Skocz do zawartości

Remont klatki schodowej


Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie remontu klatki schodowej w starym piętrowym domu. 

Dolna część ścian będzie ozdobiona betonem, który nakładam na płyty OSB (jak na zdj.). Problemem pozostaje reszta scian. Chce nakleić na ściany styropian (2-5cm), następnie wygładzić je gładzią na wałku. Myślicie, że to dobry pomysł? Jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Wiem natomiast, że zapewne najlepszym sposobem byłoby nałożenie specjalnej zaprawy klejącej do styropianu i zatopić siatkę. Chcialbym jednak tego uniknąć, bo nie dość, że jest wysoko, dysponuję jedynie drabiną to jeszcze będę to robił sam. Tynk ze ścian miejscami odpada więc będę musial go zdrapać do gołej cegły dlatego bezpośrednie malowanie odpada. 

 

Macie może inne, lepsze pomysły jak niedrogim kosztem i stosunkowo łatwo wyremontować ta ściankę? Myślę nad styropianem bo wyrówna ściany, delikatnie ociepli pomieszczenie i łatwo się nakłada. Mam tylko zagwozdkę co dalej, co najlepiej nałożyć na ten styropian i w jaki sposób.

 

Dzięki z góry 

IMG_20240628_201552.jpg

Link do komentarza

Poza tym klejenie styropianu od wewnątrz to duże ryzyko grzyba pod spodem. J.w. najlepiej GK na placki, choć to jedna z najtrudniejszych robót budowlanych, jeszcze na drabinie sobie średnio to wyobrażam, jeszcze sam bez doświadczenia. Na rusztowaniu ok. Ewentualnie tynkowanie na listwach. Jak byś miał gdzie pożyczyć rusztowanie to lepiej GK, ale uprzedzam, że nie jest to łatwy temat.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
2 godziny temu, marcino227 napisał:

  Myślę nad styropianem bo wyrówna ściany, delikatnie ociepli pomieszczenie i łatwo się nakłada.  

 

To Ci się tylko tak wydaje. Poza tym, pominąć nawet co napisano powyżej, klatka schodowa jest miejscem zagrożonym przypadkowymi uszkodzeniami powierzchni ścian, więc styropian na ściany to gaszenie pożaru benzyną. W ogóle zapomnij o styropianie!

Chyba, ze se kawałek zostawisz żeby poleżeć odrobinę.

 

1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Odpuść styropian i kontynuuj z płytą OSB...

Albo naklej na placki (na zagruntowanej gruntem głębokopenetrującym ścianie) płyty gips/karton... one lepiej wyrównają, niż styropian... no i nie będziesz musiał bawić sie siatkami i klejami...

 

Też bym tu zrezygnował z płyt g/k. Z tego samego powodu. Jeśli już, to tylko OSB, albo w ogóle tynk strukturalny.

Link do komentarza
 
To Ci się tylko tak wydaje. Poza tym, pominąć nawet co napisano powyżej, klatka schodowa jest miejscem zagrożonym przypadkowymi uszkodzeniami powierzchni ścian, więc styropian na ściany to gaszenie pożaru benzyną. W ogóle zapomnij o styropianie!
Chyba, ze se kawałek zostawisz żeby poleżeć odrobinę.
A kłaść tynk na OSB to już komentował nie będe. Jak pierdyknie, to cały płat odpadnie. Nie słyszałem jeszcze o takim sposobie. Nie wiem jak OSB, ale drewno przecież cały czas pracuje, chyba że gliną jak drzewiej bywało, to tak. Ale może ja się nie znam.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
3 minuty temu, vlad1431 napisał:

A kłaść tynk na OSB to już komentował nie będe. Jak pierdyknie, to cały płat odpadnie. Nie słyszałem jeszcze o takim sposobie. Nie wiem jak OSB, ale drewno przecież cały czas pracuje, chyba że gliną jak drzewiej bywało, to tak. Ale może ja się nie znam. 

 

Mnie przyszło do głowy malowanie OSB tymi nowoczesnymi farbami. Widziałem gościa jak to robił, pracy dużo, bo to pociąganie pędzlem jak przy tworzeniu obrazu na płótnie, ale efekty całkiem całkiem.

Tynk na OSB oczywiście, nie do przyjęcia.

Link do komentarza
 
Mnie przyszło do głowy malowanie OSB tymi nowoczesnymi farbami. Widziałem gościa jak to robił, pracy dużo, bo to pociąganie pędzlem jak przy tworzeniu obrazu na płótnie, ale efekty całkiem całkiem.
Tynk na OSB oczywiście, nie do przyjęcia.
Zawsze można lamperie namalować.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Byłbym jeszcze skłonny do przyklejenia gk na placki. Akurat z tym mam trochę  doświadczenia bo całe mieszkanie robiłem w gk wraz z podwieszeniem. Rusztowanie może udałoby mi się wynająć. Martwi mnie tylko to, że klatka nie jest ogrzewana. W zimie potrafi być zimno jak na zewnątrz. Stąd był pomysł, aby trochę ocieplić klatkę styropianem i nałożyć jakaś farbę elewacyjna 

Uznajmy zatem, że uda mi się zorganizować rusztowanie. Co najlepiej zrobić? Bawić się w te styropiany, czy lecieć z GK? Zaznaczam, że na klatce są bardzo niskie temperatury 

Link do komentarza
Byłbym jeszcze skłonny do przyklejenia gk na placki. Akurat z tym mam trochę  doświadczenia bo całe mieszkanie robiłem w gk wraz z podwieszeniem. Rusztowanie może udałoby mi się wynająć. Martwi mnie tylko to, że klatka nie jest ogrzewana. W zimie potrafi być zimno jak na zewnątrz. Stąd był pomysł, aby trochę ocieplić klatkę styropianem i nałożyć jakaś farbę elewacyjna 
Uznajmy zatem, że uda mi się zorganizować rusztowanie. Co najlepiej zrobić? Bawić się w te styropiany, czy lecieć z GK? Zaznaczam, że na klatce są bardzo niskie temperatury 
Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale ja 3 tygodnie temu miałem ten sam problem. Ociepliłem cały korytarz, a w zasadzie sufit od góry pianą Pur, położyli 20cm i na zawsze spokój. Tylko sufit, bo w pokojach obok też jest piana. W sumie 180m2 13tys.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...