Skocz do zawartości

Sufit napinany


Recommended Posts

Napisano

Przymierzam się powoli aby zrobić sufit napinany. Najpierw na próbę w sypialni, bo jak nie wyjdzie to ja tylko będę na to patrzył... :D 

 

Wydaje się, że jedyną trudnością jest szybkie podgrzanie gumy/PVC do temperatury 50-70 stopni i dość żwawa instalacja ciepłego materiału, bo gdy ten ostygnie, to naciągnie się w docelowy sposób, tworząc idealnie gładką powierzchnie

 

Da się coś takiego wykonać samodzielnie? Nagrzewnica elektryczna, czy gazowa? Na jedną robotę lepiej kupić czy wypożyczyć? A może wystarczy mi zwykła suszarka do włosów?

 

 

 

Dokładnie chcę zrobić sufit satynowy matowy, co na pierwszy rzut oka wygląda jak idealna gładź, czyli mniej więcej taki efekt:

 

image.thumb.png.abd4083c236c18c1df68d96f2cdb389a.png

Napisano
34 minuty temu, Piotr_Budowniczy napisał:

  ja tylko będę na to patrzył... :D 

 

Żadnej tu nie zaprosisz??? Nosz kurna, a jak się uda, to też się nie pochwalisz? Twardziel...

Ona by spoglądała na sufit, a Ty na nią...

Napisano
2 minuty temu, Piotr_Budowniczy napisał:

 

Takiej od patrzenia to ja nie chcę :D

 

Nie o to chodzi... :$ tylko jak będzie leżała na plecach to na co ma patrzeć? Na sufit przecież...

Chyba, ze jakaś nowocześniejsza się trafi...

I/albo zamknie oczy...

Napisano
6 godzin temu, Piotr_Budowniczy napisał:

Nagrzewnica elektryczna, czy gazowa?

Tak, suszarka się nie nadaje, tylko nagrzewnica.  

Śmierdzący plastik montujesz do domu?

 

 

 

 

Napisano
19 godzin temu, animus napisał:

 

Śmierdzący plastik montujesz do domu?

 

Pierwszy raz się spotykam z taką opinią i rzeczywiście po przeszukaniu czegoś więcej na ten temat, to ma zapach, który trzeba wywietrzyć. Po kilku miesiącach nie czuć. Żaden producent nic o tym nie wspomina.

 

Zapach nowych mebli, tapet, paneli i wyposażenia już mam w mieszkaniu, więc i trochę PCV nie zaszkodzi doprawić. I tak trzeba to wietrzyć.

Napisano

Powiem tak.

Dlaczego nie zdecydowałabym się na samodzielny montaż sufitu napinanego? Bo nigdy nie wiesz, jakiej jakości jest konstrukcja i folia, zakupiona w necie. Kolejnym problemem jest gwarancja, która przy samodzielnym montaż może iść się paść ;) I oczywiście profesjonalne narzędzia i urządzenia (choćby nagrzewnice), których najpewniej nie masz "na stanie".

Co do zapachu .... znalazłam w necie:

 

sufitnapinany1.png.035b27b86aab4427cda2880f63e36ef9.png

 

Co potwierdza moją argumentację. Podróby, sprzedawane jako do samodzielnego montażu śmierdzą i są niższej jakości. Profesjonalna firma zagwarantuje Ci jakość i zamontuje Ci to tak, że faktycznie użytkowanie wynosi kilkanaście lat i dłużej. Ponadto niektóre firmy dają gwarancję na 15 lat. To dużo. Jeśli coś się zepsuje albo folia będzie śmierdziała (a nie powinna), to masz się do kogo z tym zwrócić.

 

San sufit napinany nie jest złym pomysłem. Kwestia tego, że nie montowałabym go samodzielnie, tylko zleciła całość (materiał + usługa montażu) firmie.

 

 

Napisano
16 godzin temu, Piotr_Budowniczy napisał:

 

Pierwszy raz się spotykam z taką opinią i rzeczywiście po przeszukaniu czegoś więcej na ten temat, to ma zapach, który trzeba wywietrzyć. Po kilku miesiącach nie czuć. Żaden producent nic o tym nie wspomina.

 

Zapach nowych mebli, tapet, paneli i wyposażenia już mam w mieszkaniu, więc i trochę PCV nie zaszkodzi doprawić. I tak trzeba to wietrzyć.

 

A to jest na stały pobyt ludzi, czy do biur? 

 

W garażu bym się ostatecznie na to skusił.

To będzie zawsze  wydzielać swój "zapach".

Napisano
2 godziny temu, animus napisał:

 

A to jest na stały pobyt ludzi, czy do biur? 

 

W garażu bym się ostatecznie na to skusił.

To będzie zawsze  wydzielać swój "zapach".

 

No nie wiem .... woreczki foliowe są produkowane do przechowywania żywności i nie śmierdzą ;)

Podobnie jak rękawiczki medyczne, czy gruba folia termiczna, przeznaczona do celów medycznych  :)

 

2 godziny temu, podczytywacz napisał:

Ale raczej wtedy tanio nie będzie :bezradny:

 

 

Nie będzie tanio ... ale będzie dobrze ;)

 

 

jak_ustali_ceny_za_usugi-_do_tekstu.webp

Napisano
3 godziny temu, daggulka napisał:

No nie wiem .... woreczki foliowe są produkowane do przechowywania żywności i nie śmierdzą ;)

Podobnie jak rękawiczki medyczne, czy gruba folia termiczna, przeznaczona do celów medycznych  :)

Anosmia?

 

 

Napisano
1 godzinę temu, Piotr_Budowniczy napisał:

No to słabo jeśli ciężko zrobić to samemu. Mógłbym zlecić to firmie, ale wtedy to żadna zabawa. :icon_cry:

Dasz radę, nagrzewnica i ktoś do pomocy.  

  • 8 miesiące temu...
Napisano (edytowany)

Temat dawno umarł śmiercią naturalną, a tymczasem ja po roku odświeżam temat i pokazuje że w końcu się dokonało.

 

To się pochwalę:

20250531_125700.thumb.jpg.c440eb2275d930a2d4a3806b436dcdbd.jpg

 

20250531_125951.thumb.jpg.32a3ef496ccebb34bf9dc835c4d3f8dc.jpg

 

 

Użyta folia to BAUF, w kolorze satynowym / matowym. Bezwonna - co było główną dyskusją w tym wątku.

Podczas instalacji w 60 stopniach była lekka woń, ale można porównać z zapachem nowych mebli.

 

Zdjęcia nie oddają głębi. To idealna, lustrzana powierzchnia, tylko że matowa. :D

Edytowano przez Piotr_Budowniczy (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...