Skocz do zawartości

Budowa domu parterowego 70m2 powierzchni użytkowej oriętacyjne koszty


Recommended Posts

popraw tę orientację, bo oczy bolą od czytania.

 

Archeton szacuje SSZ na 126,5 tyś netto.  Oraz 181,5 tyś netto za stan deweloperski. NETTO.

Takie wyceny robi się na podstawie Katalogu nakładów rzeczowych - jesli masz tanią okolicę, w której średnie ceny materiałów lub usług sa niższe niż w katologu to możesz zaoszczędzić kilka-kilkanascie tysięcy. A jak drogą okolicę lub nie umiesz szukac okazji i  targowac się to wyjdzie kilka tysięcy więcej. 
Jednak ceny usług będą rosły gwałtownie, bo rośnie pensja minimalna ( a co za tym idzie składki ZUS). Wiec ta wycena za rok będzie nieaktualna.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
6 godzin temu, Kacper223 napisał:

Witam,

Podoba mi się projekt https://planz.pl/projekt-domu-felek-mini-archeton    Woj:. Świętokrzyskie . Jak cenowo wychodzi taki domek o takim metrazu i budowie. Stan surowy zamkniety z oknami , dachem i drzwiami ? Chciałbym się Zoriętować czy warto wchodzic w budowe?

A ty jesteś trzeźwy, taka bryła budynku w tej strefie klimatycznej. 

Link do komentarza

Mi zostało kilka pierdół do zamontowania i kończę 70m2 ale w  wiele prostszej bryle. To co Ty wysłałeś wcale nie będzie tanie jak na 70m2. Ma być tanio to dach dwuspadowy i domek bardziej prostokątny niż kwadratowy.

Ja zaczynałem na jesień 2019 i z małą instalacją PV, prostymi meblami coś pod 250tys. Teraz pewnie koło 310 jakbym zaczynał od początku.

Musze w końcu usiąść i w miarę dokładnie policzyć ale tych 250 raczej nie przekroczyłem a i kilka tysięcy mogłem zaoszczędzić:)

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 25.07.2023 o 16:57, animus napisał:

A ty jesteś trzeźwy, taka bryła budynku w tej strefie klimatycznej. 

Już dawno minęły czasy, w których bryła budynku była problemem, może co najwyżej być wyzwaniem dla architektów. Ja na działce chcę postawić dom do 70 m2 z płaskim dachem - https://www.pro-arte.pl/projekty-domow/1799/lens-2-c-dom-mieszkalny-caloroczny Jak plan zagospodarowania przestrzennego na to pozwala to można stawiać.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...