Skocz do zawartości

kołki do płyt kominkowych


Recommended Posts

witam

chce do płyty kominkowej(krzemianowo-wapniowwej) dokręcić metalowy profil na który z kolei zamocuje płytę gk a później obłożę dekoracyjnie czerwoną cegłą.

Pytanie jakich kołków urzyć do tej płyty kominkowej atak aby to się trzymało? wyglada to troche jak suporex tylko ma 2-3cm grubości.

testowałem takie plastikowe świdry do płyt gk w które potem wkręca się sróbę ale to się nie nadaje.

Jedyne co w necie mi znajduje to kołki do mocowania tych płyt do ścian murowanych a nie o to mi chodzi.

 

z góry dzięki za sugestie

Link do komentarza
5 godzin temu, hajmon7 napisał:

witam

chce do płyty kominkowej(krzemianowo-wapniowwej) dokręcić metalowy profil na który z kolei zamocuje płytę gk a później obłożę dekoracyjnie czerwoną cegłą.

Pytanie jakich kołków urzyć do tej płyty kominkowej atak aby to się trzymało? wyglada to troche jak suporex tylko ma 2-3cm grubości.

testowałem takie plastikowe świdry do płyt gk w które potem wkręca się sróbę ale to się nie nadaje.

Co z czym lączysz?

Link do komentarza

Płyty się skleja specjalnym klejem, skręcane wkrętami oksydowanymi,

po co kołki?

 

Kołki urzywa się tylko:

15 godzin temu, hajmon7 napisał:

kołki do mocowania tych płyt do ścian murowanych a nie o to mi chodzi.

 

Widać, że to robi/będzie robił to pierwszy raz i zrobi to źle.

Link do komentarza
2 minuty temu, animus napisał:

Kołki urzywa się tylko

A on chce użyć do mocowania ciężkiej konstrukcji do niewytrzymałej mechanicznie płyty :bezradny:

Nie zdaje sobie sprawy, że tak się nie robi...

Całą "ozdobę" kominka na stelażu i na płycie g/k MUSI tak wymyśleć i wykonać, żeby była mocowana do ścian budynku!

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Ta parasolka może być, ale to zależy od ciężaru jaki chcesz powiesić.

Właśnie o ten ciężar chodzi...

Jestem absolutnie przekonany, że ciężar metalowych profili, płyt g/k i dodatkowo obłożenie

Dnia 30.08.2024 o 17:52, hajmon7 napisał:

dekoracyjnie czerwoną cegłą

jest dużo za duży, żeby ta płyta wytrzymała...

 

Radziłbym się dopytać u producenta...

Mimo, że w opisie producent deklaruje dość dużą wytrzymałość na ściskanie i zginanie, to wspomniane obciążenie może spowodować odkruszenie płyty w miejscach mocowania ciężaru...

 

I dlatego - dla bezpieczeństwa konstrukcji - proponowałem zrobienie konstrukcji z profili metalowych pod płyty g/k, i dopiero na nie naklejać te cegły...

Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

 I dlatego - dla bezpieczeństwa konstrukcji - proponowałem zrobienie konstrukcji z profili metalowych pod płyty g/k, i dopiero na nie naklejać te cegły...

 

Właśnie. Konstrukcja stojąca, a mocowanie do płyt kominka będzie ją jedynie utrzymywać w pionie, a nie obciążać swoją masą.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...