Skocz do zawartości

Instalacja gazowa w aneksie kuchennym


Recommended Posts

Witam. Dostałem wezwanie z administracji wspólnoty mieszkaniowej, takie jak na zdjęciu. Zaskoczyło mnie to, ponieważ nie było dokonywane żadne połączenie kuchni z pokojem, ponieważ taki stan był juz po wprowadzce do mieszkania 4 lata temu. Dodam, ze nie do końca jest to salon z aneksem kuchennym, ponieważ jest to "ślepa kuchnia" z taki wyciętem "oknem" na salon z balkonem.

Co roku dokonywany był przegląd instalacji gazowanej i nie było żadnego problemu, aż do teraz. Jedyne co, to bylo dokonywany remont w tamtym roku, który polegał na wymianie mebli i agd( min. kuchenki gazowej ns płytę gazową) oraz położeniu płytek. Wymiana płyty gazowej na indukcyjna nie wchodzi w gre, bo jest słaba instalacja elektryczna w kuchni, wszystko na jednum obwodzie. Zabudowanie tego okna też byłoby problematyczne. I tu pytanie: co zrobić w takiej sytuacji? Czy nie zastosowanie się do zaleceń czymś grozi?  Dodam, że jest to mieszkanie 2-pokojowe - oddzielna sypialnia.

Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20240325_110409147~2.jpg

Link do komentarza

Ciekawostka, ale artykuł 70 mówi o brakach i uszkodzeniach, które stwierdzono w czasie kontroli i ten stan ma niby zagrażać życiu lub zdrowiu

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-budowlane-16796118/art-70

 

W pomieszczeniu powinna być wentylacja, która zapewni wymiane powietrza na okreslonym w normie poziomie. Może brakuje jednego przewodu kominowego do poprawnej wentylacji pomieszczenia i o to poszło?

Kopia tego pisma poszła do Nadzoru Budowlanego i ktoś się zjawi, żeby potwierdzić stan faktyczny.

 

Tam na dole w piśmie nie ma przypadkiem wyliczanki z instytucjami, które otrzymały pismo?

 

Tutaj robi się ciekawie, czyli o konsekwencjach, gdyby własciciel nie usunał usterek/szkód -> https://sip.lex.pl/procedury/usuwanie-stwierdzonych-uszkodzen-oraz-uzupelnianie-brakow-w-obiekcie-budowlanym-1610617487

 

Ten gaz w pomieszczeniach jest w jakim celu? Do kotła/piecyka gazowego?

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ciekawostka, ale artykuł 70 mówi o brakach i uszkodzeniach, które stwierdzono w czasie kontroli i ten stan ma niby zagrażać życiu lub zdrowiu

 

No właśnie, a nie jest podana podstawa prawna WEZWANIA. Chyba, że podstawa prawna została podana w protokole ze wspominanej kontroli. Tym niemniej, takie WEZWANIE bez podstawy prawnej jest NIWEWAŻNE.

 

Sytuacja w ogóle dziwna, bo ja mam kuchnię połączoną z pokojem WŁAŚNIE DLATEGO żeby zachować zgodność z przepisami. Mam zbyt małą kuchnię i jej kubatura jest za mała, aby można było w niej zamontować piecyk gazowy. Bez drzwi do kuchni sprawa jest rozwiązana. 

Było już z dziesięć kontroli, oraz wymiana instalacji gazowe (wymieniano w całym bloku) i nikt się nigdy tego nie czepiał. Dlatego jestem bardzo ciekawy tego protokołu z kontroli. Bo coś tu nie gra.

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 W pomieszczeniu powinna być wentylacja, która zapewni wymiane powietrza na okreslonym w normie poziomie. Może brakuje jednego przewodu kominowego do poprawnej wentylacji pomieszczenia i o to poszło?

 

No zaraz, to jak oddzieli pokój od kuchni, to przewód kominowy się znajdzie? Coś nie tak.

Link do komentarza
Dnia 25.03.2024 o 12:02, Petrick97 napisał:

Witam. Dostałem wezwanie z administracji wspólnoty mieszkaniowej, takie jak na zdjęciu. Zaskoczyło mnie to, 

Co roku dokonywany był przegląd instalacji gazowanej i nie było żadnego problemu, aż do teraz.  co zrobić w takiej sytuacji? Czy nie zastosowanie się do zaleceń czymś grozi?  Dodam, że jest to mieszkanie 2-pokojowe - oddzielna sypialnia.

Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20240325_110409147~2.jpg

Problem pewnie polega na tym, że facet dokonując przegląd zapytał czy ktoś śpi w tym salonie, a to musi być pokój  przeznaczony.  na pobyt dzienny najlepiej z meblami nie rozkładanymi do spania.  

Link do komentarza
7 minut temu, retrofood napisał:

 

Sypiam na wersalce nierozkładanej. :icon_biggrin:

:icon_mrgreen:

16 godzin temu, animus napisał:

najlepiej z meblami nie rozkładanymi do spania.  

Najlepszym meblem nie rozkładanym do spania jest szerokie łóżko z wielkim materacem, które na pewno nie przeszkadza w pobycie dziennym w pokoju...

:509:

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...