Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Który dokument jest wiążący: pozwolenie na budowę czy nowy MPZP?


Recommended Posts

W zeszłym roku otrzymałem pozwolenie na budowę (decyzja jest już ostateczna), jednak inwestycję zacznę za rok. Za kilka miesięcy w mojej gminie wchodzi w życie MPZP, który zawiera nieco inny, niż powyższa decyzja sposób zagospodarowania działki. Który dokument będzie dla mnie wiążący - decyzja czy plan?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/25297-ktory-dokument-jest-wiazacy-pozwolenie-na-budowe-czy-nowy-mpzp

Link do komentarza
Komentarz dodany przez jan@tongraf.pl:
Witam. A co w sytuacji, gdy MPZP z 2006r. określa lokalizację 1 budynku gospodarczego na działce 1700 m2, a aktualne prawo budowlane pozwala na 2 BG/500 m2, czyli 6 BG, i jaki organ może określić granice budowy tych budynków. Które prawo jest ważniejsze. Faktycznie potrzebuję 1 BG, ale usytuowany korzystnie pod PV.
Link do komentarza

Ustawa prawo budowlane, rozporządzenie w sprawie warunków technicznych (WT) itd. to przepisy ogólne. MPZP może natomiast zawierać ograniczenia względem nich. To MPZP ma tu pierwszeństwo, Przecież samo wpisanie do MPZP, jaki rodzaj budynków może być w ogóle wzniesiony na konkretnej działce jest tego jaskrawym przykładem. Inwestor musi się do tego dostosować, choćby przepisy ogólne pozwalały na znacznie więcej.  

Link do komentarza

Regulacja art. 65 ust. 2 u.p.z.p. jako gwarancja ochrony nabytych praw inwestora.

 

Inwestor, który legitymuje się decyzją o warunkach zabudowy i wydanym na jej podstawie ostatecznym pozwoleniem na budowę nie jest związany ustaleniami miejscowego planu uchwalonego w późniejszym czasie.

 

https://ziemskibiznes.pl/blog/proces-inwestycyjny/czy-warunki-zabudowy-obowiązują-po-uchwaleniu-miejscowego-planu.html

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...