Skocz do zawartości

Dziura w wylewce i suficie po ściance działowej - czym wypełnić


Muskagap

Recommended Posts

Cześć, będę wyburzał ściankę działową w mieszkaniu w stanie deweloperskim. Ścianka jakieś 1,2 m długości, do tego cienka, kilka centymetrów. Będzie to pierwsza czynność na nowym mieszkaniu. Oczywiście po takim wyburzaniu będzie dziura zarówno w wylewce jak i na suficie. I teraz 2 pytania:

 

1. Czym najlepiej wypełnić te dziury? Polecacie jakąś konkretna zaprawę?

2. Po wyburzeniu będę chciał gruntować wylewkę. Ile czasu najlepiej odczekać zanim będę gruntował biorąc pod uwagę zawiązanie i wysuszenie zaprawy?

Link do komentarza
1 minutę temu, retrofood napisał:

Posadzka cementowa. Dowolna.

To na wylewkę... Na suficie tynk taki sam, jak zastosował deweloper...

 

Może powstać problem ze zgubieniem różnicy w poziomach i posadzki i sufitu po wyburzeniu ścianki...

Jeśli ścianka działowa była dostawiona po wylaniu posadzki (tak też deweloperzy kombinują), to posadzkę bez kłopotów załatasz na równo, ale jak tynkowali i wylewali posadzki po ustawieniu wszystkich ścian, to na 99,9% będziesz miał trochę gimnastyki z poziomami...

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Muskagap napisał:

Cześć, będę wyburzał ściankę działową w mieszkaniu. Ścianka jakieś 1,2 m długości, do tego cienka, kilka centymetrów.. Oczywiście po takim wyburzaniu będzie dziura zarówno w wylewce jak i na suficie. I teraz:

Czym najlepiej wypełnić te dziury? Polecacie jakąś konkretna zaprawę?

Wyburzenie takich cienkich ścian, też czasami  trzeba uzgodnić ze wspólnotą.  

Może się okazać, że tak cienka ścianka została postawiona na posadzce. 

W podłodze trzeba uzupełnić wszystkie warstwy tak jak są zrobione, czyli np. izolacja, styropian, wylewka.

Zrobić też dylatację posadzki od strony większego pomieszczenia, dolać najlepiej samopoziomującą wylewkę, lepiej lączy się ze starą posadzką, przed wylaniem zagruntować krawędź leczenia starej posadzki.

Bruzdy w ścianach i suficie wypełnić jakimś tynkiem, np. gipsowym,  bruzdy gruntować przed wypełnieniem, szlifować miejsca mechanicznie aż do "zgubienia łączeń".       

Link do komentarza

Ok, ścianka działowa jest w miedzy kuchnia a pokojem. Znajdują sie w niej tez różnej maści kable. Mieszkanie jest na parterze. Pokój z kuchnia 25m2.

O dylatacji nawet bym nie pomyślał choć nie wiem do końca czym miałaby być, jakas przerwą miedzy starą wylewka a nowo wylaną posadzką?

 

Załaczam 2 zdjęcia - jedno to zrzut techniczny (zaznaczyłem kólkiem ścianke działową), drugie to zdjęcie ścianki zrobione na miejscu.

kuchnia_pokoj.PNG

scianka.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, Muskagap napisał:

Ok, ścianka działowa jest w miedzy kuchnia a pokojem.

Załączam zrzut techniczny (zaznaczyłem kólkiem ścianke działową),

kuchnia_pokoj.PNG

 

Czyli to jest wąska ścianka RTV strefa rozrywki.

W tym wypadku dylatacja jest niepotrzebna, nie widać tam żadnego podziału 

 

A tam na tej ściance TV jest  łącznik kuchnia jadalnia?

Gdzie go umiejscowić po wyburzeniu?

1 godzinę temu, Muskagap napisał:

 Znajdują sie w niej tez różnej maści kable. Mieszkanie jest na parterze. Pokój z kuchnia 25m2.

To następny problem, można zaślepić, ale może trzeba przenieść w inne miejsce.

Czyli telewizora nie będzie, chyba że po wyborach coś drgnie.:hahaha2:

 Za ścianką pewnie był w projekcie  stolik - jadalnia, teraz gdzie to wszystko upakować.:bezradny:       

Link do komentarza
1 godzinę temu, Muskagap napisał:

Tak, tam na ściance jest wyłącznik kuchnia jadalnia. Poniżej pokazuje jak chciałbym to wszystko porozrzucać po pokoju. No i oczywiście elektryk będzie miał trochę roboty ale jakoś trzeba to ogarnąć. 

Proponuję na pierwszy etap zaprosić elektryka, żeby skonsultować jakie ma propozycje rozwiązania tego problemu, a przed wyburzeniem ścianki najlepiej jakby tych instalacji już nie było na ściance, lub były wycięte, do usunięcia razem z gruzem.  

A to gruntowanie  wylewki, również proponuję przesunąć, może elektryk  będzie chciał w niej zrobić bruzdę  na przewody TV Internet.

Gniazdo 230V na tej ściance można wyciąć, a przewód odłączyć w rozdzielni, puszce elektroinstalacyjnej,  ale gniazda TV, internetowe trzeba przenieść, to samo z wyłącznikiem.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wyregulować szczelność okien.
    • Podejrzewam że to kwestia przyzwyczajenia, z drugiej strony autor pewnie średnio ma inne wyjście. Natomiast ja cytowałem tylko odczucia użytkowników. Ojciec często powtarzał - jak sie kto naucy, tak śpi i mrucy. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Nieco  inaczej, bo w ogrzewaniu tradycyjnym ciepło, od jego źródła przekazywane jest powietrzem. Czyli najpierw nagrzewa się powietrze, a od powietrza reszta. Natomiast przy ogrzewaniu słońcem, ogniskiem czy promiennikiem, najpierw musi się nagrzać ciało stałe (albo ciecz, coś nieprzezroczystego), żeby od niego ogrzało się powietrze.  Przy ognisku chodzi o ogień w terenie otwartym. Tam ciepłe powietrze spieprza konwekcyjnie do góry i ani nas grzeje, ani ziębi. Natomiast siedząc przy ognisku ogrzewamy się promieniowaniem podczerwonym, emitowanym podczas spalania. Ono wnika głębiej w ciało, co najmniej na 1 centymetr pod skórę, dlatego doznanie ciepła jest bardziej intensywne. Tak samo jest gdy wystawiamy np. wiosną twarz do słońca. To ciepło też jest inne niż od dmuchawy z ciepłym powietrzem. I podobnie jest z promiennikami podczerwieni.    Działa, działa. W powietrzu masz tyle kurzu, ze to on się nagrzewa i oddaje ciepło do powietrza, które rozprowadza go po całym pomieszczeniu.
    • Trzeba by dowiedzieć się dokładnie co masz tam za pakiet szybowy:   pakiet szybowy jednokomorowy – składający się z dwóch tafli szkła (Float oraz Termofloat), ramki dystansowej oraz gazu szlachetnego argon, wypełniającego komorę pomiędzy szybami pakiet szybowy dwukomorowy – składający się z trzech tafli szkła (1x Float oraz 2x Termofloat), ramek dystansowych oraz gazu szlachetnego argon, wypełniającego dwie komory pomiędzy szybami pakiet szybowy trzykomorowy – składający się z czterech tafli szkła (1x Float oraz 3x Termofloat), ramek dystansowych oraz gazu szlachetnego krypton, wypełniającego trzy komory pomiędzy szybami.
    • On nie rozumie jednego, jak pozornie zaoszczędzi na komforcie dla kur, to straci i w jajach jak ma nioski  i przyroście masy jak kury do tuczu. Tu na przykładzie malutkiego kurnika  widać efekty.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...