Skocz do zawartości

Remont dachu, adaptacja poddasza a brak wieńca i słaby strop


Recommended Posts

Witam,

 

Piszę to zapytanie ponieważ nie mam pojęcia w tej dziedzinie a chciałbym się zorientować co i jak. W tym roku planuje wykonac remont dachu na którym znajduję się stary eternit. Przy okazji chciałbym od razu z piętra które do tej pory było strychem wykonać zamieszkałe poddasze. Tutaj pojawia się problem, strop jest strasznie cienki, ostatnio wierciłem w nim dziure pod kabel i na moje oko było to ok 3-4 cm. na stropie jest ok 15cm trocin a to wszystko przykryte jest deskami.  Ponadto chciałbym podnieść ściany bo w najniższym miejscu jest ok 40 cm wysykości, chciałbym żeby było to 100 cm. Część tych ścian jest z cegiel, część ze szlaki a jeszcze indziej jest pustak. Zamieszczam zdjęcia w załączniku. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat bardzo proszę o pomoc. Chciałbym się zorientować czy taka adaptacja poddasza jest wogole możliwa w moim przypadku, a jak tak to jakie etapy mnie czekają. Zastanawiam się też nad budżetem.

 

Z góry dziękuje za pomoc 

Pozdrawiam

434108315_1143090750026914_56400239982261502_n.jpg

1.PNG

2.PNG

Link do komentarza
10 godzin temu, remont2024 napisał:

Witam,

Piszę to zapytanie  chciałbym od razu z piętra które do tej pory było strychem wykonać zamieszkałe poddasze. Tutaj pojawia się problem, strop jest strasznie cienki, ostatnio wierciłem w nim dziure pod kabel i na moje oko było to ok 3-4 cm. na stropie jest ok 15cm trocin a to wszystko przykryte jest deskami.

Musisz najpierw zlecić badanie stropu.

Badaniami nad nośnością stropu powinna zająć się osoba posiadająca wieloletnie doświadczenie w tej branży. Najczęściej takie usługi oferują rzeczoznawcy budowlani. 

Dostaniesz atest nośności, który powoli, lub nie  adaptować ten strych na mieszkanie, dociążenie go obciążeniem użytkowym.

Link do komentarza

Budowę i nośność stropu musi zbadać fachowiec. Na miejscu, bo tego nie da się zrobić wyłącznie na podstawie zdjęć i amatorskiego opisu.  Bardzo możliwe, że jego nośność jest zbyt mała jak na pomieszczenia mieszkalne. Dawniej powszechnie takie stropy strychowe robiono jako dwa razy mniej wytrzymałe. 

Strop można wprawdzie wzmocnić, ale to poważne przedsięwzięcie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...