Skocz do zawartości

Problem z wyciszeniem okien


Recommended Posts

Napisano

Witam, mam problem z wyciszeniem okien w mieszkaniu.

Przez zamknięte okna słychać sąsiadów normalnie rozmawiających na swoim balkonie. Wieczorem, nawet z balkonu oddalonego 40 metrów. Sąsiad rozmawiając na balkonie pode mną potrafi mnie zbudzić (przez zamknięte okna!).

 

Prośba o podpowiedzi, gdzie jeszcze mogę szukać rozwiązania, co jeszcze sprawdzić, wymienić?

 

Poniżej kilka informacji, które mogą pomóc w diagnozie:
- budynek jest w kształcie litery U
  - moja sypialnia ma 2 wysokie okna od wewnątrz, w samym rogu
  - w innych pomieszczeniach wydaję się być mniejszy problem, ale nadal, te same okna
- 2 piętro z 4
- nowe budownictwo
- okna firmy Siegenia
- na gwarancji fachowiec poprawił sytuację o 50%
  - ponoć była jakaś japa, ale wymienił plastiki, uszczelkę i ustawiał te okna prawie 1,5h
- wywietrzniki wypchałem watą węglową, prawie szczelnie
- dowiedziałem się już, że mógłbym wypchać wywietrzniki gąbkę otwartokomórkową, ale nigdzie takiej nie znalazłem

Napisano

Trzeba by dowiedzieć się dokładnie co masz tam za pakiet szybowy:

 

pakiet szybowy jednokomorowy – składający się z dwóch tafli szkła (Float oraz Termofloat), ramki dystansowej oraz gazu szlachetnego argon, wypełniającego komorę pomiędzy szybami

pakiet szybowy dwukomorowy – składający się z trzech tafli szkła (1x Float oraz 2x Termofloat), ramek dystansowych oraz gazu szlachetnego argon, wypełniającego dwie komory pomiędzy szybami

pakiet szybowy trzykomorowy – składający się z czterech tafli szkła (1x Float oraz 3x Termofloat), ramek dystansowych oraz gazu szlachetnego krypton, wypełniającego trzy komory pomiędzy szybami.

Napisano

@animus
Dzięki za odpowiedź. Załączyłem zdjęcia szyb i wywietrznika. Czy z tych zdjęć można wywnioskować odpowiedź na Twoje pytanie na temat pakietu szybowego?

Próbuje uzupelnić wiedzę i zweryfikować po kolei różne hipotezy. Na ten moment chciałbym sprawdzić czy przyczyną są:
- wywietrzniki
- szyby
- rama
- uszczelki dookoła
Jak mógłbym te elementy zweryfikować?

@bajbaga
Fachowiec już wyregulował. Niestety zajmuję się inną dziedziną i nie mam wiedzy, żeby zweryfikować jego pracę, ale efekt był. Jak na moje ucho to zredukował problem o 50% i spędził nad dwoma oknami 1.5 godziny. Więc wydaję mi się, że już wyregulowane powinny być.

IMG_1333.jpg

IMG_1332.JPG

IMG_1331.JPG

Napisano

super, dziadek Cię uświadomił jakie możesz mieć okna, teraz będzie ciszej, bo zapewne "złodziej developer" wstawił jedną szybę :takaemotka:; BTW co masz to jest wydrukowane wewnątrz pakietu, pomiędzy szybami,  z pewnością masz co najmniej zespolone dwuszybowe

w ciągu dnia raczej nie zwalczysz problemu, niemniej w nocy możesz próbować - SKARGA (nie pismo) do Sanepidu, mają obowiązek zareagować, zmierzyć poziom hałasu, stwierdzą przekroczenie - mogą działać, niemniej wielkich sukcesów nie wróżę, co nie oznacza, że nasz się poddać, jest jeszcze PR dla developera

errata: tera to chyba minimum 3-szybowe?

ale co ja tam wiem :bezradny:

Napisano
12 godzin temu, hraum napisał:

Fachowiec już wyregulował.

 Zmień patofachowca na fachowca.

 

Przeprowadź obrzęd gromniczy z małą modyfikacją.

Sprawdzaj szczelność okien.

Przywróć wywietrznik (nawietrznik) do stanu pierwotnego.

Wyczyść, usuń farfrocle z wywietrzników (nawiewów)

 Sprawdź, czy okna są w trybie letnim, czy zimowym

 

 

Ps. Wszystkie "pomiary" rób przy całkowicie zamkniętych oknach i wywietrznikach (nawietrznikach) 

Napisano
23 godziny temu, hraum napisał:

@animus
Dzięki za odpowiedź. Załączyłem zdjęcia szyb i wywietrznika. Czy z tych zdjęć można wywnioskować odpowiedź na Twoje pytanie na temat pakietu szybowego?

Niestety, musisz to odczytać,  pakiet co najmniej dwóch szyb, rozdzielonych jest ramką dystansową, z trzech dwoma ramkami, itd, na nich są naniesione informacje o pakiecie.Szukaj po obwodzie okna.

23 godziny temu, hraum napisał:

Próbuje uzupelnić wiedzę i zweryfikować po kolei różne hipotezy. Na ten moment chciałbym sprawdzić czy przyczyną są:
- wywietrzniki
- szyby
- rama
- uszczelki dookoła
Jak mógłbym te elementy zweryfikować?

Wszystkie te elementy składają się na większe lub mniejsze przenikanie hałasu.

Zastosowanie zwykłego nawiewnika ale i  takiego z wyższej półki powoduje zmniejszenie izolacyjności akustycznej okna. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...