Skocz do zawartości

Zestaw do grzania wody za pośrednictwem PV - doświadczenia


Recommended Posts

Panowie sprawa na obecną chwilę u mnie to szukam czegoś ekonomicznego do ciepłej wody użytkowej, głównie latem bo zimą i tak podgrzewane jest to za pomocą kotła CO.

 

1. Widziałem takie zestawy kolektory słoneczne wraz z bojlerem ale nie bardzo mam na to miejsce (raczej na gruncie) no i wodę w tym bojlerze trzeba zimą zlewać. Więc finalnie tak średnio mi się to podoba.

 

2. Zacząłem się rozglądać za instalacją 'offgrid' PV. Są takie zestawy typowo pod ciepłą wodę np. 4 panele, kable, inwerter. Ktoś już miał z tym styczność? Jakieś doświadczenia? Szczerze to miejsce na te 4 panele na dachu znalazłoby się no i jest to widzę dość proste w montażu czyli tylko podpięcie kabelków do instalacji i przeciągnięcie do pomieszczenia z bojlerem i podpięcie grzałki od bojlera pod inwerter. Całość wg. opisów ma działać po za obecną instalacją elektr.

 

Cenowo obie opcje wyglądają bardzo podobnie, tylko pewnie instalacja nr.1 będzie droższa bo potrzeba jednak hydraulika.

 

PS. Obecnie woda w bojlerze jest podgrzewana elektrycznie a zimą przez piec CO.

Panowie jakieś doświadczenia macie w tym temacie?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 31.05.2023 o 15:39, krzysiek_web napisał:

Panowie sprawa na obecną chwilę u mnie to szukam czegoś ekonomicznego do ciepłej wody użytkowej, głównie latem bo zimą i tak podgrzewane jest to za pomocą kotła CO.

Panowie jakieś doświadczenia macie w tym temacie?

To złożony temat, tu masz gotowca.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...