Skocz do zawartości

Wentylacja w pokoju strychowym


Recommended Posts

Witam,
mam pewien problem w pokoju strychowym. Chciałem założyć klatkę wentylacyjną albo rekuperacje (chociaż raczej odpadnie ze względu na koszty). Chodzi o kwestie z filtracją powietrza i wymianą z otoczeniem gdyż jestem alergikiem. Powietrze jedynie wchodzi przez okno dachowe. 
Pokój jest dosyć sterylny. Jest dookoła ocieplony wełną mineralną i zabudowany płytami GK (standardowo). Zlokalizowany jest przy tylnej ścianie budynku, więc jeśli miała by powstać taka klatka wentylacyjna to przy tej ściance, aby było wyjście na zewnątrz. Problem w tym, że żeby wywiercić otwór w murowanej ścianie budynku trzeba sie przebić przez regipsy i wełne mineralną, a zależy mi na tym żeby nie uszkodzić pokoju i też żeby zimą myszy nie wchodziły.
Jeden budowlaniec coś wspominał, że można zrobić rekuperacje przy kominie, bo też mam na strychu. Tylko ten komin jest zabudowany płytami GK co by trochę utrudniło pewnie. 
Może ktoś mierzył się z podobnym problemem. Z chęcią uszłyszę opinie znawców tematu. Może ktoś odradza bawienie się w takie klatki wentylacyjne. Ciekawi mnie ile mogło by finasowo wynieść takie założenie wentylacji.  
 

Link do komentarza
ciekaw jestem, co to jest ta klatka wentylacyjna :scratching:
Może na gołębie... niedawno taką rozbierałem, tzn ze 3 lata temu po teściu. Teraz dopiero przyszło mi do głowy, po co mogły być te małe okienka. Jednym wypuszczał te gołębie, a było ich 4 w ściankach kolankowych.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
6 godzin temu, aru napisał:

ciekaw jestem, co to jest ta klatka wentylacyjna :scratching:

 

47 minut temu, retrofood napisał:

moduł "poprawy" pisowni

 

Raczej  poplawy...

:509::yahoo::509:

 

 

 

15 godzin temu, malekin245 napisał:

Chciałem założyć klatkę wentylacyjną albo rekuperacje

 

obraz.thumb.png.47951ba83b468347d278147808a6d27d.png

 

https://klivago.com.pl/pl/p/Rekuperator-scienny-centrala-wentylacyjna-zestaw-dwie-sztuki-VENTO-ECO-2A50-4-S11-PRO-energooszczedny-z-silnikiem-EC-i-wymiennikiem-ciepla-dotykowy-panel-sterowania-do-wentylacji-pomieszczen-latwy-montaz-PROMOCJA/1208?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwqre1BhAqEiwA7g9QhsqKx24r3P_PUay2G2UR_xIARhtmHX1HlMuSEGK-A4Wt-z4teXvTDxoCejQQAvD_BwE

 

 

 

Albo coś podobnego i z inną ceną - woojek google pomoże...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • solidnie? nooo, jak architekt budował...   prędzej pomyśl o wdmuchaniu w szczelinę materiału izolacyjnego, a potem o stolarce
    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...