Skocz do zawartości

Okrągłe plamy na membranie nad oknami dachowymi


Recommended Posts

Dzień dobry, 

W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje. 

Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ?

Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.

 

IMG_20240420_103315925.jpg

IMG_20240420_104104772.jpg

IMG_20240420_104138630_HDR.jpg

IMG_20240420_104032441.jpg

Edytowano przez chrucik
Literówki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • chrucik changed the title to Okrągłe plamy na membranie nad oknami dachowymi

Wygląda to tak, jakby skraplała się woda akurat nad tymi miejscami i kapało tam, także być może w ten sposób membrana spełnia swoje zadanie, bo w sumie jest sucho. Trzeba byłoby zaobserwować jak dużo się tam tego skrapla i kiedy, czy na około okna jest sucho miarę.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

c

Dnia 20.04.2024 o 12:30, chrucik napisał:

Dzień dobry, 

W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową.

Ktoś musiałby ocenić prawidłowość montażu okien dachowych, na miejscu.

Niestety trzeba by rozebrać, odkręcić kilka paneli, żeby podejrzeć jak to wygląda.

Wykraplanie, deformacja występuje wyłącznie przy podporach, może to być spowodowane, przechodzeniem  elementów mocujących konstrukcji dachowej przez membranę.   

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...