Skocz do zawartości

Okna balkonowe z niskim progiem w domu energooszczędnym- POMOCY!!!!


Recommended Posts

Dzień dobry, czy ktoś jest w stanie ocenić czy wykonanie okna tarasowego w ten sposób przez wykonawcę oddającego dom w stanie deweloperskim jest poprawne i co tu nie gra? Tzn oprócz ewidentnych niedociągnięć jak np. niespasowanie progu z parapetem czy krzywego skrzydla (widac po uszczelce czarnej, nie do konca na zdj niestety / zdj z zewn). Mam wrażenie ze to wisi w powietrzu od zewn mimo ze w środku jest ok, rowno w podłogą. Ogolnie firma byla 3x już "sprawdzać" i regulowac, bo do domu dostawal sie nam.. lód, jedt mega skroplina przyr roznicy temperatur (szczeg.w nocy) + wieje ewidentnie 🤦🏻‍♀️ ale nadal uważają ze montaz i okno jest ok 😳  Czemu wieje? nie odpowiedzieli 🤦🏻‍♀️ Generalnie pod oknem jest po prostu luka i mimo 3 szybowych duzych okien komfort jest słaby ( i energooszczędnosc żadna). Czy to trzeba jakos zamknąć / parapet powinien byc wyżej jakoś? Moze lepiej jakies fachowca z zewnątrz zatrudnic...

Z góry dzięki za wszelkie porady!

IMG_20240216_142236.jpg

IMG_20240216_142241.jpg

IMG_20240216_142253.jpg

IMG_20240216_142532.jpg

IMG_20240216_142545.jpg

 

IMG_20240216_145724.jpg

IMG_20240216_145553.jpg

Edytowano przez Nati M.
Wkradły się błędy ortograficzne/literówki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Nati M. changed the title to Okna balkonowe z niskim progiem w domu energooszczędnym- POMOCY!!!!

Czy ten jasnoszary element z zewnątrz, powiedzmy okapnik, dość prymitywnie zamocowany na wkręty, jest systemowy, czy tylko przykrywa niedoróbkę?

 

Zacząłbym od ustalenia, kto jest producentem stolarki oraz profili okiennych i u producentów zapytał, czy sfotografowany montaż jest prawidłowy.

Edytowano przez Budujemy Dom - działka i dom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Właśnie producent okna to...firma siostra firmy budowlanej z którą ustalenie co jest nie tak z oknami zajmuje juz ponad miesiąc i ich 3 wizyty... Ten "okapnik" nie dociera do krawedzi skrzydla nawet; a systemowy tzn? O co konkretnie ich zapytac? W pon przyjezdza do nas szef firmy więc moze wreszcie sie czegos dowiemy..

Natomiast myślę ze ten okapnik, jak go Pan nazwał, jest najmniejszym problemem, wieje nam szczeg od dolu gdzie sa metalowe plytki w ktore wchodiz przekladka okna orzy zmianie jego otwarcia ( na osciez/uchylaniu) ale tez od krawedzi skrzydła. Dodatkowo woda sie zbiera (i lód) wewnatrz ramy blizej wnetrza (a nie tam gdzie sa wyloty do wilgoci) w niektorych oknach... 

Link do komentarza
Dnia 17.02.2024 o 10:36, Nati M. napisał:

Właśnie producent okna to...firma siostra firmy budowlanej

W takiej sytuacji poszukałbym w okolicy rzeczoznawcy budowlanego specjalizującego się w stolarce budowlanej (ogłaszają się w internecie). Jeśli po obejrzeniu zdjęć uznałby, że coś jest mocno nie tak, to pewnie warto zapłacić za ekspertyzę.

Można też zapytać u producenta profili okiennych, czy okno zbudowano prawidłowo i czy ten konkretny profil można stosować tak, jak tutaj (producent okien często tylko składa je z elementów, w tym profili, kupionych w innej, dużej firmie).

 

Link do komentarza

Przede wszystkim trzeba ustalić czy miejscem przewiewu jest styk skrzydła drzwi z ramą, czy szczeliny pomiędzy ramą i podłogą. 

Według mnie cokolwiek dziwnie ukształtowano połączenie dolnej krawędzi skrzydła drzwi z ramiakiem. Tak jakby tam pozostawały szczeliny, które tylko lekko przysłania ten metalowy profil-okapnik. 

Proszę to porównać z ukształtowaniem tych elementów w zwykłym oknie. Najlepiej gdyby zrobiła Pani zdjęcia przy otwartych drzwiach. Chodzi o te elementy, które mają się spotkać i niejako zazębić. Czyli zdjęcie dolnej krawędzi ramiaka od zewnątrz oraz dolnej krawędzi drzwi od strony pomieszczenia. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Guzik prawda. Zadzwoniłem z ofertą do takiej firmy i od razu padło pytanie: Budynek był ogrzewany? To nie mamy o czym gadać. I deski poszły w piec.
    • Witam,   Potrzebuję porady kogoś kto projektuje schody betonowe w miarę prostym programie i może podzielić się opinią na temat tego programu.   Dzięki za wszelkie informacje.
    • Dzień dobry,   Przedstawiam Państwu ofertę fimy WOOD-FERT: skup i sprzedaż starego drewna, rozbiórka starych drewnianych domów, stodół.   Oferujemy szeroki asortyment drewnianych produktów: deski, płyty, panele, belki – każdy z nich niesie ze sobą historię i jest gotowy do przyjęcia nowej roli. Od ścian obiciowych po unikalne meble – nasze drewno dodaje charakteru każdemu projektowi.   Masz stodołę, szopę, dom, wiatrak lub inną konstrukcję drewnianą? Skupujemy stare drewno, dając mu nowe życie. Odkryj z nami wartość drzemiącą w Twoich drewnianych konstrukcjach. Jeśli stoisz przed wyborem, co zrobić ze starą konstrukcją drewnianą, wybierz opcję, która przyczynia się do Twojego zysku – sprzedaj nam swoje stare drewno. Działamy na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Odkupimy Twoje stare deski, belki i inne elementy drewniane. Oferujemy kompleksową rozbiórkę – od dachu, aż po fundamenty. Niezależnie od rozmiaru i kondycji Twojego budynku, gwarantujemy uczciwe wyceny i płatność gotówką.   Od 2016 roku jesteśmy na rynku międzynarodowym, dostarczając starannie wyselekcjonowane, stare drewno, stare deski z Polski. Nasze doświadczenie i położenie pozwalają na dostarczanie drewna, które jest nie tylko estetycznie wyjątkowe, ale i trwałe z zachowaną dozą historii. Jako wiodący specjaliści w obróbce i sprzedaży starego drewna, dostarczamy produkty najwyższej jakości na terenie całej Europy. Nasze unikalne stare deski, płyty, panele i belki doskonale sprawdzą się w projektach wnętrzarskich oraz przy tworzeniu niepowtarzalnych mebli. Nasze bogate doświadczenie na rynku międzynarodowym pozwala nam obsługiwać klientów z różnych zakątków Europy. Elastycznie dostosowujemy się do różnych potrzeb i wymagań, zapewniając kompleksową obsługę – od momentu wyboru materiału, aż po jego dostawę.   https://woodfert.eu/skup-starego-drewna/
    • Tak, to komin systemowy : SKORSTEN PLUS, wykonawca mi go wybrał bo ja się nie znam na tym. Nawet nie wiem, czy jest dobry czy nie. Na tej stronie jest cały jego opis :  https://www.skorsten.pl/skorsten-plus  a tu mały fragment : ...to uniwersalny system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń na każdy rodzaj paliw. Stosowany z kotłami c.o. opalanymi zarówno paliwami stałymi, ciekłymi jak i gazowymi. Jest to najbardziej uniwersalny komin, który pozwala na zastosowanie w większości systemów grzewczych znajdujących się w ofercie rynkowej.   W środku jest ceramiczny wkład w otulinie z wełny mineralnej. A tak wygląda komin w przekroju :   Trzy mniejsze, przekreślone prostokąty to wentylacja.   Ta okładzina na nim, to styropian przyklejony na klej cementowy a na nim jeszcze siatka z włókna szklanego zatopiona chyba w tymże kleju i jako ostatnia warstwa, tynk cienkowarstwowy, częściowo widoczny. Wykonawca postawił mnie przed faktem dokonanym i sam zrobił to ocieplenie komina (używając płyt twardszego styropianu pozostałego po izolacji podłogi) na zewnątrz budynku ponad dachówkami, które kończy się jak widać na zdjęciach na poddaszu zaraz pod deskowaniem. Gdzieś powyżej jest zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz. Znalazłem jeszcze takie oznaczenie kodowe : EN13063-1 T600 N1 D 3 G50, EN13063-2 T400 N1 W 3 O50 i EN13063-3 T600 N1 D 3 G50 .   Przyznam, że dalej nie wiem czy kontynuować z tą okładziną na poddaszu czy nie ? A co z moim pierwszym pytaniem :  
    • Dawno nie dyskutowaliśmy, a nadarza się okazja.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...