Skocz do zawartości

Jak podjąć decyzję dotyczącą koloru stalowych rynien?


Recommended Posts

Mam zamiar zamontować stalowe rynny na moim domu, jednak nie wiem, jaki kolor wybrać. Czy jest ktoś, kto może mi doradzić w kwestii dopasowania koloru rynien do koloru dachu i elewacji? Czy istnieją jakieś wytyczne lub aktualne trendy dotyczące doboru kolorów w tym zakresie? Czy stalowe rynny są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach?

Link do komentarza

No jasne, że tak, wystarczy prześledzić oferty firm z branży - jest kilka kolorów a może nawet kilkanaście, które możesz komponować z elewacją i dachem - oczywiście bez pstrokacizny :).

 

Wiadomo, że do żółtej elewacji nie znajdziesz żółtej rynny i żółtej dachówki, ale znajdziesz brązową, a do białej znajdziesz szarą czyli antracytową rynnę i dachówkę.

 

Przy odrobinie gustu - jest w czym wybierać. Można też korzystać z wizualizaerów na stronach wybranych producentów dachów/rynien/systemów ociepleń.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Jeśli chodzi o wybór koloru stalowych rynien, istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Dopasowanie koloru rynien do koloru dachu i elewacji jest kluczowe dla stworzenia harmonijnego wyglądu domu. Możesz rozważyć wybór rynien o podobnym odcieniu, co zapewni spójność wizualną. Innym podejściem może być skontrastowanie koloru rynien z innymi elementami, co może stworzyć interesujący efekt wizualny.

Warto również zwrócić uwagę na aktualne trendy i preferencje dotyczące doboru kolorów. Możesz zainspirować się współczesnymi rozwiązaniami w architekturze lub wybrać kolor, który najlepiej pasuje do Twojego indywidualnego stylu i preferencji.

Jeśli chodzi o stalowe rynny, dostępne są w różnych kolorach. Aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Blachy Pruszyński pod adresem: https://pruszynski.com.pl/produkt/rynny-niagara/rynny-stalowe/. Tam znajdziesz informacje o dostępnych kolorach i elementach składowych naszych stalowych rynien Niagara.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dziękuje za zainteresowanie: nie ma żadnej obróbki blacharskiej powyżej jest po prostu 10-15 cm pionowy odcinek zakończenia stropu, będący sufitem u mnie i podłożem powyżej, właśnie dokładnie tak jak Pan napisał woda spływając dostawała się wcześniej do pomalowanej farbą fasadową gładzi i powodowała jej łuszczenie i rozpuszczanie czego konsekwencją były białe plamy na balkonie po deszczu, ten odcinek pomalowanego sufitu wraz z tym pionowym odcinkiem zabezpieczył przed tym tworząc taką jednolitą warstwę. Jednostka została założona wysoko z powodu drzwi balkonowych i jest to podyktowane możliwością wyjścia na balkon i nieuderzenia głową w nią, zastanawiam się teraz nad osłoną pomiędzy sufitem a wylotem powietrza, myślę albo kawałek blachy albo zabezpieczony drewno w formie płyty. Co do gładzi na bazie cementu to czym się ją wykańcza i szlifuje
    • Dzień dobry, interesuje mnie wykopanie w skarpie podziemnych piwniczek, na wzór tych popularnych na Węgrzech i w Mołdawii (w których trzymano wino). Pytanie jak zrobić to bezpiecznie i sucho, no i czy są w Polsce firmy, które specjalizują się w tego typu realizacjach.  
    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...