Skocz do zawartości

Wyciek z rury odpływowej.


Recommended Posts

Mam problem z widoczna rura odpływową. Ktoś kto to robił miał dziwną wizję żeby tak to skonstruować. Jakiś pomysł jak najprościej rozwiązać problem? 

Strasznie trudny dostęp jest do tego miejsca. A niestety owa rura jest podłączona jako odpływ zlewu oraz pralki.

Czy konieczne będzie kucie? czy może wystarczy jakoś wyskrobać to do okoła i założyć nowe kolanko... 

Tymczasowo chciałem to załatwić silikonem który jak wiadomo się nie sprawdził (co było do przewidzenia) dodam jeszcze że nawet nie mam opcji zeby czymś to zawinąć więc konieczna jest wymiana 

20241011_192934.jpg

Link do komentarza

 

Dnia 11.10.2024 o 19:39, gronos napisał:

Mam problem z widoczna rura odpływową.

Jeżeli ta kształtka się rozkręca, dzieli na dwie, to są  pewne szanse.  

Trzeba kluczem ruszyć ten pierścień, rozkręcić go, potem te dwa elementy przekręcać, dookoła osi aż odsuną się od siebie, wtedy spróbować wyciągnąć je po kolei, jeżeli wyjdą to

kupić taką samą nową kształtkę nastawną, albo harmonijkę i zamontować w odwróconej kolejności.  

 

kolano-uniwersalne.jpg

Kolano-zlacze-elastyczne-fi-50-230mm-kie

Jak się nie da, to trzeba obkuć rurę czymś cienkim dookoła, może z drugiej strony.

Od strony odpływu, zluzować, rozebrać i złożyć z normalnych kolan.

Link do komentarza

Ta nastawna kształtka nie znalazła się tutaj przypadkowo...

Gdyby mogło znaleźć się zwykłe kolanko, to na pewno by tu było...

 

Ciekawe jaki jeszcze cyrk urządził ten hydraulik w tej ścianie przy podłączeniu tych odpływów do pionu:zalamka:

Obkuwanie rur nawet czymś najcieńszym nic nie da, nawet rozbicie/rozkruszenia nastawnej kształtki również, bo i tak trzeba będzie jakoś nowe kształtki tam dopasować i zamontować:bezradny:

 

Zatem - na początek spróbować z taśmą termokurczliwą...  I jeśli doszczelni, to zamaskować i przeczekać do remontu łazienki, no i wtedy zrobić PORZĄDEK w tym miejscu...

Albo - lepiej - spróbować bezkolizyjnie zdemontować sedes, rozkuć co trzeba, powyrzucać co zbędne, zrobić porządny odpływ - nie musi być taki gruby, na odpływ ze zlewu i pralki zupełnie wystarczy rura fi 50 - i zrobić porządek w łazience :yahoo:

Te prace powinien zrobić ktoś, kto ma pojęcie JAK TO ZROBIĆ, niekoniecznie po jutubowym "kursie"...

Link do komentarza

Otóż to, brat miał 3 oferty do remontu dwóch łazienek z Internetu i wziął najtańszą chyba za 15 czy 18 tys, w tym jedna z wanną i natryskiem z 12m2. Ta mniejsza była mamy, a ta w połowie roboty przyjechała z Włoch z pracy. Jak zobaczyła co się dzieje, tak im podziękowali, bo zimna woda prawie w ogóle nie leciała, bo tak zacisnął Pexy. Zawołałem kumpla i po godzinach tydzień to przerabiali wszystko we dwóch. Do dziś zimna woda ma 2 razy mniejsze ciśnienie niż ciepła, a glazurnik jak poprawiał, to raz tam wchodzę i slyszę - o kurrrr ale się weebałem.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Może nie będzie tak źle. Najpierw trzeba sprawdzić to skręcane połączenie na kolanku nastawnym, bo to chyba tam kapie woda. Czy to połączenie jest mocno skręcone? Mogło zostać poluzowane przy dopasowywaniu. Jeżeli to nie pomoże, to rozkręcamy je i sprawdzamy stan i ułożenie uszczelki. Takie kształtki da się rozłożyć podobnie jak śrubunki, czyli bez przesuwania rur. Jeżeli coś jest wadliwe to prawdopodobnie uda się wymienić kształtkę na nową. Tak jak już inni napisali powyżej - rozkręconą na dwie części kształtkę łączymy z rurami o dopiero skręcamy. Polecam posmarować wszystkie uszczelki pastą poślizgową.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Unia Europejska wkrótce wprowadzi wielkie zmiany ws. ogrzewania piecami gazowymi w państwach członkowskich. Wiemy już, do kiedy najprawdopodobniej znikną wszystkie kotły z polskich domów. Plan podzielono na etapy.   Przypomnijmy, że dzięki dotacjom z programu "Czyste Powietrze" zakupiono dotąd w Polsce około 230 tys. kotłów gazowych. W związku ze zmianami, które zamierza wkrótce wprowadzić Unia Europejska, do 2040 r. będą one musiały jednak zostać zlikwidowane. Wszystko za sprawą nowelizacji dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków oraz porozumienia między Komisją Europejską, europarlamentem i Radą UE   Od 2030 r. kotły gazowe przestaną być montowane w nowych budynkach, a już od 2027 r. energia z nich zostanie obłożona dodatkową opłatą w związku z uprawnieniami za handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla w budownictwie - ETS 2. Co przy tym istotne, pierwsze zmiany w tej sprawie wejdą w życie od przyszłego roku.  Według wspominanej dyrektywy, od 2025 r. wstrzymane zostanie także dofinansowanie na wymianę ogrzewania na gazowe. "Zgodnie z art. 17 ust. 15 Dyrektywy Budynkowej od dnia 1 stycznia 2025 r. państwa członkowskie nie udzielają żadnych zachęt finansowych do instalacji indywidualnych kotłów zasilanych paliwami kopalnymi, z wyjątkiem kotłów wybranych do inwestycji przed 2025 r." - przypomniał Tymoteusz Marzec, koordynator komisji ds. środowiska w Unii Metropolii Polskich.    - Jest jednak wyjątek mówiący, że jeśli dofinansowanie zostało już wcześniej przewidziane, np. w ramach KPO czy FEnIKS, to może zostać zrealizowane. To jednak wytrych do tego, żeby zainstalować ludziom kotły na gaz, do których później i tak będą musieli dopłacać - skomentowała w artykule "Nadchodzi wielka gazowa zmiana w piecach. Tak chce Bruksela" Konstancja Ziółkowska z Forum Energii. Opłata ETS 2 ma dotknąć przede wszystkim osoby, które wciąż będą korzystać z węgla lub gazu. - To ich emisje, a w związku z tym koszty, będą najwyższe - dodała Ziółkowska. Forum Energii oszacowało, że koszt emisji tony CO2 wyniesie w 2027 r. (gdy opłata wejdzie w życie) 225 zł, a w 2035 r. przekroczy już 1 tys. zł.   Czy to koniec pieców gazowych?
    • Wykonujemy stopę słupa tarasowego oraz wejściowego z betonu C25/30 oraz izolację poziomą z papy    
    • Przynajmniej mi nic nie wiadomo o tym aby spełnienie wymogów tej normy było obowiązkowe. Ponadto przypominam rzecz, o której już pisałem - ta norma dotyczy wyłącznie oczyszczalni wykonanych w całości fabrycznie, jako prefabrykaty. A przecież oczyszczalnia może powstać na podstawie projektu indywidualnego, z takich elementów jakie dobierze jej projektant. Wymaganie zgodności z tą akurat normą od każdej oczyszczalni przydomowej jest po prostu nadużyciem. 
    • Dzień dobry, proszę o poradę. Jestem zielona w temacie i nie wiem jak zabrać się za formalności.   Posiadam ziemię rolną (11,52 ha). Działka na której chciałabym wybudować dom ma około 10 ha. Miejsce, które wybrałam sobie na dom jest gruntem ornym (VI klasa), znajduje się obok zabudowy zagrodowej: dom po dziadkach (w którym mieszka wujek z rodziną), chlew, stodoła, inne budynki gospodarcze.     co powinnam zrobić aby rozpocząć budowę? Dodam, że ziemia należy w całości do mnie, na rzecz wujka jest ustalona służebność domu.    Czy jest możliwość wydzielenia w tym miejscu działki i budowy? Myślę o wydzieleniu działki ponieważ dom chciałabym wybudować wspólnie z mężem i chciałabym, aby był majątkiem wspólnym. Ale nie chciałabym przekazywać całości do majątku wspólnego.   Czy da się to zrobić (miejsce jest bardzo urokliwe, z widokiem na las. Czy lepiej będzie wybudować dom np. na miejscu stodoły, która i tak się sypie.    Dodam, że chciałabym rozwijać gospodarstwo (aktualnie wszystko się sypie), ale nie chcę mieszkać razem z wujkiem - starszy, trochę zdziwaczały człowiek. A codzienne dojazdy żeby coś tam robić są bez sensu. 
    • Woojek google... Allegro...   Tak w ogóle  - hasło "wanna dla niepełnosprawnych z drzwiczkami"   I masz setkami
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...