Skocz do zawartości

Nośność bloków gipsowych 8 cm.


Recommended Posts

Mam taką wątpliwość: czy ściana z bloczków gipsowych o głębokości 8 cm utrzyma telewizor? Około 35-40 kg razem z uchwytem.

 

Mam kotwy fishera 8 cm, które mogę wbić prawie na wylot takiej ścianki, co powinno stworzyć dosyć solidne mocowanie, ale jakąś niepewność co do tego mam... :D Niestety nie znalazłem żadnych testów takich ścianek, a podobno mają większą nośność niż zwykłe płyty gk.

 

W tej ściance chcę również zrobić niewielkie korytko kablowe 25x40mm tuż pod TV.

Link do komentarza
13 godzin temu, Piotr_Budowniczy napisał:

Mam taką wątpliwość: czy ściana z bloczków gipsowych o głębokości 8 cm utrzyma telewizor? Około 35-40 kg razem z uchwytem.

 

Mam kotwy fishera 8 cm, które mogę wbić prawie na wylot takiej ścianki, co powinno stworzyć dosyć solidne mocowanie, ale jakąś niepewność co do tego mam... :D Niestety nie znalazłem żadnych testów takich ścianek, a podobno mają większą nośność niż zwykłe płyty gk.

 

W tej ściance chcę również zrobić niewielkie korytko kablowe 25x40mm tuż pod TV.

Ściana na pewno wytrzyma. Wiercić w gipsie bez udaru!

Zastosuj kołki DUOPOWER marki  fischer.

Jak jest możliwość to górne otwory wywiercić na wylot, montować na śruby  i dać większe kwadratowe podkładki z przeciwnej strony. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...