Skocz do zawartości

hajmon7

Uczestnik
  • Posty

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez hajmon7

  1. wyrosło samo na dizałce, ma już z 4m wysokości,
  2. ja zastanawiam sie na d dokłądnie tymi samymi płytkami do kuchni. Można prosić o jakieś fotki jak to wyszło ostatecznie? Jakieś plusy i minusy tych płytek? pozdrawiam
  3. taka szafe jak powyzej, drzwi ukryte zrobilyby taka ala szafe na graty ale nie widze jakby to sie miało otwierać razem z tv do nich przykręconym.
  4. przyjechal typ od szaf i zadal bardzo dobre pytanie. jakby sie te drzwiczki w szafie mialy otwierac ? bo czy na lewo czy na prawo to telewizor na nich zamontowany nie pozwoli na ich otwarcie.
  5. z tym projektorem to nieglupie jest ale to trzeba bylo przemyslec duzo wczesniej, teraz mam wszystkie kable wychodzace z podlogi kolo kominka. Drzwi ukryte to brzmi nieźle, nie wiem jakby to wygladało finalnie. Z czego takie drzwi wykonac ? z płyty OSB ?
  6. 80cm telewizor by wszedł to wiem. Sam oglądam tv 1.5h/rok czyli Kevina na święta. Bardziej tu myślę o dzieciakach/imprezach/gościach itp. Na tą chwilę mój najlepszy pomysł to zakleić wnękę na równo z kominkiem i zamocować tv na stelażu tak aby częściowo wystawał nad kominek.
  7. witam cos poszlo nie tak na mojej budowie, w wyniku czego mam za mało miejsca na telewizor w salonie. pytanie czy miał ktoś podobny problem i jakoś go sensownie rozwiązał? W kominku planuje od casu do czasu napalić dla klimatu. załączam zdjęcie i rzut z wymiarami. z góry dzięki za wszelkie sugestie.
  8. witam stawiam dom z bala z mieszkalnym poddaszem, jestem na etapie ocieplania dachu. Mam pytanie o miejsce nad podbitką tam gdzie dach jest najniżej jest wysunięty za pionowe ściany zewnętrzne, od wewnątrz domu jest to spory trójkątny obszar na wysokości stropu między parterem a piętrem. W miejscu gdzie dach opada będę na piętrze robił przedścianki takie na 80cm wysokości powiedzmy i ocieplał je jak wszystkie inne ściany zewnętrzne, za nimi jest wspomniana przestrzeń nad podbitką. Pytanie czy tam też kładzie się ocieplenie? Pytam bo słyszałem bardzo rózne odpowiedzi w tym temacie. Pytam o powierzchnię poziomą bezpośrednio na deskach tworzących podbitkę, w połąci dachu wiadomo że ocieplenie kładzie się do samego końca. pozdrawiam
  9. ale żadnego schematu od hydraulika nie mam, technik tez nie miał. Kierunek przepływy zaznaczyłem na fotce, zielona strzałką. W lewą stronę. Co mogę powiedzieć o samej instalacji. Piec jest 1 funkcyjny, do tego na ścianie obok której nie widać jest bojler 100l. Dom ma parter i piętro, na parterze jest sama podłogówka, na pietrze maja być same kaloryfery ale tam jeszcze centralne w powijakach więc wyjście na kaloryfery jest zakręcone.
  10. witam podczas pierwszego uruchomienia pieca gazowego technik, który okazał się być również hydraulikiem więc wiedzę posiadający powiedział, że mam w złą stronę zamontowany jeden zawór zwrotny. Zaznaczyłem go zielonym okręgiem oraz narysowałem kierunek strzałki na nim. Pytanie co Wy o tym sądzicie? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
  11. postanowiłem kupić czyścik do pianki w sprayu nakręcany na pistolet w miejsce pianki i zobaczyć czy da się odzyskać pistolet. bez problemu, doczyściłem go i działa jak dawniej do dziś. także jeżeli tylko ma się czas, można taki pistolet przywrócić do życia.
  12. witam ma ktoś jakieś doświadczenie w czyszczeniu zaschniętej pianki w pistolecie do pianki? są do tego jakieś sprawdzone środki które możecie polecić? pozdrawiam
  13. no tak piec ma taka możliwość, czujnik był dodany do kompletu. Są zaciski do jego podłączenia. pytam bo mój instalator mówi że w takiej konfiguracji jest to bezsensowne i piec nie będzie poprawnie działał.
  14. witam mam świeżo uruchomioną kotłownię na gaz. piec 1 funkcyjny + sprzęgło + zawór trójdrogowy + sterowanie 4 termostatami pokojowymi każdej pętli podłogówki. Do termostatów pokojowych podpięte są również czujniki podłogowe. Pytanie czy w takiej konfiguracji jest sens montować też czujnik temperatury zewnętrznej? Czy piec coś na tym zyska czy jedyne czym tu steruje to temperatura w pomieszczeniach?
  15. dzięki. to by wyjaśniało ta sytuację. Wymiana raczej nie wchodzi w grę, w mojej skrzynce elektrycznej w domu takich B16 to mam ponad 40 szt. A co oprócz wymieniania x esów mogę jeszcze zrobić? O ile dobrze liczę to PGE stawiając cały mój dom za C16 twierdzi że nie będę zużywał więcej jak 230x16=3680W a w umowie przecież wpisane jest 10kW. Na ile musiałbym zwiększyć moc przyłączeniową aby PGE wymieniło C16 na 20 ? To by chyba sprawę rozwiązywało jakby za licznikiem był C20 ?
  16. dzięki za odpowedź Otóż przeczytałem przestudiowałem ale nie widzę tam wyjaśnienia dlaczego C16 zadziałał szybciej niż B16. Wg wspólnego wykresu B i C dla dla 5 > I/In > 15, B jest szybszy niż C. Nie widzę na wykresie nałożonych na siebie B i C takiej wartości I/In aby C miał mniejszy czas jak B. W internecie piszą ze przy prądzie > 16A zabezpieczenie C wyłączy się wolniej niż B. Najwyraźniej czegoś tu jeszcze nie rozumiem.
  17. witam Mam taki dylemat. Za każdym razem jak jest u mnie jakieś zwarcie na budowie (typu L i N zwarte np śrubokrętem czy podczas zakładania gniazdka) wywala bezpiecznik ale w skrzynce na zewnątrz tam gdzie jest licznik a nie w skrzynce elektrycznej w domu. Instalacja jest nowa, dom w budowie. Z tego co widzę w skrzynce w domu mam od gniazdek wyłączniki nadprądowe B16 za różnicówką 25A, natomiast na zewnątrz tam gdzie jest licznik, PGE dało potrójny nadprądowy C16. W umowie na dostawę prądu mam moc przyłączeniową 10kW. Jeżeli ktoś zna się na rzeczy prośba o info co tu jest nie tak: czy to mój elektryk coś powinien zmienić czy może PGE bo po co mi tyle bezpieczników w domu skoro zawsze wyłącza się ten na zewnątrz?
  18. witam mam taki dylemat. chodzi o połączenie kominka wentylacyjnego na dachu i filaru murowanego. filar jest wymurowany tak że do dachu od spodu ma 1m, kominki są zamontowane na blachodachówce ale nie ma powierconych otworów przez nią. filar ma służyć do wentylacji pomieszczeń i do okapu kuchennego. Pytanie czym się jedno z drugim łączy? jakimiś rurkami plastikowaymi jak w kanalizacji? w filarze otwory sa kwadratowe, w kominkach zgaduje ze okrągłe, do tego potrzeba wykonać trochę skrętów.
  19. Dokładnie taki układ warstw ma być wg planu. A w jaki sposób miałbym zapewnić możliwość wymiany powietrza w tej szczelinie ? Jakieś otwory wentylacyjne w balach ? Nie wystarczy to że bale nie są idealnie szczelne na łączeniu między sobą? Obecnie gdy ściana zewnętrzna składa się tylko z bali podczas silnego wiatru spokojnie można wyczuć lekkie powiewy gdzieniegdzie przy ścianie w środku.
  20. jak moge dac wiatroizolacje na zewnatrz jak dom wylada np tak ? https://i.dobrzemieszkaj.pl/i/39/00/13/r3/1920/projekt-malego-domu-drewnianego-z-bala.jpg kolega myśli chyba od domu szkieletowym a nie z bala. gdyby ktoś poszukiwał odpowiedzi znalazłem na tym filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=82je9Br5fEM nie do końca mam tak samo zbudowany dom ale mam się na czym wzorować. w sumie to logiczne jak dam dystanse pionowo to siła rzeczy wiatroizolację trzeba dawać poziomo. klejenie tasma dwustronna i jakas bitumiczna.
  21. witam zabieram się za montaż wiatroizolacji w domu z bala. Idzie ona od środka domu zaraz za balem jest 2cm pustki i warstwa wiatroizolacji. Mam kilka pytań bo nigdy tego nie robiłem. 1) układać folię pionowo czy poziomo czy jest to bez różnicy? 2) trzeba wiatroizolację sklejać jakąś taśmą dwustronną czy zakład wystarczy? 3) co zrobić w takich miejscach jak sam spód ściany albo okna /drzwi? Mam już je wstawione więc nie wywinę ich do środka otworów. 4) montowanie na zszywki jest ok ? czy jest jakaś inna technologia? 5) pytanie nie w temacie czy polecacie jakaś konkretną wiatroizolacje? z góry dzięki za wszelkie sugestie.
×
×
  • Utwórz nowe...