Skocz do zawartości

Recommended Posts

ogarnadachzlewnia.thumb.jpeg.a647e70028a5cfa5d512d09f772c0860.jpegkosz dachowy ogarna .jpeg

Mamy pomiedzy budynkami takie zlewnie, ktore w miesiacach zimowych podciekaja. Do tej pory ratowala instalacja antyoblodzeniowa, ale z powodu awarii i ogromnych rachunkow musimy ja wylaczyc. Czy jest jakas skuteczna metoda zabezpieczenia tynku i blach, przed woda roztopowa ? Czy tutaj moze sie sprawdzic membrana w plynie ? Fachowiec mowi ze moze zaczac pekac na metalu . Z kolei wyklejanie papy w tych miejscach tez mnie nie przekonuje , zwlaszcza w okolicy attyki. Bede wdzieczna za podsuniecie jakiekolwiek rozwiazania. 

Link do komentarza
Dnia 18.10.2023 o 00:41, animus napisał:

A tą rurę spustową, która leje do tej zlewni można wyprowadzić  na drugą stronę za ten murek, bliżej odpływu? 

To jest mysl ! Rura spustowa  niestety nalezy do innej wspolnoty, ale zagadam, bo to prosty sposob na mniejsza ilosc wody. Dzieki

Majster mowi, ze trzeba rozebrac 2 rzedy dachowki + lata + blacha sasiadow . Kilkanascie tysiecy zl . Moze nie bedzie innego wyjscia. Myslalam o membranie w plynie po calosci pojechac, ale mnie fachowcy oprotestowali

 

 

Dnia 17.10.2023 o 18:57, Elfir napisał:

Nakryjcie ten kącik szklanym dachem

Majster powiedzial ze zrobi ja sama sie pod tym podpisze, ale pomysl wydaje mi sie wcale nie taki najgorszy. Jakby dac jakas plexi albo chociaz siatke to by pod spodem sie nic nie zapychalo, a woda by splawala pomiedzy dachowkami. 

Link do komentarza
5 godzin temu, Ewa R napisał:

To jest mysl ! Rura spustowa  niestety nalezy do innej wspolnoty, ale zagadam, bo to prosty sposob na mniejsza ilosc wody. Dzieki

Majster mowi, ze trzeba rozebrac 2 rzedy dachowki + lata + blacha sasiadow . Kilkanascie tysiecy zl . Moze nie bedzie innego wyjscia. Myslalam o membranie w plynie po calosci pojechac, ale mnie fachowcy oprotestowali

 

Można jeszcze założyć rynnę na tym niższym dachu i wodę odprowadzić też dalej od tej zlewni.

Link do komentarza
15 minut temu, animus napisał:

Można jeszcze założyć rynnę na tym niższym dachu i wodę odprowadzić też dalej od tej zlewni.

Zasadniczo wiekszym problemem jest woda roztopowa, kiedy snieg napada. Rozwalilo tez kosz zlewowy i 2 rury spustowe. Z ta rynny to nie wiem czy dobrze rozumiem . Foto 2 i prawy dach ? W ty mmiejscu ? 

Link do komentarza
56 minut temu, Ewa R napisał:

. Z ta rynny to nie wiem czy dobrze rozumiem . Foto 2 i prawy dach ? W ty mmiejscu ? 

Tak.

56 minut temu, Ewa R napisał:

Zasadniczo wiekszym problemem jest woda roztopowa, kiedy snieg napada. Rozwalilo tez kosz zlewowy i 2 rury spustowe. 

 Można założyć rozproszone zapory śnieżne, ten dach jest stromy, dlatego tak się dzieje.

Wtedy część śniegu będzie musiała stopnieć na dachu, odciąży to zlewnię.     

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...