Skocz do zawartości

Jak ustabilizować kiwające się biurko?


YMichał

Recommended Posts

Na wstępie zaznaczę że jest to rozwiązanie dla osób posiadających biurko na 4 nogach z rur ewentualnie profili. 

 

Do pracy będą potrzebne następujące narzędzia:

Szlifierka kątowa bądź brzeszczot ręczny/piłka do metalu.

-Wiertarka z wiertłem do metalu (w moim przypadku wiertło fi 8)

-Imadło a jezeli takowego nie posiadamy to wystarczy młotek i coś twardego (np. Bloczek betonowy, kostka brukowa, kowadło)

-Przyda się też palnik gazowy w przypadku zastosowania rur aluminiowych aby nagrzać materiał, żeby zapobiec ewentualnym pęknięciom rury.

-Pilnik do metalu jeżeli nie posiadamy szlifierki kątowej.

Potrzebne materiały:

-Rury aluminiowe o średnicy ok. 15mm i grubości ścianki 2 - 2,5mm lub stalowe o średnicy ok. 15mm o grubosci ścianki 1 - 1,5mm.

-Obejmy ogrodzeniowe (w moim przypadku    fi 60)

- Śruby pasujące do otworów w obejmach. (Ja dostałem śruby razem z obejmami)

 

Koszt materiałów to ok. 60-90zł

 

Na początku należy rozłożyć obejmy na nogach (podobnie jak na zdjęciu poniżej) i dociąć rury na odpowiedną długość, (uwzględniając odległości pomiędzy otworami w obejmach)

Następnie zaklepać dwa końce rur i nawiercić otwory. Można nagiąć delikatnie rurki na środku w miejscu krzyżowania zeby nie mieć później problemu z montażem.

 

 

*Info* w przypadku nóg z profili np 50x50mm wszystkie nogi muszą tworzyć prostokąd (u mnie nogi tworzą trapez) inaczej trzeba będzie naginać "uszy" na końcach zastrzałów.

 

W moim przypadku takie ustawienie zastrzałów pomogło. Aluminiowych rur nie musiałem malować i nie muszę się już przejmować trzęsącym się monitorem podczas ruchów myszką.

 

20231011_162534.thumb.jpg.9c0739e278be7869f43e96516d6b126e.jpg

 

received_346404594411563.thumb.jpeg.5c32e440703f40bbd80b1edfd13d9eb9.jpeg

 

 

OBEJMA-OKRAGLA-FI-60-mm-KOLOR-CZARNA-RAL-9005.jpeg.d8ff606208d4836db9a346c793d0035e.jpeg

 

2b88fd275648d210e95da7b2d0b35faf.thumb.jpg.290614d99ff9565717a5eda653c8bfbf.jpg

Link do komentarza

Nie

5 godzin temu, YMichał napisał:

Na wstępie zaznaczę że jest to rozwiązanie dla osób posiadających biurko na 4 nogach z rur ewentualnie profili. 

 

Do pracy będą potrzebne następujące narzędzia:

Szlifierka kątowa bądź brzeszczot ręczny/piłka do metalu.

-Wiertarka z wiertłem do metalu (w moim przypadku wiertło fi 8)

-Imadło a jezeli takowego nie posiadamy to wystarczy młotek i coś twardego (np. Bloczek betonowy, kostka brukowa, kowadło)

-Przyda się też palnik gazowy w przypadku zastosowania rur aluminiowych aby nagrzać materiał, żeby zapobiec ewentualnym pęknięciom rury.

-Pilnik do metalu jeżeli nie posiadamy szlifierki kątowej.

Potrzebne materiały:

-Rury aluminiowe o średnicy ok. 15mm i grubości ścianki 2 - 2,5mm lub stalowe o średnicy ok. 15mm o grubosci ścianki 1 - 1,5mm.

-Obejmy ogrodzeniowe (w moim przypadku    fi 60)

- Śruby pasujące do otworów w obejmach. (Ja dostałem śruby razem z obejmami)

 

Koszt materiałów to ok. 60-90zł

 

Na początku należy rozłożyć obejmy na nogach (podobnie jak na zdjęciu poniżej) i dociąć rury na odpowiedną długość, (uwzględniając odległości pomiędzy otworami w obejmach)

Następnie zaklepać dwa końce rur i nawiercić otwory. Można nagiąć delikatnie rurki na środku w miejscu krzyżowania zeby nie mieć później problemu z montażem.

 

 

*Info* w przypadku nóg z profili np 50x50mm wszystkie nogi muszą tworzyć prostokąd (u mnie nogi tworzą trapez) inaczej trzeba będzie naginać "uszy" na końcach zastrzałów.

 

W moim przypadku takie ustawienie zastrzałów pomogło. Aluminiowych rur nie musiałem malować i nie muszę się już przejmować trzęsącym się monitorem podczas ruchów myszką.

 

20231011_162534.thumb.jpg.9c0739e278be7869f43e96516d6b126e.jpg

 

received_346404594411563.thumb.jpeg.5c32e440703f40bbd80b1edfd13d9eb9.jpeg

 

 

OBEJMA-OKRAGLA-FI-60-mm-KOLOR-CZARNA-RAL-9005.jpeg.d8ff606208d4836db9a346c793d0035e.jpeg

 

 

 Przepraszam za ortografię.

 

Edytowano przez YMichał (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 godzin temu, YMichał napisał:

Można nagiąć delikatnie rurki na środku w miejscu krzyżowania zeby nie mieć później problemu z montażem.

Brawo Ty!

:4_16_1:

Gdybyś jeszcze  w miejscu skrzyżowania się tych rurek, delikatnie je sklepał i zrobił otwór przez oba elementy,  oraz przykręcił je tam śrubą,  to dopiero poczułbyś to usztywnienie.

Łączenie w węźle to podstawa  budowania konstrukcji.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, animus napisał:

Brawo Ty!

:4_16_1:

Gdybyś jeszcze  w miejscu skrzyżowania się tych rurek, delikatnie je sklepał i zrobił otwór przez oba elementy,  oraz przykręcił je tam śrubą,  to dopiero poczułbyś to usztywnienie.

Łączenie w węźle to podstawa  budowania konstrukcji.

 Pomyślałem o tym po złożeniu, ale miałem sprawną tylko wiertarkę stołową i nie chciało mi się już tego rozkręcać. :icon_biggrin:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...