Skocz do zawartości

Śmierdzący problem


Recommended Posts

Witam, dom nowy z podłączeniem do wodociągu i kanalizacji gminnej. 
Pojawił się problem: smród jak z szamba. Pierwszy raz w pralni z kratki w podłodze- pamiętam jak deweloper mówił by co jakiś czas zalać szklanka wód, więc zalałam i było ok. Po kilku dniach smród pojawił się w kuchni. Nie ze zlewu tylko z szafki gdzie Ujście mają rury odpływowe. Nie jest to smród zatkanego kolanka tylko taki żywej kupy. Nie wiem czym to jest spowodowane. Przepraszam za moje myślenie- znaczne opady deszczu, kierunek wiatru??? Nie mam pojęcia. Jakieś pomysły?

Link do komentarza

Cóż, czasami zdarzają się jakieś podciśnienia (z różnych, często nie znanych przyczyn), co powoduje wyssanie wody z syfonu i wtedy nie ma zapory przed wydostawaniem się gazów. Trzeba więc zwyczajnie zalewać syfony odrobiną wody i smród ustanie. 

Chyba, że coś pękło i jest stała nieszczelność, wtedy naprawa.

Link do komentarza
4 godziny temu, Magdajasiu napisał:

Po kilku dniach smród pojawił się w kuchni. Nie ze zlewu tylko z szafki gdzie Ujście mają rury odpływowe. 

 

Instalacja kanalizacyjna musi mieć wszędzie syfony napełnione wodą, 

Jak w kuchni do syfonu podłączono zmywarkę, czy pralkę, to trzeba sprawdzić czy tam jest ok,  połączenie szczelne. 

Link do komentarza
17 godzin temu, Magdajasiu napisał:

Syfony są zalane wodą. Zmywarka jest nowa, użyta może 5 razy. Mi się wydaje że zapach wychodził bezpośrednio z rury już w ścianie. Brzydki zapach jak się pojawił tak i znikł. Dziś rano jest ok.

A podłączenie zmywarki jest szczelne?

Jak-podlaczyc-zmywarke-3.jpg

 

 

ustanovka_posudomoiki_7.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...