga długa..

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...